kocour_mikeš kocour_mikeš komentáře u knih

Chceme to, co máte vy Chceme to, co máte vy John Lanchester

Zajímavý a aktuální příběh. Dávám 90%.

07.11.2017 5 z 5

Šifra Givenchy Šifra Givenchy Julie Kenner

Přestože jsem s touto knihou šlápl vedle, dočetl jsem ji. Od slibovaného v ní bylo pomálu. Dávám 40%.

30.10.2017 2 z 5

Zpěv velryb Zpěv velryb Wally Lamb

Přečteno podruhé po hafo letech a dávám 90%.

17.07.2017 5 z 5

Odhalený vesmír 2 Odhalený vesmír 2 Alastair Reynolds

Příjemné překvapení, už se těším na další díly. Dávám 90%.

30.06.2017 4 z 5

Jerúldelger Jerúldelger Ian Manook (p)

Detektivka z Mongolska byla zajímavá, jiná kultura, zvyky, styl vyšetřování. Dávám 80%.

14.06.2017 4 z 5

O kolečko míň (můj život s autismem) O kolečko míň (můj život s autismem) Josef Schovanec

Zajímavý pohled, poslední 1/4 knihy byla méně čtivá. Dávám 75%.

05.05.2017 4 z 5

Ostrov Sukkwan Ostrov Sukkwan David Vann

Jedna z knih, která mi natrvalo uvázla v paměti, třeba jako Betonová zahrada či Dívka od vedle. Za hluboký psychologický vhled, popisný styl a vytříbenost psaní dávám 90%.

24.04.2017 5 z 5

Vyšetřování Vyšetřování Philippe Claudel

Dobře napsané, stejně jako Brodekova zpráva, která však byla nabitá dějem, zde se z různých situací čtenář snaží dopátrat proč se hlavnímu hrdinovi dějí v anotaci avízované útrapy pak kam bude směřovat průběh vyšetřování a ve finále kam až autor hrdinu posune. Líbil se mi okamžik vzpoury Vyšetřovatele. Dávám 60%.

19.04.2017 3 z 5

Doktorské historky a anekdoty Doktorské historky a anekdoty Svatopluk Káš

Trochu zastaralé, pobavilo.

01.02.2017 3 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Tempo mi tentokrát nesedlo, příběh rozvláčný se spoustou vaty, styl utahaný. Komu se líbili vlci, doporučuju přečíst si Totem vlka. Dávám 65%.

26.01.2017 3 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Čekal jsem Linna, pak krimi a nakonec to byla pěkná jízda, kterou si obstarávám u autorů jako je Rollins či Preston&Child v jejich neuvěřitelných příbězích. Líbilo se mi, že v gradaci děje (krizových situacích) si autorská dvojice (Kepler) nepomáhali k jeho řešení náhodou nalezených či potkaných prostředků (typu: našel ležící tyč/meč/kamen či bojovníka/MacGyvera ochotného pomoci) po cestě. Dávám za překvápko a napínavý příběh 85% a jsem zvědav na pokračování serie.

02.01.2017 4 z 5

Příručka jadranské snoubenky Příručka jadranské snoubenky Blanka Čechová

Příjemné odpočinkové čtení, zejména v současné zimě přijemně zahřeje letní slunce dýchající ze stránek :)

16.11.2016 4 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Jako náctiletý jsem ji na ZŠ zhltnul a četl pak ještě několikrát :) Doporučuju dětem co čtou, je to prima dobrodružství!

25.10.2016 4 z 5

Všichni krásní koně Všichni krásní koně Cormac McCarthy

Dobře se četlo, až na španělštinu. Škoda, že nebyla kniha delší. Dávám 80%.

21.10.2016

Vodní nůž Vodní nůž Paolo Bacigalupi

Čtivé, hlubší zápletka (než poslední 2 romány) a místy dost napínavé, dávám 85%.

09.10.2016 4 z 5

Dobře napsaný příběh, doporučuji. Magičnost z dřívějších děl ustupuje. Dávám 70%.

02.10.2016 4 z 5

Prstenec singularity Prstenec singularity Paul Melko

Dávám 85%, zajímavé, netradiční přístup a napínavé po celých 340 stránek. Příjemné překvapení.

12.08.2016 4 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Dlouhé odpočinkové čtení 65%.

29.05.2016 4 z 5

Tělo Tělo Paolo Giordano

Četlo se dobře, dávám 75%.

15.01.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Pomalejší rozjezd, později napínavé, spádem mi to fakt připomínalo Zmizelou.
Za čtivost dávám 85%.

13.01.2016 4 z 5