Flouk a Líla: Dobrodružství z mrakodrapu

Flouk a Líla: Dobrodružství z mrakodrapu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236105/bmid_flouk-a-lila-dobrodruzstvi-z-mrakod-dxL-236105.jpg 4 67 13

Pohádkový příběh o velikém přátelství počítačové myši a kouzelného kocoura. Víte, děti, že myš Líla není obyčejná, ale počítačová? Jenže v kanceláři ji to moc nebaví, a tak si hledá kamarády ve skutečném světě. Jenom pozor na toho protivného kocoura Flouka, co tu v mrakodrapu skoro bydlí a rád by se dostal do počítače. Páni, ono se mu to vážně povedlo! A když už tam je, zkusí si v něm nejdřív zajít na záchod. Fúúúj! A navíc se tam popere. Ještě že je tu myš Líla, která to s počítačem tak umí! Moderní pohádka pro děti od pěti do sedmi let o tom, jak se liší náš skutečný svět a virtuální realita.... celý text

lulucinax
22.02.2024 2 z 5

Abych pravdu řekla, tak od knihy jsem měla větší očekávání, protože autorka románů pro dospělé patří k mým nejoblíbenějším. Kniha se mi i hůře dětem předčítala a ty jejich dialogy, příhody mi přišly podivné a závěr uspěchaný. Ano, nese v sobě ponaučení, že nesmíte věřit všem lidem, kočkám ani myším, které potkáte na internetu.
Zkrátka jsem čekala lépe využitý potenciál a taky na to má možná vliv, že nejsem fanynka koček. Ilustrace se mi také nelíbily a některé působily strašidelně.

Kopretina
22.03.2023 3 z 5

Moderní pohádka, dceři (10 let) se líbila. Zajímavá myšlenka a ztvárnění.

Italkaaa
27.01.2022 5 z 5

Málokterá moderní pohádka mi připadá dobře napsaná, hezky ilustrovaná nebo chytrá. Ale tahle je moc chytrá.

Pavlína197
16.02.2021 5 z 5

Všechny knížky od Petry Dvořákové, které jsem zatím četla, se mi líbily, proto jsem chtěla poznat i její knižní tvorbu pro děti. Zkusila jsem Flouka a Lílu a říkám si: jaká škoda, že tohle nemám komu přečíst. V něčem mi to připomíná klasické pohádky, v něčem je to pohádka netradiční. Setkává se tu příroda s technikou, svět hmotný a virtuální. Čeká na nás pohádkové napětí, trocha poučení a šťastný konec. ( I když tu uklízečku bych možná nechala být. :-) ) Díky pěkným ilustracím si dokážu příběh představit i jako animovaný film nebo jako večerníček.

martini.ce
08.06.2020 1 z 5

Knížka se mi nelíbila. Ani příběh, ani prostředí, ani "hrdinové". Jedno klišé za druhým, podivný děj, nelogické návaznosti. Četli jsme to s prvňáčkem a čtvrťákem a oni z ní taky nebyli nadšeni.

Drakobrouk
18.04.2020 5 z 5

Bilo to zároveň zajímavé že tam bil kouzlící kocour a bilo to divné proto že se to odehrávalo v kanceláři ne třeba v přírodě.
A taki to bilo srandovní asi v polovině jak tam mus muskulus žrali papíri. A nejvíc se mi líbila poslední vjeta.

triatlet
03.02.2019 4 z 5

Vtipný příběh pro mladší čtenáře propojuje reálný svět
s počítačovým. Přídavkem je i kočičí kouzlení.
Příběh jednoduchou formou poukazuje na internetová úskalí.
Autorka umí vystihnout charakteristiku postav.
"Stálo nad ní obrovské chlupaté stvoření. Jazyk větší než ona sama, drápy jako kancelářská sešívačka." (s. 26, první setkání Líly
s Foukem)

MartinaF
05.10.2017 4 z 5

Moc příjemné čtení, které potěší i trochu poučí.

anetka.repova
20.04.2017 5 z 5

Velmi povedená knížečka pro děti .

babyboar
16.12.2015 5 z 5

Velmi povedená dětská kniha s krásnými ilustracemi. Flouka bych si podle obrázků hned chtěla pohladit! Příběhu nechybí vtip, nápad i lehké didaktično. Navíc se jedná o moderní příběh z kancelářského prostředí, který potěší nejen děti kancelářských "krys". :-)

rohlajda
17.11.2015 4 z 5

Knihu jsem koupila jako dárek pro synovce, ale hned jsem si ji přečetla. Je to krásný a vtipný příběh, pro děti velmi poučný. Závěr mě velmi mile překvapil.

Dragell
02.11.2015 4 z 5

Krásný poučný příběh o kouzelném kocourovi a počítačové myšce, kteří spolu prožijí jedno malé dobrodružství ve velkém mrakodrapu.
O tom, jak přátelství přes sociální sítě nemusí být reálné a ti na druhé straně mohou mít špatné úmysly.

Nádherně ilustrovaná kniha s většími písmeny pro školáčky. Možná bych jen zvolila dětem bližší prostředí.

JanaPol
31.10.2015 5 z 5

Pěkný příběh, krásné ilustrace.

Petra Dvořáková
česká, 1977