kocour_mikeš kocour_mikeš komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Zábavné čtení o starém bručounovi se svým vlastním pojetím "správného světa". Dávám 80%.

07.12.2015 4 z 5

Projekt Kraken Projekt Kraken Douglas Preston

Standardní kvalita, napínavé, lehce předvídatelné, možná šlo více využít možnosti tématiky. Dávám 75%.

24.11.2015 4 z 5

Totem vlka Totem vlka Ťiang Žung

Pěkný příběh o soužití lidí a původních obyvatel stepi a jejich vzájemné potřebě pro udržení rovnováhy pro přežití všech; trochu i příběh jakoby z jiného světa - tenkrát, příběh co se udál, ač není obsahově složitý, zanechal ve mne hlubší otisk. Trochu mne unavovalo vícečetné opakování potřeby vlků jako přirozených regulátorů.
Dávám 95%.

09.11.2015 5 z 5

Šifra samotného Boha Šifra samotného Boha José Rodrigues dos Santos

Zajímavá kniha, silně čtivá (u mne zejména první polovina), btw:podobně je popsána
fyzika v Pohlově sérii Gateway. Děj odsejpá, netřeba hlubších zamyšlení, vše je servírováno a odkrýváno bez průtahů, prostě prima jízda. Dávám 70%.

19.10.2015 4 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Moc jsem od knihy neočekával, moc jsem nedostal... Předchozí romány měly šťávu,
přestože je kniha od 2/3 čtivá, je to jen odvárek, dávám 50%.

14.10.2015 3 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Moc hezká kniha, dlouhý příběh, těším se na navazující příběhy, dávám 95%.

20.09.2015 5 z 5

Střežená zóna Střežená zóna Matthew Reilly

Příjemná akční jednohubka a pohádka pro dospělé. V žánru, za nápady autora a styl textu dávám 80%.

01.08.2015 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

U knihy jsem se bavil a neočekával nic než teen pohled na svět, kniha požadavek splnila.
Green stavbou knihy dává spoustu prostoru k přemýšlení o motivech hrdinů. Po Alijašce další odpočinková jednohubka vygradovaná v závěru.

30.07.2015 4 z 5

Na Chesilské pláži Na Chesilské pláži Ian McEwan

Čtivě napsané, zajímavě vykreslené postavy. Takové knižní jednohubka :) Dávám 75%.

10.07.2015 4 z 5

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

Po provních desítkách stánek jsem knihu odložil, po cca půl roce jsem to s válečnou tématikou po Slunečních hodinách zkusil znovu. Kniha se mi líbila i nelíbila, bez spamování se nevyjádřím, tak to nebudu rozepisovat. Při čtení jsem si párkrát vzpoměl na Merleho Smrt je mým řemeslem, kdo četl ať se připraví na to, že lze zacházení s lidmi popsat ještě děsivěji. Román je kompexní, má zajímavé popisné odbočky, občas děsivý, občas (na mne) nechutný. Stojí rozhodně za přečtení.
Dávám 85%.

30.06.2015 4 z 5

Než přijde mráz Než přijde mráz Henning Mankell

Po Číňanovi je to druhá kniha autora a viděl jsem pár dílů seriálu o tomto komisaři (seriál se mi velmi líbí). Příběh byl čtivý, motivy mi několikrát přišly zvláštní, těšil jsem se na rozuzlení a práci policie, však uvidíte.... Příběh byl zajímavý, splil očekávané. V severské krimi mi příjdou o krapet lepší díla autorů Hypnotizéra. Dávám za tuto 60%.

17.04.2015 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Velmi čtivá a zajímavá kniha. Hlavnímu hrdinovi obdivuhodně přeje štěstí (sem tam pokulhává:), vždy řeší jen jednu věc a čtenář je našponovanej, jak to bude dál. Dobře popsané a představitelné prostředí. Závěr je hodně scifi ;-) Četl jsem v originále, protáhlo se to na týden, ale já rád "dlouhé" příběhy:) Dávám 95%.

03.04.2015 5 z 5

Potopená města Potopená města Paolo Bacigalupi

Kniha se mi líbila a dávám 70%. Styl a síla příběhu je jiná než v prachožroutech, ne už tak o zdrojích a chudobě, ale o hodnotě člověka. Možná byl příběh sem tam nevyvážený v hloubce děje (něco perfektně vylíčeno/ přesuny strohé -zejména závěr knihy; nebo dříve definovaná citlivost na výskyt tvora později neplatila...) ale vynahrazeno zajímavými myšlenkami, 70% je akorát :) a komu se líbili prachožrouti či geniální Čerpadlo_6 nebude litovat.

10.03.2015 4 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Při čtení jsem od knihy nic nečekal, vědouc že je pro náctileté; občas jsou děje nevysvětlené, sem tam nelogičnosti a po dočtení říkám, že i příběh je "mělčí". Nicméně pro teen skupinu bude nejspíš zajímavá, najdou se i napínavé části, kniha má spád a je čtivá. Dávám 50% (pro teen 70%). (napadá mne jistá paralela ke knize Věc pro lidi)

03.02.2015 3 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Přečetl jsem postupně povídky s Geraltem a všech 5 knih ságy s Ciri, knihy jsou čtivé, časové skoky v ději jsou zpestřující, vzpomínání taktéž; autorův styl psaní je (až na viz dále) vyvážený a přehledný bez hluchých míst a nejasností. V této knize je bohužel počáteční děj celkem nudný (přečetl jsem jinou knihu a zkusil to s touto znovu) a je nutné se jím prokousat pak již to zas jede v navyklých kolejích. Určitě si ještě přečtu i nedávno vydanou knihu nových povídek s Geraltem. Dávám celkově 95%.

23.01.2015 5 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Čtivá kniha, jednodušší příběh, opravdu dobře se čte a odsejpá to. Přes velké očekávání dávám nakonec jen 65%. Pro milovníky cirkusů přidat +20%.

13.10.2014 3 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

JJ, Irving to je, trochu exotické téma, ale fakt dobře napsaný. Dávám 80%.

06.10.2014 4 z 5

Planeta mezi dvěma slunci Planeta mezi dvěma slunci Robert Fabian

Perfektní scífka, sirový, nevlekoucí se postupně odkrývající silný příběh o havárii vesmírné lodi a pár přeživších individuích. Dávám 90%.

06.10.2014 5 z 5

Kamenné oko Kamenné oko Thomas Thiemeyer

Zajímavá a svižná oddechovka. dávám 80%.

12.09.2014 4 z 5

Polární stanice Polární stanice Matthew Reilly

Na první knihu tohoto autora jsem se dost těšil, ač je to svižné čtení,
někdy těžko uvěřitelné, dost velkých náhod a trochu šablonovité;
přesto jsem ji na dovolené zhltnul za 2 dny :) pro příznivce určitě stojí za přečtení.
Dávám 60%.
Rollins v tomto adv. žánru u mne vede nadále.

24.08.2014 3 z 5