Kopretina Kopretina komentáře u knih

Průšvihářky Průšvihářky Jacqueline Wilson

Malý bonbónek do čtenářské výzvy. Wilsonová je záruka kvality. U téhle knížky mi vadilo, že mi nebyla sympatická ani jedna postava.

04.01.2024 4 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Číst tuto knihu přes Vánoce mi nepřipadalo příliš moudré, ale tak jsem se začetla, že jsem se nemohla odtrhnout. Za mě moc dojemné dva příběhy - v beznaději si uchovávat naději. Na konci jsem brečela jak želva. Claře jsem držela palce celou dobu. Moc krásná kniha.

01.01.2024 5 z 5

Vánoční překvapení Vánoční překvapení Jacqueline Wilson

Tak jsem dočetla nejoblíbenější sérii mé dcery. Tato kniha už jen takový dovětek. Autorka je skvělá!

22.12.2023 4 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Některé knihy mě zaujmou dějem a některé tím, jak jsou napsané, je radost je číst. Tato kniha splňuje oboje, i když mě více chytla forma než děj. Velké překvapení a nadšení!

17.12.2023 5 z 5

Život není kabaret Život není kabaret Jacqueline Wilson

Trochu slabší díl, než ty minulé. Stejně je všechny dcera miluje a několikrát přečetla, tak se musím ještě pustit do posledního.

30.11.2023 3 z 5

Hvězdička Hvězdička Jacqueline Wilson

Další kniha v sérii (prostě je musím všechny přečíst, když sérii dala dvakrát má jedenáctiletá dcera), i když trochu slabší než předcházející. Cirkusové prostředí je nelidské.

23.11.2023 3 z 5

Modlitba jako setkání Modlitba jako setkání Anselm Grün

Kniha o modlitbě, která jde do hloubky. Už když čtěte, tak se ve vás zvedá touha se modlit a hledat Pána. Snad nejlepší, nejkonkrétnější a nejlaskavější kniha o modlitbě.

23.11.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Jsem ráda, když mě kniha něčím novým překvapí, rozesměje nebo dovede k zamyšlení. A to tato kniha splnila. Hlavním poselstvím je smysl života a jeho naplnění. Myslím, že je to má The best kniha 2023.

20.11.2023 5 z 5

Strašidelné historky báječného kamaráda Rowleyho Jeffersona Strašidelné historky báječného kamaráda Rowleyho Jeffersona Jeff Kinney (p)

Mno, docela uhozené povídky, asi si zapamatuji tu s babičkou s ping-pongovýma očima.

04.11.2023 3 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Četla jsem pomalu a ráda, přesto rychle plynula. Krása přírody, jak od Tomečka, uznání lidských slabostí a naděje - to mi utkvělo v hlavě z této knihy.

04.11.2023 5 z 5

Za hlasem srdce Za hlasem srdce Jacqueline Wilson

Třetí díl o Hetty. Je stále divoká. Série mě moc baví!

22.10.2023 4 z 5

Konec snění Konec snění Jacqueline Wilson

Žeru to jak malá! Super série.

07.10.2023 5 z 5

Vzdušné zámky Vzdušné zámky Jacqueline Wilson

Moje dcera sjíždí sérii podruhé a tak mi to nedalo a pustila jsem se do toho také. První díl jsem zhltla s napětím a už se těším na druhý!

03.10.2023 5 z 5

Pan Wołodyjowski Pan Wołodyjowski Henryk Sienkiewicz

První díly jsem četla kdysi dávno a protože jsem Sienkiewicze dlouho nečetla, těšila jsem se jako malá. No ale nadšení se nekonalo, možná protože už si nepamatuji souvislosti nebo že už téma mě tolik nezajímá.

25.09.2023 3 z 5

Stůl paní Stelly Stůl paní Stelly Zuzana Maléřová

Příjemné čtení o paní Herečce a jejich receptech.

15.09.2023 4 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Četla jsem ji po večerech dětem čtyři měsíce. Je to zkouška trpělivosti. Dali jsme ji, zajímavé, ale dost nereálné, happyendu na závěr se smály, že tolik náhod, to se fakt mohlo stát!

27.08.2023 5 z 5

Meč Ducha: Počúvanie Božieho hlasu a charizmy Meč Ducha: Počúvanie Božieho hlasu a charizmy kolektiv autorů

Perfektní! Konkrétní, plné života a naděje. Takto vnímám církev zítřka.

24.08.2023 5 z 5

Neříkej autista, to se nehodí Neříkej autista, to se nehodí Natalie Ficencová

O autismu čtu ráda a ráda se i něco přiučím, pochopím, protože i s těmito lidmi pracuji. Kniha mě ale zklamala. Odložit jsem ji chtěla už na začátku, ale nechtěla jsem to vzdát.
Asi mi nejvíc vadí poučování autorky, jako kdyby autisté byli ve svých zvláštnostech normální oproti těm, kteří nejsou ok, protože nejsou zvláštní. Jakoby měla neustálou tendenci ostatní populaci poučovat o svých názorech. Např. str. 237 "Proč nad tímhle lidí běžně nepřemýšlí? Pro mě není den, kdy bych neměla alespoň maličkou vtíravou myšlenku tohoto typu. " Ona ví, o čem lidi přemýšlí?
Dále si asi myslí, že běžní lidé jsou nudní, nemají fantazii a neradi se smějí. A jak asi ona nemá ráda, že ji někam škatulkují, tak já mám podobný nepříjemný pocit z jejich názorů.
Velmi se mi líbí ilustrace a řazení kapitol, struktura.

16.08.2023 1 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

První setkání s autorem mě nadchlo. Kniha je napsána krásným jazykem, kdy se člověk nemůže odpoutat. Příběh silný, vzpomněla jsem si na krutost detektivek od Rowlingové.

13.08.2023 4 z 5

Nebojte se přirozeného plánování rodičovství Nebojte se přirozeného plánování rodičovství Ludmila Lázničková

Jednoduše a srozumitelně vysvětlena plodnost muže a ženy a plánování potomků podle ní. Můj názor je, že vůbec není špatné, když člověk o fungování svého těla - i v oblasti své plodnosti - ví. Naučila jsem se metodu pár let před svatbou a když jsem po svatbě rok neotěhotněla, ale věděla jsem podle této metody, že plodná jsem, sama gynekoložka to uznala a vedla mě dalšími kroky k tomu se stát matkou (pomohlo cvičení podle Mojžíšové, ale to již není předmětem této knihy). Když jsem naopak po dětech nechtěla otěhotnět, opět jen měla po čem sáhnout. Antikoncepci jsem nikdy nepotřebovala.

05.08.2023 5 z 5