kocour_mikeš kocour_mikeš komentáře u knih

Most Most Iain Banks

Na třetí pokus jsem knihu přečetl, autorovy ostatní knihy neznám, ačkoli dobře psána, tato mi úplně nesedla; měla i velmi dobré části/vrstvy, pseudo jazykem jsem se prodíral a přeskakoval... Dávám 60%.

04.03.2014 3 z 5

Horečnatý sen Horečnatý sen Lincoln Child

Čtivé, napínavé, ustálená kvalita v sérii Pandergast, dávám 60%.

28.02.2014 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Příběh umírající dívky pro mne byl nevšedním čtivem, děj odehrávající se na poli puberťáků v dobrém slova smylu, jejich postojů a zařazení do společnosti v čase co zbývá. Kniha cílí na úzké spektrum čtenářů a nelze jít tedy více do hloubky nicméně pár odboček k zamyšlení je. Kniha je psána čtivě. Dávám 75%.

25.02.2014 4 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Mika Waltari

Rozsáhlý román, čtivý a zajímavý (občas dost drsné popisy); párkrát až neuvěřitelné zvraty, občas velmi zestručněné popisy (až odbyté) v postupu děje, na můj vkus. Líbilo a dávám 70%. Jsem zvědav na 2. díl s ještě vyšším hodnocením čtenáři.

18.02.2014 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Zajímavá prvotina určená spíše náctiletým, přesto pobaví a dobře se čte (u mne na dva zátahy). Těšim se na další. 75%

04.02.2014 4 z 5

Číňan Číňan Henning Mankell

Čtivé, svižné, rozsáhlý příběh, 65%.

02.02.2014 3 z 5

Zpráva z Hádu Zpráva z Hádu Edita Dufková

Velké překvapení, velmi dobře napsaný román. Bez hluchých míst a neustále zajímavý děj. Dávám 80%.

27.01.2014 4 z 5

Třináct měsíců Třináct měsíců David Mitchell

Kniha se dobře četla, pohled puberťáka byl uvěřitelný. Dávám 80%.

23.01.2014 4 z 5

Dračí hora Dračí hora Lincoln Child

Kniha má v podání sehraných autorů klasicky strující čtivý text, líbila se mi a přinesla očekávané. První dvě třetiny se zaměřením na výzkum byly nejlepší, v poslední a v závěru autoři trochu ubrali (a překombinovali s 3D realitou), přesto kniha byla na obvyklé lehce vyšší hladině kvality žánru. Dávám 65%.

14.01.2014 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Tak to byla jízda, přečteno na 2 zátahy, doporučuju jako akční odreagovávačku po "náročnejch" knihách. V tomto žánru dávám 70%.

10.01.2014 4 z 5

Anály Heechee Anály Heechee Frederik George Pohl Jr.

Těžko jsem se ztotožnoval s digitální verzí osobnosti, příběh je přesto nadále zajímavý s pro mne neočekávaně rychlým a otevřeným závěrem. Dávám 50%

09.01.2014 3 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Kniha se mi moc líbila. Dávám 90%.

04.01.2014 5 z 5

Bratr vlk Bratr vlk Michelle Paver

Jednoduchý a přímočarý čtivý příběh, vhodný zejména pro náctileté. Jsem zvědavý na pokračování. Dávám 70%.

02.01.2014 4 z 5

I když půjdu roklí šeré smrti I když půjdu roklí šeré smrti Connie Willis

Toto nebyl můj šálek čaje... Na mne se děj moc táhl se spoustou hluchýh míst, kniha mohla být poloviční a měla by větší spád; co mne štvalo bylo neustálé vyhýbání se Mr. Mandrakeovi. Dávám 30%.

31.12.2013 2 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Kniha se mi líbila, škoda že nebyla více rozepsaná, potenciálu měla dost. V části o studiích mi trochu připomněla knihu Juli Zehové - Hráčský instinkt.

27.12.2013 4 z 5

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

Příjemná odreagovávačka, dobře se čte, napínavé, jednoduché a očekávané.
Dávám 65%.

07.11.2013 3 z 5

Prachožrouti Prachožrouti Paolo Bacigalupi

Dobře napsaná scífka, 80%. Pěkně vylíčeno prostředí, škoda, že linka ve vytěžování vraků s velkým potenciálem není rozvedená. Pár motivů hrdinů bylo neočekávaných. Zpětně mi vlastní příběh připadá poměrně jednoduchý (pouze zasazený v budoucnosti) přesto se dobře čte, má spád, lineárně plyne a je neustále z pohledu hl. hrdiny (imho: zřejmě by kniha byla vhodná ke čtení i v angličtině).

24.10.2013 4 z 5

Let číslo TPA 545 Let číslo TPA 545 Michael Crichton

Kratší kniha s přímočarým příběhem o vyšetřování, které má spád a dobře se čte, dávám 60%.

24.10.2013 3 z 5

Kniha bohatě překonala mé očekávání, film jsem viděl v různých verzích. Lehce archaická čeština nebyla na překážku. Překvapilo mne, že kniha, vzhledem ke své délce, neměla žádné slabé místo! Doplněno: Po zamyšlení s odstupem dávám do mých "doporučených" jako jednu z nejlepších knih co jsem kdy četl.

17.10.2013 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Kniha je čtivá, dlouhá a napínavá. Zpočátku mne odrazoval zdlouhavý a nezáživný popis (to je ten a támhleten a támhleto... snad 70 stránek), ale protože měla kniha vysoké hodnocení tak jsem to nevzdal a pak se to rozjelo. Řekl bych, že King nadržoval těm zlým a v městě bylo hodně blbů aby se to tak \"posralo\". V závěru mi trochu zkazil náladu tou drsnou apokalypsou.

24.09.2013 4 z 5