Kory98 Kory98 komentáře u knih

Až zavoní purpura Až zavoní purpura Penny Jordan (p)

Za mě moc hezké příběhy. Kdybych měla oznámkovat každý zvlášť, tak Penny Jordan - Noc prvního polibku 5, Helen Brooks - Vdovec k nakousnutí 4 a Carol Wood - Plný dům štěstí 4. Takže celkem tak 4,5. Moc mě bavilo, že v každém z příběhů je rozvíjeno nějaké závažné téma - práce dětí v továrnách, léčení chudých, situace sirotků a chudobince. Pak si člověk ještě víc váží toho happy endu.

07.06.2019 4 z 5

Svůdcova přísaha Svůdcova přísaha Stephanie Laurens (p)

Po hezké romanci sahám vždycky, když potřebuji zklidnit "nervy" po přečtení jiných a vážnějších témat. Hodně často jsem zklamaná a poslední dobou je těžké se trefit i v rámci romancí. Ovšem toto byla opět trefa do černého, tedy pro mě. Když i taková kniha má co nabídnout, je to bonus navíc. Určitě budu shánět další autorčiny knihy - četla jsem zatím jen dvě a ani jedna mě nezklamala.

07.06.2019 5 z 5

Nevinné potěšení Nevinné potěšení Stephanie Laurens (p)

Tyhle historické romance mě vždycky dostanou a pokud mají šmrnc, jako příběhy paní Laurensové, není jim co vytknout. Úžasná zápletka, napínavé až do poslední strany a pro mě předčí některé moderní příběhy s nálepkou erotický román.

07.06.2019 5 z 5

Tajná přísada láska Tajná přísada láska Poppy J. Anderson

Dobře čtivá romantická oddychovka, která mě zaujala svojí obálkou. Příběh není asi v ničem výjimečný, ale kniha se dobře čte a mě romantika čistí mozkové závity od obtížnějších témat :-)

Polibek jako dezert Polibek jako dezert Poppy J. Anderson

Moc hezká romance okořeněná vařením. Příjemně čtivá oddechová literatura. Líbila se mi víc než Tajná přísada lásky, jejíž je zřejmě volným pokračováním.

07.06.2019 4 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Cynthia Powell

Myšlenka cestování časem bývá občas i námětem romantických příběhů, třeba zrovna tohoto. Oddychová četba.

07.06.2019 3 z 5

Krev není voda Krev není voda Lauren Brooke (p)

Pěkný příběh pro milovníky koní (nejen pro náctileté), který popisuje i nelehkou životní zkušenost hlavní hrdinky Amandy - smrt matky a příjezd otce, který od nich jako malých odešel - v Srdíčku, na ranči, kde se léčí koně

07.06.2019 3 z 5

Skřípot štěrku - Vyrůstala jsem mezi mormony Skřípot štěrku - Vyrůstala jsem mezi mormony Ruth Wariner

Všechny knížky z edice 13. komnaty vydané nakladatelstvím Triton mají za sebou silný příběh a všechny příběhy vycházejí z reality - byly prožité. Někdy je pro nás ostatní i těžko pochopitelné, že něco takového člověk může zažít. Věřím, že všem, kteří svoji 13. komnatu mají a museli něco silného prožít, velice pomůže, když mohou příběh napsat. I kdyby nebyl vydaný a četlo ho jen pár lidí nebo třeba vůbec nikdo, pomůže psaní ventilovat člověku zažité negace navenek a jeho duši se trochu uleví.

Šéf Šéf Vi Keeland

Musím se přiznat, že na knihu jsem byla zvědavá. Taky když se na obálce dočtete, že se jedná o erotický román, navíc jsem byla jsem zvědavá i na autorku samotnou. Přiznám se, že mě kniha jako erotický román nepřipadala, asi mám jiná kriteria, možná bych řekla, že má pouze erotický obsah. Ale musím ocenit pointu příběhu z amerického prostředí, který má svým způsobem pohnutý děj. Hlavnímu hrdinovi se následkem krutého činu zastaví svět a nádavkem zjistí, že tomu sám napomohl. Život s výčitkami svědomí je nezáviděníhodný i když jsou věci, za které tak úplně nemůžete. Ale přesto se z nich nepřestáváte obviňovat. A naučit se věřit někomu dalšímu, s někým sdílet všechny pocity to chce novou dávku otevření duše i těla a kdo ví jestli to vydrží. Ale ve dvou se všechno zvládá lépe.

06.06.2019 3 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Zase už konec, opět upřímně lituji. A jak lituje moje máma , už třetí díl jsem předčítala nahlas. Autor opět nezklamal - vyloudil na našich rtech úsměv a často i hlasitý smíCH :-) Těším se na čtvrtý díl, jsem v pořadníku v knihovně. A čím dál tím víc se těším na filmové zpracování.

06.06.2019 3 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Neuvěřitelný příběh, kterému jsem přesto uvěřila do posledního slova. Dvě věci mě okouzlily - spisovatelův popis zvířat všeho druhu a jejich chování v rámci celé knihy a víra v Boha, kterou měl Pí. Jemu se dostalo daru poznat tři náboženství a vybrat si z nich to podstatné - všechna mu připadala krásná a v každém si svého Boha našel. To mě přivádí na myšlenku, že v každém náboženství, pokud není ovlivněno fanatismem je spousta krásy, lásky a laskavosti. Ale jako v knize (to bylo povyku, když to prasklo, že by byl hinduista, muslim a křesťan v jednom) ani v dnešním světě není možné je propojit, protože mají i své zákony, svá dogmata, která svazují a nedovolí, aby se projevila pouhou láskou k bližním. To se stává jenom v pohádce nebo v krásném příběhu napsaném na papíře. Jsem moc ráda, že jsem si z knih, které se mohou pyšnit získáním Man Bookerovy ceny vybrala ke čtení právě tuto. Čtenářská výzva mi rozšiřuje čtenářské obzory, pouštím se i do knih, po kterých bych dříve asi nesáhla a které mě většinou velice příjemně překvapí, zrovna jako tato.

04.06.2019 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

I když mám ráda Karla Čapka a mám ráda i sci-fi, musím přiznat, že tato kniha se mi četla o něco hůř než jeho jiné. Střední hodně popisnou částí jsem se prokousávala trochu déle. Příběh sám o sobě je nadčasový - zkáza lidstva - kterou si lidstvo svojí hamižností nakonec samo způsobí. Hrozba války - téma, které Čapek uchopil v mnoha svých dílech a v každém mělo čtenáře upozornit, probudit, nenechat usnout...má mnoho co říct i dnes. Knihu si ráda přečtu i víckrát, abychom si k sobě našly prošlapanější cestičku, člověk vždycky narazí na věci, kterých si napoprvé třeba nevšiml.

04.06.2019 4 z 5

Jane Eyreová Jane Eyreová Charlotte Brontë

Perla světové literatury, bez které si svoji knihovnu nedovedu představit. Proč je svět nespravedlivý? Proč se najednou malá holčička, které zemřeli rodiče a která se nikdy ničím neprovinila (leda tím, že si schovaná tajně četla) ocitá v místech, kde se nikdy neměla ocitnout? Doba dětství a mládí zocelily Jane natolik, že v dospělosti zvládá čelit ranám osudu a i na ni se jednou usměje štěstí. Pohnutý historický román od jedné z nepřekonatelných autorek a jednom úžasném dívčím charakteru.

04.06.2019 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Další pokračování deníku Marie III. opět zaručí pohodový odpočinek čtenáře protkaný vyvolanými úsměvy. Nesmála jsem se možná tolik jako u Poslední aristokratky, ale možná to bylo tím, že už jsem byla ve známých vodách. I když část pojednávající o dětských výletech vyvolala i hlasitý smích. Ovšem moje máma, které předčítám aristokratku nahlas se směje skoro pořád, asi proto že jenom poslouchá... Pro mě literatura odpočinku od vážnějších knih a témat.

25.05.2019 3 z 5

Papež František - Umění vést Papež František - Umění vést Chris Lowney

Knihu mi půjčila kamarádka. Původně jsem se těšila, že je to biografie papeže Františka, ale jde opravdu o jezuitské zásady jak vést ostatní - toto je povýšeno na umění. V tomto duchu je to docela složité čtení. Vysvětlení na příkladech ze života papeže Františka činí knihu pro mě přijatelnější. A i když jsem věřící člověk, je pro mě kniha místy nesrozumitelná, ale zřejmě je to tím, že nemám vzdělání příslušného směru. Proto si také poprvé po přečtení knihy netroufám hodnotit.

23.05.2019

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Kniha přečtená na jeden zátah. Chtěla jsem porovnat s Poslední aristokratkou, nebo spíše přečíst, jak někteří čtenáři avizovali jiný příběh od stejného autora. Nevím nakolik je příběh reálný a kolik je vymyšleného, ale spisovatelovi jsem jeho opravdovost věřila. Je pravda, že zůstalo mnoho nevysvětleného, ale třeba to byl záměr. Myslím, že na rozdíl od Aristokratky neměl příběh pobavit, což se u mě taky nestalo. Je to zase jiný pohled na "život na zámku".

20.05.2019 3 z 5

Falešné přítelkyně Falešné přítelkyně Fay Weldon

Knihu jsem dostala jako dárek, ale příběh mě bohužel vůbec neoslovil, i když věřím, že se leccos podobného může přihodit. Asi je to tím, že nemám moc ráda knihy ze současnosti. Knížku pošlu dál, třeba někoho osloví a udělá mu radost...

20.05.2019 1 z 5

Sloni žijí do sta let Sloni žijí do sta let Miroslav Zikmund

Kniha přečtená během tří dnů a to jen kvůli nedostatku času na čtení, jinak by to bylo jedním dechem. I když takhle jsem byla déle napjatá do jakých zákoutí Srí Lanky mě tři cestovatelé dále zavedou. Skládám hold panu Miroslavovi Zikmundovi za odvahu, se kterou se mu podařilo projet tolik zemí světa a za dar, který dovedl mistrně využít, a to popis všech svých cest. Tento příběh je jeden z mnoha nádherných vyprávění, o kterém se nám čtenářům dobře čte, zalezlým v teple domova a často si pořádně neuvědomujeme jaké strasti na cestovatele číhaly tam venku, že to nebylo vždycky jen pozitivní. Petrovi Horkému a Miroslavovi Náplavovi se povedlo něco úžasného - vrátit velkého cestovatele na jeden ostrov jeho vzpomínek, myslím, že tohle setkání obohatilo životy všech tří zúčastněných a jejich psaným slovem i nás všech, kdo jsme přečetli.

20.05.2019 5 z 5

Velká obrázková knížka o zvířatech Velká obrázková knížka o zvířatech Milena Lukešová

Jedna z knížek mého dětství, kterou mi předčítali rodiče a dědeček. Dodnes si vybavuji větu z veršů o vyze velké: "Deset metráků rozhoupalo loď." Tenkrát jsem si myslela, že to musí být hodně moc :-) a ono taky je. Ani jsem si takovou rybu nedovedla představit, ale vím, že mě fascinovala nejvíce z celé knihy. V současnosti jsem ji četla na etapy s mým malým kamarádem předškolákem, takže jsem si ráda zavzpomínala.

20.05.2019 4 z 5

Zfetovaná duše Zfetovaná duše Zdeněk Horký

Silný příběh, ať už je prožitý nebo by byl vymyšlený. Myslím, že nikomu neškodí alespoň si přečíst, kam až se člověk může dostat. Soudit nemohu, nejsem soudce. Soudit mohu pouze podání příběhu ostatním. I kdyby to byl jen pouhý popis reálné situace, která se někomu stala, je to příběh čtivý a poučný pro ostatní. I zde jsou nevyslovené otázky, nad kterými každý čtenář může přemýšlet. A kdyby kniha odradila byť jen jednoho člověka, aby drogy nezkusil, i pak by mělo smysl ji napsat.

13.05.2019 4 z 5