Kopretina Kopretina komentáře u knih

Pěkně. Kniha mě pokousala. Taková jednohubka v době nemoci. Také jsem se párkrát ztratila a vím, že to nemusí být sranda. Perfektně popsáno, bála jsem se, fandila, modlila se.

06.03.2023 5 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Kniha se mi velmi líbila. Přiznávám se, že dějepis mi ve škole nešel, historii si skládám k sobě až v době knihomolismu a také od mých dětí, které dějiny baví a vysvětlují mi je. Tato kniha byla pro mě na "míru": kompletní a jednoduché vysvětlení nejen druhé světové války. Se synem (14 let) jsem jednotlivé události konzultovala, vyhledávali jsme fotografie a hodnotili nacismus a komunismus. Psal také esej na téma porovnání těchto totalitních režimů a dospěl k tomu, že komunismus byl ještě horší. Je mi z toho smutno a když vidím válku na Ukrajině, jak se podobá těmto dějinám - poučíme se někdy?

05.03.2023 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Autorku a její příběh jsem neznala a nebýt čtenářské výzvy, asi bych po knize nesáhla. Držím jí palce a také lidem, kteří se závislostí bojují. Opravdu je nutné o tom hovořit.

04.03.2023 3 z 5

Shrek 4 - Zvonec a konec aneb Jak to bylo (ve filmu) Shrek 4 - Zvonec a konec aneb Jak to bylo (ve filmu) Cathy Hapka

Nejvíc se mi líbila grafická zpracování Fiony, jinak pohádky (?) o Shrekovi nejsou můj šálek kávy.

03.03.2023 2 z 5

Bruno ve městě Bruno ve městě Alex T. Smith

No tak to je ujetina. Na MUDr. Ovínko se nedá zapomenout.

27.02.2023 2 z 5

Tajemství pouště Tajemství pouště Cynthia Rider

Nenáročná knížka, moje děti ji přečetly několikrát a rády v ní hledaly zvířátka, písmenka..

24.02.2023 5 z 5

Noční kouzlo Noční kouzlo Michal Kolezsar

Dost jsme se s dcerkou u knihy nasmály, protože jsem to četla různými zvuky, jinak mě kniha míč nezaujala.

23.02.2023 3 z 5

Za co mě Bůh trestá? Za co mě Bůh trestá? Anselm Grün

Nejvíc mě v knize zaujala kapitolka o dětech, asi se mě nejvíc týká. Jinak naprostý souhlas s komentářem pode mnou.

21.02.2023 5 z 5

Krtek a sněhulák Krtek a sněhulák Hana Doskočilová

Moc hezký příběh.

19.02.2023 5 z 5

Univerzální Kristus Univerzální Kristus Richard Rohr

Připadá mi, že kniha je psaná jazykem, který neznám. Opravdu jsem si na ni dala čas, vyzkoušela i aktivity na konci, přečetla a porozjímala témata, nedotkla se mě. Asi není určena mně.

16.02.2023 2 z 5

Sofie První - Den ve škole Sofie První - Den ve škole Walt Disney

Jednoduchý děj s morální poučkou, taková jednohubka.

07.02.2023 4 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Hamleta jsem si vybrala do čtenářské výzvy. Jelikož jsem četla vydání z r. 1946, bylo to dost krkolomné (předpokládám, že novější jdou srozumitelnější). V době četby jsem zhlédla na Dramoxu divadelní představení, což mi ozřejmilo celý děj a také jsem zkoukla divadlo Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách, kde je základ Hamleta ještě srozumitelnější.

03.02.2023 4 z 5

Pan Sova Pan Sova Arnold Lobel

V něčem geniální, v něčem trapné. Příběh o slzičkovém čaji mi připomněl, jak se kdysi moje sestra strašně smála, a když jsme se jí ptali, čemu se směje, řekla, že se lehtá na chodidle.

02.02.2023 3 z 5

Velká šance Velká šance Jeffrey Patrick Kinney

Pobavila jsem se, sport také není moje silná stránka.

01.02.2023 5 z 5

Fancy Nancy Clancy - Nejmilejší maličkosti Fancy Nancy Clancy - Nejmilejší maličkosti kolektiv autorů

Jednoduchá knížečka pro holčičky. Myslím, že té mé se líbila.

30.01.2023 4 z 5

Zuzanka a ježeček Zuzanka a ježeček Daniela Krolupperová

Krátké, s minimem děje, malé děti neurazí a nenadchne.

26.01.2023 3 z 5

Myš a Krtek, dobří sousedé Myš a Krtek, dobří sousedé Wong Herbert Yee

a takhle by to mělo vypadat v sousedských a rodinných vztazích..

26.01.2023 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Ne, nezaujala mě. Samá erotika a sex, přiznávám, že mě to nudilo. Když se mě dcera ptala, co to čtu a o čem to je, říkala jsem, no žena se ocitla v minulosti a pak samý sex. Ještěže bojovala s vlky, aspoň to mělo chvíli nějaký děj. A ona pak: zlatí vlci. Takže u nás to je teď kniha "zlatí vlci".

26.01.2023 2 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Nějak nás při čtení tohoto posledního dílu Letopisů Narnie stále napadala kniha Bratři lví srdce a opravdu v podobném duchu i skončila.

23.01.2023 4 z 5

Zvony a zvonky Zvony a zvonky Josef Václav Sládek

Odpočinek mezi jinými knihami, mě zaujaly hlavně poslední dvě básně. Báseň "Nohy" jsem zadala v práci jako matematickou úlohu. Moc pěkné, veselé, moudré.

23.01.2023 5 z 5