kocour_mikeš kocour_mikeš komentáře u knih

Silo Silo Hugh Howey

Asi jsem od knihy čekal víc, určitě ale stojí za přečtení pro scífkáře, dávám 60%.

20.08.2014 3 z 5

Dravec Dravec Wilbur Smith

Jako odpočinková četba na dovolené dobré, jsem zvědav na pokračování. Dávám 80%

16.08.2014 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Moc pěkné čtení, mělo spád, žádná hluchá místa, celkem uvěřitelné, ideální IMHO pro mladé čtenáře (edit: sakra vlastně už i čtyřicátníky :-). Dávám 85%.

14.08.2014 4 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Dobře se četla, občas jsem trnul nad tím kam až tem potrhlý Dex zašel a podivoval se nad úžasnou, chápající, přísnou, ..., Em, která kdyby existovala už by nějakýho toho kluka určitě měla a nemarnila by čas čekáním na lásku (ztracence) ze školy. Dávám 80%.

31.07.2014 4 z 5

Objevení nebe Objevení nebe Harry Mulisch

Perfektně napsaná a čtivá kniha, plná zvratů a zajímavých odboček. Dávám 100%.

25.07.2014 5 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Po Ranhojiči další skvělá kniha. Dobře se čte a není krátká. Dávám 95%.

22.07.2014 5 z 5

Hřbitovní tanec Hřbitovní tanec Lincoln Child

Tato kniha se na můj vkus autorům moc nepovedla, v tomto oddechovém žánru jsem hodně tolerantní lecos překousnu, tady to bylo trochu pod obvyklou úroveň; závěr jsem dočítal s myšlenkou "ať už to skončí a můžu začít další knihu". Dávám 45%.

09.07.2014 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Pěkně napsaná kniha z českého přestředí z poválečného období, o utrpení a křivdách, o tom jací někteří jsme a můžeme být v mezních situacích, o změně morálky, o zapomnění, odpuštění a dalším. Podobnou knihu jsem zatím nečetl, dávám 90%.

03.07.2014 5 z 5

Anatém Anatém Neal Stephenson

Moc příjemné čtení, zpočátku je nutné se prokousat pomalým zasvěcovacím úvodem, pak se začne odplétat příběh, který je zasazen do atraktivního prostředí. V knize je minimum hluchých míst, autor rozvíjí teorie, které nutí k zamyšlení, občas i víc abstraktnímu (což vídám málokdy), a v závěru nechává na čtenáři jak stráví předkládané verze. Moc se mi líbilo a těším se na další knihy tohoto slibného autora. Dávám 90% (Se slzou v oku jsem vzpomněl na Dračí vejce).

30.06.2014 5 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Upíry, od doby co je přeupírováno, nemusím, ale tato svižná trojdílná scífka se mi opravdu hodně líbila a doporučuji.

20.06.2014 4 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Nevšední kombinace a originální pojetí úpírů a mimozemšťanské invaze, dobře se čte a odsejpá to. Na odreagování dobrý, dávám 65% a jsem zvědav na pokračování až se ke mně dostane.

29.05.2014 3 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Děj je z počátku rozkouskovaný, po první třetině jsem si už zvykl a už se děje začínají propojovat. Kniha se mi líbila dávám 85%.

28.05.2014 4 z 5

Pohřbeno v hlubinách Pohřbeno v hlubinách James Rollins (p)

Příjemná napínavá rychlovka, občas těžko uvěřitelné situace, trochu šablonovité a předvídatelné, ale když se to přejde, dobře se u toho pobavíte. Na ledový ostrov to rozhodně nemá! Dávám 55%.

15.05.2014 3 z 5

Já jediná jsem přežila Já jediná jsem přežila Lauren Elder

Četl jsem ji v 11-ti, dodnes si pamatuji některé psáže, dávám 75%.

11.05.2014 4 z 5

Mistr Sun o válečném umění / Mistr Sun o básnickém umění Mistr Sun o válečném umění / Mistr Sun o básnickém umění Jiří Kolář

Podnětné čtivo, za jednoduchým textem je skryto mnohé k dalšímu promyšlení. Dávám 80%.

09.05.2014 4 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Propojené příběhy různých kvalit, za dojem z celku dávám 90%.

09.05.2014 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Smutno veselý příběh a vhled do světa kde platí trochu jiná pravidla a je žádaný řád. Dávám 80%. (IMHO: ideální na čtení v AJ)

17.04.2014 4 z 5

Šťastná hvězda Šťastná hvězda Mika Waltari

Navázal jsem na první díl a byl potěšen, kniha zvolna plynula, bez hluchých míst, prostě nádherné poutavé a zajímavé čtivo! Dávám 90%.

17.04.2014 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Příběh se silným nábojem se mi líbil, čtenář nemusí být věřící aby si jej užil. Dávám 85%.

(SPOILER... příběh začínající hrůznou tragédií, nevyřešené následky a zloba hlavního hrdiny postupně prochází s pomocí "skutečného" duchovního zážitku ke smíření se s realitou za pomocí průvodců a jejich vysvětlování.)

20.03.2014 4 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Žánrově bych zařadil spíš do sci-fi/hororu. Jako lehká odreagovávačka líbilo; jde o akčně dobrodružný příběh, žádná hluchá místa, furt se něco dělo. Předchozí Rollinsonův Ledový ostrov byl ještě o trochu lepší. Dávám 70%.

19.03.2014 3 z 5