Kopretina Kopretina komentáře u knih

Kniha zvláštních nových věcí Kniha zvláštních nových věcí Michel Faber

Je to opravdu kniha zvláštních a nových věcí. Jiná než všechny předešlé, které jsem četla. Spojit křesťanství se sci-fi, to se jen tak nevidí (nečte). Musím uznat, že jsem se každý den na knížku těšila a přemýšlela o ději. To že "nijak" nedopadla, je škoda. Autor mi přišel ke konci již unavený. Asi jedna z nejsilnějších knih, které jsem přečetla.

21.04.2023 5 z 5

Zlodějíček Bubla Zlodějíček Bubla Astrid Lindgren

Až jsem se těch očí bála!

20.04.2023 4 z 5

Lízinka roznáší poštu Lízinka roznáší poštu Alexander Steffensmeier

Moc krásně ilustrovaná, milý text.

20.04.2023 5 z 5

Angry Birds Záhada zeleného ptáka Angry Birds Záhada zeleného ptáka Tapani Bagge

První setkání s Angry birds. Docela hezké, dceři se moc líbilo.

20.04.2023 3 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Za mě propadák. Asi jsem měla velké očekávání, když to je oceněné a zfilmované. Hrozně jsem se u knihy nudila.

20.04.2023 1 z 5

Bruno a vánoční nadělení Bruno a vánoční nadělení Alex T. Smith

Tak tahle knížka mě fakt bavila. Četla, a občas zpívala, mi ji dcerka. Hezký díl.

14.04.2023 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Zajímavý příběh, nechtěla bych být v roli autorky. Ještě že to dobře skončilo. Jen to věčné okej, to mě fakt vadilo.

10.04.2023 3 z 5

Fakt smůla Fakt smůla Jeff Kinney (p)

Tento díl mě fakt bavil!

28.03.2023 5 z 5

Wíbuch Plýny Wíbuch Plýny Jeffrey Patrick Kinney

U tohoto dílu jsem se spíše nudila, přišel mi takový umělý.

26.03.2023 2 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Někdy čtu knihu s radostí, baví mě každá stránka, děj se skládá jako leporelo, některé pasáže si přečtu pomalu ještě jednou. A tak tomu bylo i s touto knihou. Prostě mě bavila a držela jsem těm vzbouřencům palce. Plný počet bodů!

23.03.2023 5 z 5

Kamil neumí lítat Kamil neumí lítat Jennifer Berne

Moc hezký příběh o nás, knihomolech. Krásné ilustrace!

22.03.2023 5 z 5

Flouk a Líla: Dobrodružství z mrakodrapu Flouk a Líla: Dobrodružství z mrakodrapu Petra Dvořáková

Moderní pohádka, dceři (10 let) se líbila. Zajímavá myšlenka a ztvárnění.

22.03.2023 3 z 5

Kráva Říčanová Kráva Říčanová Tereza Říčanová

No, zajímavý počin. Zajímavý způsob života, který chápu, ale asi by mi nestačil.

20.03.2023 3 z 5

Sedm pohádek pro malé myšky Sedm pohádek pro malé myšky Arnold Lobel

To jsme se doma nasmáli! Dcera nám četla nahlas o nových nohách a velkém a málem myšákovi. Musela jsem si ostatní dočíst sama.

16.03.2023 5 z 5

Utrpení a radosti očistce Utrpení a radosti očistce František Spirago

Nezaujal mě styl knihy. Přijde mi to odtržené od duchovního života, postavené jen na tom se něco odmodlit, bez toho, aniž by se člověk přibližoval Ježíši.

16.03.2023 2 z 5

Syrová, tíživá kniha, vlastně jen výpovědi těch, kterých se to týká v běžném životě. Ten styl byl zvláštní, a vlastně vypovídal víc, než kdyby se to více učesalo. Knihu jsem chtěla dát do čtenářské výzvy pod bod ukrajinský autor, ale autorka je běloruska.

16.03.2023 5 z 5

Radosti zimy Radosti zimy Jeff Kinney (p)

Takový průměrný díl. Snad už taky máme po zimě.

15.03.2023 2 z 5

Prasátko na útěku Prasátko na útěku Arnold Lobel

Moc pěkné, i ilustrace.

14.03.2023 5 z 5

Dogman Dogman Dav Pilkey

Dcera nadšená, četla několikrát. Kdyby to fakt psali malí kluci, tak bezva. Jinak praštěné, až vtipné.

14.03.2023 3 z 5

Přítel z nejmilejších Přítel z nejmilejších Michaela Hrabětová

Neurazí a nenadchne. Nejvíc mě bavily obrázky.

07.03.2023 3 z 5