Utrpení a radosti očistce

Utrpení a radosti očistce https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491730/bmid_utrpeni-a-radosti-ocistce-78v-491730.png 4 9 2

Pomáhat ubohým duším trpícím v očistcovém ohni je povinností každého z nás, jak nám to říká Písmo svaté: „Milosrdně dávej každému živému, a neodpírej ni mrtvému milosrdenství.“ Sir 7, 37. Populární, čtivé a nepříliš dlouhé pojednání od česko-rakouského profesora Franze Spiraga (1862–1942), rodáka z Lanškrounu, se věnuje právě osudu našich spolubratrů na onom světě. Čtenáře na jedné straně poučí, co o očistci učí katolická Církev a její teologové, na druhé straně ho příklady z životopisů svatých a soukromých zjevení povzbudí, aby na očistec sám nezapomínal a přimlouval se za duše v něm trpící.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Christianitas

Die Leiden und Freuden des Fegefeuers

Kopretina
16.03.2023 2 z 5

Nezaujal mě styl knihy. Přijde mi to odtržené od duchovního života, postavené jen na tom se něco odmodlit, bez toho, aniž by se člověk přibližoval Ježíši.

Anjin
05.08.2022 5 z 5

Očistec je poněkud neobvyklé a tajemné téma o kterém se toho příliš neví a to i mezi katolíky. Důkazem ostatně je i tato útlá knížečka, kterou lze ale nanejvýše ocenit, neboť se snaží poněkud poodhrnout tento závoj tajemna a předat čtenáři co možná nejvíce známých informací na téma očistec.