Kory98 Kory98 komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Po hodně dlouhé době kniha u které jsem se smála, až mi tekly slzy. K pobavení zřejmě má sloužit a to se myslím autorovi podařilo na výbornou. I když je pravda, že některé věci se opakovaly vícekrát. Když jsem svým hlasitým smíchem probouzela v rodinných příslušnících otázky po mém duševním zdraví, přestala jsem číst sama a začala jsem znovu a nahlas. Během tří dnů jsem knihu přečetla a pobavila tak celou rodinu. Určitě sáhnu po dalších třech dílech a velice se těším, jak se tohoto tématu zhostí filmaři :-) letos na podzim nás prý čeká premiéra...

12.05.2019 5 z 5

Pohanský kámen Pohanský kámen Nora Roberts

Rozuzlení série, příběh nabírá na tajemnosti a graduje. Závěr mě docela potěšil, i když se dal předvídat. Příjemné čtení pro oddech.

02.05.2019 3 z 5

Spojeni osudem Spojeni osudem Nora Roberts

Nevědouce, že jde o volnou trilogii jsem začala číst od druhého dílu. Ze začátku mě kniha moc nechytla, ale postupně jsem jí přicházela na chuť. Kromě lásky a romantiky velice zvláštní a méně rozvíjené téma v souvislosti s tím žánrem - boj s démony. Spisovatelku mám ráda, dokáže zaujmout. Kniha, která se trochu vymyká tomu, co očekáváte a tím pádem překvapí.

02.05.2019 3 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Vděčné a zároveň věčné téma lásky na pozadí války. Vnímavost a zvýšená citlivost lidí pro ten nejstarší cit - lásku, v období, kdy si nejsou jisti ani vlastními životy je pochopitelná. A čas - kolik ho mají, aby se na sebe usmáli, políbili se, objali...stihnou to i zítra? Jeden z nesmrtelných příběhů se špatným koncem? V očích mnoha lidí snad ano, vždyť na konci číhala smrt. Ale přišla nečekaně, když srdce a duše byly plné lásky a přítomnosti milované osoby - co je víc než zemřít ruku v ruce a bok po boku se svojí láskou... Kdo z nás může soudit.

02.05.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nemám ráda válečné filmy, nečtu ráda knihy o válce a přesto obojí dělám - tedy občas (pak potřebuji čas k regeneraci duše). Stačí mi vidět nebo číst jednou a zůstanou mi hluboké vzpomínky. Nemohu ani říct, že by byl film nebo kniha o válce hezké, protože jak může být hezkého něco o válce? Bohudík jsem válku nezažila, ale v mysli se mi vybavují zážitky mých prarodičů, kteří nám o válce (i když neradi a s odstupem času už chápu proč) vyprávěli. Tuto knihu bych zařadila do povinné četby napříč generacím na celém světě i když věřím, že jsou lidé, se kterými to nehne, ale i kdyby to jenom pár jedinců obrátilo k lepšímu nazírání na mír a svobodu, tak by to nebylo marné úsilí. Díky paní spisovatelce Mornštajnové si o tomto tématu přečetlo spousta lidí a spousta ještě přečte, protože je skoro všemi kladně hodnocena, přestože ji asi většina z nás nečetla s láskou a s nadšením. Přesto děkuji, že takovéto knihy jsou a doporučuji opravdu všem. Navíc myslím, že v rámci líčení válečných hrůz nás spisovatelka ještě šetří.

29.04.2019 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Tak za mě zase jedna srdcovka, která si získá své místo u mě v knihovně. Zánik lidské civilizace, tedy potažmo záchrana "vyvolených" je moje oblíbené téma. V něčem mi připomněla Malevil od Merleho. Téma uchopené zase za jiný konec, ale podstata stejná. Já prostě fandím člověku do posledního dechu.

23.04.2019 5 z 5

Chovejte se jako kočka Chovejte se jako kočka Stéphane Garnier

Knížku jsem dostala jako dárek, možná proto, že jsem majitelkou rovnou tří koček. Dávám za pravdu, že spoustu věcí my kočkomilové už o svých kočkách víme, ale bylo i spousta dalších, které jsem si třeba ani neuvědomovala, že je moje kočka dělá, že se takto také chová. Příjemně jsem se u knihy pobavila, musím říct, že kočkám dost závidím, i když je závist nehezká vlastnost a ráda bych se v mnoha ohledech chovala jako ony, ale většinou to neumím. Hodnotím je jako osobnosti, od kterých bychom se mohli učit - a to spisovatel velice pěkně vystihl. Navíc jsem ani nevěděla, že je taková spousta citátů o kočkách. Mě se kniha líbila, ostatním přeji pěkné počtení.

17.04.2019 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Knížka, kterou jsem od dob maturity nečetla. Rychlé čtení a hezké přemýšlení. Navodila ve mě trochu smutku a nostalgie, ale ne vždy je téma radostné. Takového krysaře bychom občas potřebovali i teď, jenom by ta píšťala musela umět trochu oddělit zrno od plev.

16.04.2019 4 z 5

Ve stínech za zrcadlem aneb O životě s psychózou Ve stínech za zrcadlem aneb O životě s psychózou Markéta Bednářová

Můj komentář bude jistě zaujatý, ale přesto jej napíši. Navíc vidím, že kniha má i tak vysoké hodnocení. Markétko, pro mě budeš vždycky "paní spisovatelka", protože co dokážeš i se svojí nemocí, před tím klobouk dolů. Přeji Ti hodně spokojených čtenářů, kterým kniha obohatí přemýšlení o životě. A hlavně moc si přeji, aby se Ti podařilo dokončit další knížku, věřím, že nebudu její osamocený čtenář.

15.04.2019 5 z 5

Návrat Návrat Joseph Helmreich

Dobrá, čtivá kniha, ve které se prolíná reálný svět s mimozemskou civilizací. A jako u podobných knih na toto téma předkládá čtenáři ódu na lidskou sílu a vynalézavost něco vytvořit a něčeho dosáhnout, což je ale obratem zneužito ve prospěch moci a zla páchaného člověkem. Lidé se prostě pořád budou dělit na dobré a zlé...

10.04.2019 3 z 5

Král zbojníků Robin Hood Král zbojníků Robin Hood Simon R. Green

Jedna z mých oblíbených. Vyrostla jsem na seriálu s Michaelem Praedem v hlavní roli, ale pak se mi dostala do ruky tato knížka a Kevina Costnera v hlavní roli musí člověk zbožňovat i kdyby nechtěl. Moc dobře napsané, ke čtení se pravidelně vždycky po pár letech vracím.

08.04.2019 4 z 5

Nekonečná láska Nekonečná láska Scott Spencer

Tak po dlouhé době se mi stalo, že mě kniha moc nebavila a do přečtení jsem se musela nutit. Možná právě proto jsem koukla na komentáře sem. To jsem asi neměla dělat, protože pak mě to "nebavilo" ještě víc, ale řekla jsem si, že pokud mám hodnotit, tak přečíst musím. Podle názvu a anotace jsem čekala něco jiného, asi jako mnoho dalších čtenářů. Film jsem bohužel neviděla, tak nemohu srovnávat. Asi to nemělo být o lásce a romantice, ale hlavně o těch následcích. Mě to spíš připadalo jako popis psychických stavů, milostné scény si ani netroufám hodnotit, ty jsou asi v kdejakém Harlequinu lepší :-) Je tam zřejmě skrytý příběh, který odhalili ti, kdo udělují zlatou placku. Já tentokrát ne.

07.04.2019 1 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Mě kniha chytla, ač mi taky trochu vadilo přeskakování z místa na místo. Podle mě zápletka dobrá, stojí za přečtení.

04.04.2019 3 z 5

Loutkař Loutkař Marina Heib

Na mě trochu drsná detektivka, až takové nemám úplně ráda. Ale od přečtení knihy mě to neodradilo. Snažím se vždycky každou knihu dočíst, protože někdy překvapí třeba úplný konec a změním hned úhel pohledu. Tady se to však nestalo. Ale věřím, že si svoje čtenáře najde.

04.04.2019 1 z 5

Ať si kdo chce, co chce říká... další moje srdeční ještě z dob dětství a dospívání, u filmové verze jsem se vždycky trochu bála. Před pár lety jsem si knihu přečetla poněkolikáté znovu - předčítala jsem ji svým synovcům, aby aspoň poslouchali, když samotným se jim moc číst nechce a odpoutala je tak od PC. I když jsem sama skautem nikdy nebyla, Foglarovy knížky jsem milovala a přečetla všechny. Ani mi nikdy nevadilo, že se to všechno odehrává mezi kluky.

04.04.2019 5 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Když mi moje kamarádka řekla, že má mezeru ve vzdělání, protože nečetla nic od Ivanky Deváté, srdečně jsem se tomu zasmála s tím, že v tom případě bych musela být úplný analfabet protože je na světě tolik knih, které jsem ještě nečetla :-) Pak moje maminka projevila přání, že by ráda dostala některou její knihu k narozeninám. To moje srdce zaplesalo, protože nejraději ze všeho kupuji a daruji knihy. Koupila jsem jí tu první, která mi přišla pod ruku a to byla zrovna Jak jsem se zbláznila. Takže vlastně na popud svojí kamarádky a své maminky, která mi říkala, že si to nutně musím taky přečíst jsem číst opravdu začala. Přiznám se , že nějak nerada čtu knihy ze současnosti, jako čtenář sci-fi apod. se nejradši toulám někde v budoucnosti nebo v minulosti, takže mě hned tak nějaký příběh z reality nezaujme. Paní Ivanka má však dar. Asi tak, jak o tom sama píše dar výřečnosti a podle mě i dar krásného českého slova, které umí mistrně použít k vystihnutí jakékoliv situace. Určitě pokud budu mít příležitost si ráda přečtu i další její knížky.

04.04.2019 4 z 5

Divá Bára / Karla Divá Bára / Karla Božena Němcová

Moje nejoblíbenější od Boženy Němcové. Takzvaná srdcovka, kterou si musím přečíst každý rok. V této knize je i Karla, která není tak známá, ale určitě stojí za přečtení.

01.04.2019 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Netradiční místo, kde se příběh odehrává ještě umocňuje jeho zajímavost. Kniha mi dokonce rozšířila znalosti, ani jsem netušila, že moskevské metro je tak rozsáhlé. Oproti klasické sci-fi jsou tam opravdu hororová místa, musím přiznat, že po četbě na dobrou noc jsem se trochu děsila, že se mi o tom bude zdát :-). Ale zase nezapomenutelné... Knihu jsem měla půjčenou, ale zvažuji i její koupení a chystám se v budoucnu přečíst i další dvě pokračování. I když to prý už není bez Arťomky ono. No zatím neznám, tak nesoudím. Za mě vysoké body.

01.04.2019 4 z 5

Pondělí začíná v sobotu Pondělí začíná v sobotu Arkadij Strugackij

Nádherná, čtivá pohádka. I s pravou "babou Jagou" Nainou Kyjevnou a kromě "bohatýra" programátora Saši i se spoustou dalších soudruhů nezapamatovatelných jmen. Když jsem se koukla na rok překladu a vydání u nás, tak se ani nedivím, že tato kniha byla povolena, myslím že nikdo za ní nic moc nehledal. Ale kdo má za sebou víc knih bratrů Strugackých ví, že i v této je spousta nevysloveného, jen si to tam najít. Knihu jsem si koupila v antikvariátu, bohužel za neantikvariátní cenu :-) ale vůbec nelituji. Dostává ode mě bonus za vtipnost.

01.04.2019 3 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

V knize se toho opravdu dozvíme víc než ve filmu, ale možná že filmaři schválně ponechali trochu otevřenější konec, aby měl každý trochu prostor pro představy. Myslím, že tím přilákali spoustu lidí k přečtení knížek. A kdo přečetl, určitě neprohloupil. Moje srdeční :-)

31.03.2019 5 z 5