kocour_mikeš kocour_mikeš komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Úžasná jízda, četl jsem již dříve v EN stejně jako všechny Andyho knihy. Dávám 95%. Kdo chce pokračovat doporučuji sérii Eismond by Brandon Q. Morris.

17.11.2021 5 z 5

Kníže z mlhy Kníže z mlhy Carlos Ruiz Zafón

Napínavé pro náctileté.

27.12.2020 3 z 5

Baby Jane Baby Jane Sofi Oksanen

Krátké a plné děje. Dávám 95%.

27.12.2020 5 z 5

Na plechárně Na plechárně John Steinbeck

Příjemné a krátké počtení. Připomínalo mi to Hrabala. Dávám 95%.

15.07.2020 5 z 5

Kryptonomikon Kryptonomikon Neal Stephenson

Po první třetině knihy skončilo prokousávání se a děj se rozběhl a byla to jízda až do konce. Se vzpomínkou na Focaoultovo kyvadlo jsem se těšil na šifry vzhledem k názvu, no čekal jsem jich víc ;-) Dávám 80%.

27.10.2019 4 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Magické, pohádkoidní, jednoduché. Dávám 95%.

26.09.2019 5 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Napínavé, trochu odpudivé, ale nejde přestat číst ;) Dávám 80%.

26.09.2019 4 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Barvitě a jednoduchým jazykem podané, hezké a strašné, člověk si zvykne na vše. Dávám 90%.

26.09.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Líbí se mi čtivé a rychle plynoucí Hartlovy knihy, tato je na stejné vlně s neklesající kvalitou a dávám 85%. Příjemné čtení na dovolené :)

20.08.2019 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Pomalý rozjezd a pomalé vše, příběh se táhne jako sirup a máte čas o všem přemýšlet a propojovat. Dávám 90%.

28.03.2019 5 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Čekal jsem málo a dostal hodně, dávám 90%.

09.01.2019 5 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Příjemné a návykové čtení :) Těším se na další díly. Dávám 85%

29.12.2018 5 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Moje první kniha tohoto autora, k dílu: 1. kniha super 2. kniha průměr. Hezké popisy a bohatost jazyka. Celkově dávám 80%.

12.09.2018 4 z 5

Impérium Impérium Roman Bureš

Důstojné zakončení trilogie, dávám 85%.

14.08.2018 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Dobře napsaná kniha ženou o ženách ve válce, podrobnější popisy jak to vidí žena, tématicky podobnou knihu jsem četl loni - Dívka, která spadla z nebe od Mawera, která rozhodně stojí za přečtení, zajména pro odbojnost. Za zmínkuí stojí také skvělá Sofijina volba, z poslední doby Vypravěčka nebo Hana z českých luhů. Dávám 75%.

14.08.2018 4 z 5

Nekroskop Nekroskop Brian Lumley

Napínavé čtení, dávám 90%.

14.08.2018 5 z 5

Alhambra Alhambra Tereza Brdečková

Dobře se četlo. Dávám 75%.

14.08.2018 4 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Pro mne velké zklamání, ačkoli má kniha spád je v ní mnoho "sakra náhodiček" a text osciluje jakoby v určení pro naivní děti a pak se zase tváří jakoby pro dospělé, celkově dost neuvěřitelné. Dávám 40%.

24.02.2018 2 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Dlouhý román o čtyřech kamarádech z nichž jeden je podivín a kdysi oběť zla, které deformuje jeho následné vnímání okolí. Autorka mistrně odkrývá minlost oběti a nechává nahlídnout čtenáři lidem vlastní krutost. Současně si lze na několika desetiletích příběhu užít zajímavé životy hlavních postav, krásné i nemocné vztahy, odpuštění bez odpuštění. Dávám 95%.

15.12.2017 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Dobře se čte, má spád, na druhou stranu na hard sci-fi zatím nic moc. Dávám 60% a uvidíme v dalších dílech.

11.11.2017 3 z 5