Amazonie

Amazonie https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1084/bmid_amazonie-rzu-1084.jpg 4 864 209

Randova vědecká výprava vstoupila do bujné amazonské divočiny a už nikdy se neobjevila. O několik let později se z jednoho z nejnehostinnějších pralesů na světě nečekaně vypotácí její člen – bývalý voják ze Speciálních jednotek. Je na pokraji sil, je vyděšený a zbývá mu pouze několik hodin života. Do džungle kdysi vkročil s jedinou paží… a vrátil se s oběma. Úřady nedovedou tento nevysvětlitelný jev nijak objasnit, a proto vysílají Nathana Randa do neproniknutelného světa plného dosud nevídaných nebezpečí, aby se vydal po stopách svého zmizelého otce… za tajemstvím, které musí být za každou cenu odhaleno. Noční můra, která na Nata a jeho skupinu výzkumníků a ostřílených rangerů čeká, ale daleko přesahuje jejich nejčernější očekávání. Číhá na ně prastará, nevýslovná hrozba – moc převyšující lidskou představivost –, která může navždy změnit celý svět kolem temných, smrtících hranic…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Amazonia , 2002

Schary
16.04.2024 4 z 5

Svižný dobrodružný příběh, který zavede čtenáře do Amazonského pralesa, kde budem hledat zahadny kmen indiánů a lék na šířící se epidemii. K tomu navrch hodně nebezpečných zvířat, ještě zakeřnějšíh lidí, trochu romantiky a přátelství....

Timkim
02.03.2024 5 z 5

Neřekl bych, že je to typický Rollins. Jelikož mám již odposlechnutou téměř celou sérii Sigma, vrátil jsem se ke kořenům tvorby. Série Sigma se spíš zakládá na náboženských základech napříč celým světem. Toto se li líbilo, protože, ač tam bylo mystično, bylo to z 50% uvěřitelné. Mimo jaguárů a kajmanů. Ohledně té džungle mě neustále vyvstával film Predator....jsou na planetě ještě neprobádaná území a občas se ukáže příšera z lesa, nebo z hlubin, takže proč ne. Ještě není vše objeveno. Za mě dnes spokojenost 90%.

Arev122
15.01.2024 5 z 5

Pěkné a napínavé čtení. Moc se mi to líbilo. Amazonie a její pralesy a obyvatelé jsou dosud záhadou.

rm
27.12.2023 5 z 5

Četlo se to velmi rychle :-) Je to typický Rollins s napínavým dějem a dobrým koncem.

Rolada88
15.12.2023 5 z 5

Zdravím poradíte podobného autora se stejnou tematikou jako ke james rollins? Děkuji

matogeminimato
22.11.2023 5 z 5

Pred štyrmi rokmi sa v amazonskej džungli stratila celá expedícia. Zrazu sa v indiánskej misionárnej stanici objaví jej účastník-bývalý vojak Špeciálnych jednotiek. Je na pokraji síl a za pár hodín umiera.... to nie je až tak nezvyčajné ako to že do džungle vkročil pred štyrmi rokmi bez jednej ruky a teraz sa vrátil s oboma.
Úrady a hlavne bohatá farmaceutická spoločnosť posielajú po jeho stopách novú expedíciu, ktorej sa zúčastní aj hlavný hrdina, ktorý pri tej prvej prišiel o otca,ktorého už dávno oplakal. Čo ak ešte žije? A začína neskutočné dobrodružstvo zamerané na bájny kmeň, ktorého meno sa domorodci boja aj vysloviť. A pôjde nakoniec o prežitie celého ľudstva, pretože spolu s vojakom prišla aj záhadná nevyliečiteľná nemoc.
Až vďaka tejto knihe som si uvedomil aké nebezpečenstvá v sebe skríva amazonská džungľa, kde aj,, kúsanec malého chrobáčika" môže spôsobiť ukrutnú a bolestivú smrť.... Skvelá napínavá kniha od začiatku do konca.

Palorizek85
25.10.2023 5 z 5

Dobrý, čtivý thriller. Od počátku až do konce Vás to udrží v mírném napětí a prostě budete chtít číst dál. Závěr je na můj vkus trochu uspěchaný, ale i tak 5*.

Jack Bauer
23.09.2023 1 z 5

Pěkně čtivě napsané, ale i tak jsem se nemohl pořádně začíst.. Mám rád dobrodružné knihy z džunglí, ale toto byla pohádka, lituji, že jsem s knihou nepraštil hned ze začátku, když jsem se dočetl o Clarkovi, kterému narostla ruka. Pak už následovali jen hlouposti. Asi 100 stran před koncem jsem to vzdal. Moje druhá kniha tohoto autora, která mě moc nenadchla i přes čtivý, ale nevěrohodný příběh. S Rollinsem jsem skončil, není to autor pro mě.

JajaPaja
05.09.2023 4 z 5

pěkně jsem si početla napínavé

m2056
02.09.2023 4 z 5

Tohle od autora taky jde dobře číst příběh dobře napsán.

Belanna
31.08.2023 5 z 5

Moc se mi líbilo.
Napínavé, plné dobrodružství, tajemství a záhad, vše zasazené do prostředí džungle.
Děj bez zbytečných odboček, vše souvisí se vším. Postavy se mi líbily, klaďáci i záporáci se vzájemně perfektně doplňovali. Četlo se mi skvěle.

petrulka
30.05.2023 5 z 5

Super výlet do Amazonského pralesa, napínavé, zajímavé i poučné - při přípravě potomka na maturitu z biologie jsem zazářila s priony :-D

Hall3006
19.05.2023 4 z 5

Druhé setkání s autorem a dopadlo to o pár hvězd lépe. Tahle kniha je čtivá a napínavá. Dokonce i něco naučí. Zápletka navnadí na pořádnou záhadu připomínající hledání stromu života z filmu Fontána z roku 2006 s Rachel Weiz v hlavní roli. Tohle je ale okořeněno o řádné padouchy a zástup mrtvol ve stylu amerických akčních filmů. Bez toho a s více rozvitou linkou stromu života by to bylo na pět hvězd. Bohužel, kniha musela obsahovat i trapná klišé pro méně náročné čtenáře, ale mající větší kupní sílu. Když si ta drobná klopýtnutí odpustíme, dostaneme napínavý román se zajímavým námětem z Amazonského pralesa skrývající záhadu jenž dává život, ale může přivést i ošklivou smrt. Po odhalení se vydává nesourodá partička v doprovodu drsných mariňáků, kteří však slouží jako potrava pro všelijaké nástrahy okořeňující děj vynalézavými úmrtími. Nesmí chybět hlavní záporák, jenž chce odhalení záhady a profit jen pro sebe. Co to způsobí a jak moc to zamotá odhalení si přečtěte.

RadimB.
15.05.2023 3 z 5

Pomalejší začátek knihy, který postupně nabírá na tempu. Příběh je svižný, dobře promyšlený. Člověk se u této knihy nenudí.
Příjemný oddychovaný román z prostředí Amazonie můžu doporučit.

yossarianxxii
12.02.2023 4 z 5

James Rollins napsal skvělý román z prostředí Amazonie, kde džungle skrývá spoustu nástrah.
Skupina, která se do ní vydala, se postupně zmenšuje a členové odpadají jako malí černoušci,
naštěstí jich není jenom deset - a vše dobře dopadne.
Knihu jsem si opravdu užil, má náboj, dobře se čte a člověk se rychle ocitá v ději.

józi.odkudkam
04.11.2022 3 z 5

Subžánrový mls, či lok mločích slz? Vyberte si.
Dost jsem dumal, jak tak neuvěřitelně mentální koláž vůbec mohla spatřit denní svit a po krajně konzervativním okrajování všech možných nemožností má mysl osiřela s jedinou přijatelnou hypotézou. Rollins z hrobu za flígr vytáhl Karla Maye, po uši ho nabušil ayahuascou a takto revitalizovaného ho o půnoci, spolu s nerudným jaguárem a polobotkou plnou vodky, umístil do bouře beatů na nějakou raveparty v aglomeračních rozvalinách São Paula...hezky za mixák s do běla rozžhavenými vinyly Vinnetua, Crichtonova Konga a Indiana Jonese. Vědomě sebeironická (doufám), knižně-filmová (z fleku hratelný scénář) guilty pleasure neohroženě balancující na hraně hrany vkusu otrlého brusiče bucharů; zdatní, vševědoucí a až k pláči čestní pašáci s.r.o., adekvátně nečestní a stejně tak papundekloví zlosyni, hladoví hadi, hladová džungle, akce, piraně, napětí, zlato, bahno, bubny, k románku způsobilé a za tím účelem i příslušně rozmístěné děvy, tajemno, sytí kanibalové, mraky hmyzu, emoce, nemoce, pijavice, černá magie, mutanti, praktické gore efekty a hlavně žádné podělané CGI! Chroupajíc popcorn jsem dokonale vypnul a nosem kolem sebe spokojeně pršel colu. Rollins je právem králem komorního B.
Hrozná tapírovina s bezmála nulovou přidanou hodnotou, ovšem tapírovina, která do vás s nakažlivě naivním (a obchodně-lstivě vykalkulovaným) nadšením valí všechna možná thrilla´ekšn SF edvenča klišé, jaká slyšet chcete a jaká potřebujete; hádám, že literárně-kvalitativní ekvivalent červené knihovny pro pány. S pravicí na bibli a tou druhou na bambitce mi ale nezbývá, než přiznat, že mě vlastně docela bavila.
Těsně, ale přece; hlasuji za mls.

m*ň*a*m

PS: V pralese se mi nějak zažádalo deštivé kulisy a hned napotřetí zakopl o tu pravou, vždyť jak jinak vysvětlit, že se jí už dobře dva měsíce, a bez omrzení, nechávám hypnotizovat při všem možném?....buřina jak hrom, ale taková útulná, běsní si a neruší...mírně stáhnout hlasitost a https://www.youtube.com/watch?v=mPZkdNFkNps

slawa.cap
20.10.2022 3 z 5

Poslouchal jako audioknihu.
Musím říct že jsem mírně zklamán. Čekal jsem podobnou fabulaci jako od Crichtona, ale ani zdaleka jsem se jí nedočkal. I když to byl velmi poutavý poslech, a nedalo se od něj odtrhnout, chyběl tomu onen punc uvěřitelnosti. U zubatých žab jsem tomu ještě věřil (protože do Bruntálu to mám vlastně kousek), ale pak už to začalo být opravdu přitažené za vlasy a zcela to pro mně ztratilo ono dobrodružné kouzlo.
Líbilo se mi střídaní ústředních postav a v některých chvílích jsem si uvědomil že vlastně fandím i záporákům. Ostatně hlavní dva byli vykreslení snad lépe než většina hodné party.
Závěrečná jatka se dala očekávat a dopad na mně byl takový že už si ani nevzpomenu kdo všechno přežil, nebo spíš nepřežil. Navíc epilog byl trochu odbytý a já ani nevím jak to opadlo s Carlem. Prostě na nějak autor nějak zapomněl.
Celkově to nebylo špatné, já jen čekal něco trochu víc.

denib
22.09.2022 5 z 5

Tak tohle bylo super čtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Jasně, kajmani jsou větší než největší. A skutečné nebezpečí amazonského pralesa by asi bylo málo, takže přichází na řadu i to neskutečné, mnohem horší :-) A konec... no, asi bych ho uvítala trochu normálnější. Jenže i přes tyhle "drobnůstky" je to kniha, do které jsem se ponořila tak, jak už dlouho ne. Dobrodružství, napětí, akce, tajemno... Prostě skvělé.

Kami33
04.09.2022 5 z 5

Zábavné, napínavé, čtivé...

alekis
07.08.2022 4 z 5

Nedávno se na DK o této knize diskutovalo, tudíž jsem po ní také sáhla...
Je zde komentářů jako máku, tak proč bych se namáhala ještě psát oslavné ódy. Nebudu. Autor totiž nacpal do příběhu, co mohl, až mi připomněl proslavený dort pejska a kočičky. A čeho je moc, toho je příliš.
Ovšem, přečetla jsem vše od začátku do konce, což znamená, že přece jenom kniha není k zahození...
V souvislosti mě napadlo: viděla jsem kdysi dokument ze stejného prostředí. Bílí výzkumníci jdou pralesem, vybaveni vším zabezpečením, co by mohli potřebovat, včetně speciálního oblečení, obutí, a s nimi Indiáni, bosí, vyzbrojení luky a šípy... Ten kontrast si divák neuvědomí, jsme na to jaksi zvyklí, na ta skoro nahá těla lidí, kteří přežívají v džungli vlastně bez jakékoliv záštity proti všemožným, více či méně nebezpečným tvorům, kteří tam žijí...