Kopretina Kopretina komentáře u knih

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Hrozné, a přitom v něčem pochopitelné. Dítě, které žije v citovém chladu, se těžko naučí soucitu. Psané stroze, bez emocí, v jednoduchých větách.

02.08.2023 4 z 5

Polední hodina Polední hodina Dörte Hansen

Velmi poetická kniha, která mě vzala za srdce, v něčem mi velmi blízká. Líbí se mi komentář Chesterton, líp bych to nenapsala.

24.07.2023 5 z 5

Deset kroků k radosti Deset kroků k radosti Max Kašparů (p)

Malé kroky k životnímu štěstí.

10.07.2023 5 z 5

Pod hvězdou bláznů Pod hvězdou bláznů Jarmila Pospíšilová

Příběh neurazí, ale ani nenadchne. Malá chuťovka třeba na dovolenou. Příběh jednoduchý, který je zkomplikován, aby zase mohl dobře dopadnout.

02.07.2023 3 z 5

Zvěrolékař a jeho přátelé Zvěrolékař a jeho přátelé James Herriot (p)

Super, super, super. Odpočinková kniha, u které se usmíváte od začátku do konce. Některé příběhy jsem dala k dobru ve společnosti a myslím, že měly úspěch.

28.06.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Na knihu jsem se moc těšila, od známých jsem slyšela dobré recenze. Když se mi dostala do rukou, pustila jsem se do ní a po krůčcích ukrajovala až do konce. Líbila se mi, tedy styl vyprávění, i vkládání dopisů, zpráv, autorka je výborná vypravěčka. Co mi vadí, že je historie zkreslená, není to tak, jak to bylo a je cítit zveličování ženského kněžského svěcení a dalších věcí, v nichž se ztotožňuji s reakcí Stanislava Balíka, viz: https://casopiskontexty.cz/tuckove-belovodska-sifra-mistra-leonarda/ . Proto o hvězdu méně.

27.06.2023 4 z 5

Počítačoví piráti Počítačoví piráti Thomas Brezina

Bezva, člověk by tomu uvěřil.

23.06.2023 4 z 5

Moskoviáda Moskoviáda Jurij Andruchovyč

Za mě propadák, vůbec mě kniha nebavila, nevím z ní nic.

01.06.2023 1 z 5

91 pater 91 pater Andy Griffiths

Je to šílené, dceři se to líbí, za mě divoké.

29.05.2023 2 z 5

Fantom z fotbalového hřiště Fantom z fotbalového hřiště Thomas Brezina

Pěkně. Zase jsem si po dlouhé době přečetla jednu Brezinovku, a byla ráda, že jsem občas něco uhodla.

23.05.2023 4 z 5

Rybička Rybička Tereza Horváthová

Nevím, co na to říct.. Dcera (11 let) nechápavě otáčela stránkami a ptala se: to je fakt pro děti? Obnažených obrázku je tam mnoho.

23.05.2023 1 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Zajímavá kniha, hlavně o tom, jak se v příběhu života může měnit charakter člověka.

21.05.2023 3 z 5

Kupec dětí Kupec dětí John Hersey

Knihu jsem četla těžce, nebavila mě. Zajímavý jen posun v myšlení účastníků.

13.05.2023 1 z 5

Nejkrásnější místo na světě Nejkrásnější místo na světě Petr Horáček

Moudrost jednoduše a esteticky.

12.05.2023 5 z 5

Medvědí pohádka Medvědí pohádka Ivona Březinová

Docela se mi to líbilo, vše o medvedech. Zavzpomínala jsem na olympijské hry mého dětství.

09.05.2023 4 z 5

Nonstop Eufrat Nonstop Eufrat Veronika Bendová

Co napsat ke knize? Četla jsem ji jedním dechem. Tak nějak lidsky jsem rozuměla všem hlavním postavám a soucítila s nimi. Asi uprostřed knihy jsem uvažovala o tom, že zde není více popsána víra Tomáše, jak Bohu uvěřil a jaký vztah s ním měl a má. Jestli našel svou identitu v něm. Jestli se s ním hluboce potkal.
Uvědomila jsem si, jak pro mě byl důležitý poznatek, v době mé životní krize, že Bůh nad námi neláme hůl, ale má pro nás připravenou náhradní cestu. Že naši krizi/prohru, dokáže proměnit v něco velmi krásného.

29.04.2023 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Čtivé, hluboké téma, vztahové. Líbily se mi myšlenkové pochody obou rodičů, a jejich popisy. Od autorky si určitě ještě něco přečtu.

28.04.2023 4 z 5

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Arnold Lobel

Fakt bezva. Pobavili jsme se všichni.

27.04.2023 5 z 5

Poutníkova cesta Poutníkova cesta John Bunyan

Na knihu jsem narazila náhodou. Předmluva mě málem odradila. Ne se vším se dalo souhlasit, vadila mi jejich "duchovní pýcha", nicméně mě obsah bavil, zakomponování Bible je bezva.

25.04.2023 4 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Co na knihu říct? Neurazí a nenadchne. Aspoň mě. Autorka je milá, laskavá, lidská, hledá Boží věci. Nenašla jsem nic nového, nic mě za srdce nechytlo. Nicméně jsem ráda, že máme mezi sebou věřící, kteří jsou čitelní a srozumitelní i nevěřícím.

22.04.2023 3 z 5