Pod hvězdou bláznů

Pod hvězdou bláznů https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251674/bmid_pod-hvezdou-blaznu-rZo-251674.jpg 4 73 23

Jedna je až úzkostlivě zodpovědná, pedantická a zvyklá vše plánovat, druhá je téměř ve všem pravým opakem. Až po smrti rodičů je okolnosti donutí, aby se po letech odcizení daly znovu dohromady. Avšak život je nevyzpytatelný a v nejneočekávanější okamžik ukáže, že nejenom emoce a chaos dokážou s člověkem zatočit, ale i kontrolovaný a spořádaný život se může vymknout z rukou...... celý text

Marcik7
20.01.2024 3 z 5

Román o vztazích mezi rodiči a dětmi, mezi sourozenci, mezi muži a ženami. Jednoduché a příjemné počtení o tom, jak se daji některé problémy řešit a že vlastně každý problém řešení má.

Kopretina
02.07.2023 3 z 5

Příběh neurazí, ale ani nenadchne. Malá chuťovka třeba na dovolenou. Příběh jednoduchý, který je zkomplikován, aby zase mohl dobře dopadnout.

Kočičáci
11.08.2021 4 z 5

Jana a Lucie jsou sice sestry, ale každá je úplně jiná a má zcela odlišný přístup k životu. Tyto aspekty je od mládí rozdělují a staví mezi nimi bariéru. Po smrti jejich maminky už prakticky nemají moc společného, tím pádem ani důvod se stýkat. Ale to by nebyl život, aby si s jejich osudy nepohrál. Když se jedné z nich začne bortit její doposud bezproblémový svět, tak druhá neváhá snaží se být oporou.
Krásný příběh, kéž by takových konců bylo více i v reálu...

Kerberos
20.07.2020 4 z 5

Celkem uvěřitelný příběh ze života dvou sester,jednodušší děj příjemně plynul.Soupeření sester musí jít při řešení rodinných problémů stranou.

Aneleh
17.06.2019 4 z 5

Tentokrát bohužel trochu nudné a dost rozvláčné. I když příběh dvou sester je sám o sobě dost zajímavý, je v něm zbytečně moc konstatování a vysvětlování, chybí tomu trocha napětí a hloubky. Ostatní knihy od této spisovatelky se mi více líbily.

zdenaR
19.07.2018 4 z 5

Kniha se velmi dobře čte, příběh, který se může stát. Určitě si přečtu i další knihy od autorky.

bekule
18.07.2018 4 z 5

Překvapivě velmi příjemně čtivá kniha od pro mně prozatím neznámé autorky.Příběh odehrávající se v krátkém období od června do vánoc, místy v Brně a trošku více v Bystřici. Příběh dvou zdánlivě odlišných sester, výtvarnice a soudkyně, jedna svobodná matka pečující o dítě s downovým syndromem,druhé se právě hroutí vize dokonalé rodiny. Docela by mě zajímalo jak by se jejich příběh mohl odvíjet dál..

Val
12.03.2018 5 z 5

Moje první kniha od autorky a velmi příjemné překvapení. Příběh, který se mohl stát komukoli a kdekoli. Na konci se mi s Janou a Lucií vůbec nechtělo loučit :-)

martinaandulka
17.11.2017 5 z 5

Další nádherná kniha od paní spisovatelky,která je nádherně čtivě napsaná,je to příběh dvou sester,každá je jiná,jiný osud ,životní prohry,nacházení sama sebe a uvědomit jsi svoje chyby a přednosti.Moc mi knížka dala a uvědomila jsem jsi,že život se nedá nalinkovat... .Dopručuji jsi přečíst.

helča5
13.08.2017 3 z 5

Příběh dvou sester,které mají každá svůj život a uznávají jiné hodnoty.Jana-úspěšná právnička zklamaná manželem a až po průšvihu poznávající svého syna a Lucie,která dostává rány od života,ale vždy si dokáže poradit.Ne každý,kdo vypadá šťasný,se tak musí i cítit.

luciefeix
08.07.2017 3 z 5

Průměrný příběh kde se ukáže jak se vše dokáže za jeden den zkomplikovat a všechno není tak idilické jak si vysníme

Aleh
29.04.2017 4 z 5

Kniha nemá nijak složitý děj, je o vztazích, jak už to u Jarmily Pospíšilové bývá zvykem. Autorka vykresluje jednotlivé postavy, popisuje, jak se jednotliví aktéři v různých situacích a pod tlakem různých okolností zachovali a nechává je také samotné jednotlivé životní kroky zhodnotit. A tak její hrdinové získávají plno životních zkušeností a projevuje se to na vztazích mezi nimi samotnými. Příběh dvou sester Jany a Lucie dává také pocítit, jak moc jsou důležité vztahy mezi členy rodiny právě ve vypjatých životních situacích.

alnahu
13.10.2016 5 z 5

Reálný příběh sester Jany a Lucie s kterými se život nemazlí .Děj příběhu je tak skutečný, že může potkat každého z nás. Povahově rozdílné sestry našli po všech nepříjemnostech konečně k sobě cestu a sešli se pod svou „Hvězdou bláznů“. Kniha se mi velmi líbila a dobře se četla .

kudrdlinka
11.06.2016 4 z 5

Já mám ráda příběhy ze současnosti. I tenhle se mi líbil, knížka se moc dobře četla. Ale souhlasím s tím, co bylo napsáno níže, že postavy i ty situace mohly být víc propracované.

kika 13
03.06.2016 5 z 5

Určitě se to mohlo takto přihodit nakonec proč ne.

Helena Lacková
07.04.2016 5 z 5

Poklidně popsaný, reálně možný životní příběh

28401
22.03.2016 1 z 5

Bohužel, kniha od této mé oblíbené autorky, která mě příliš nezaujala.

bookcase
22.03.2016 4 z 5

Čtivý český román o svou sestrách a jejich životních osudech. Nenabízí nic nového, ale pro chvíle oddechu ideální.

Knižní střípky
14.03.2016 2 z 5

Opět milý příběh ze života, který se četl velmi pěkně a rychle, ale ne se zatajeným dechem....mám ráda knihy paní Pospíšilové, ale musím říci, že na mě kniha působila tak nějak nedotaženě, postavy trošku plytké a hlavně situace, ve které se hrdinové knihy ocitli nebyla, dle mého názoru, propracovaná do hloubky, tak jak by bylo možné, dle mého názoru se z děje knihy dalo vytáhnout mnohem více

Šárka5875
06.03.2016 5 z 5

Moje první kniha od autorky a musím říct, že určitě nebude poslední. Čtivý román ze života dvou naprosto rozdílných sester. Moc příjemné čtení. Více v recenzi v záložkách - Můj knižní ráj.