knihomolka525 knihomolka525 komentáře u knih

Kniha povídek a scénářů z tv a divadla..když je čtete mimovolně je vnímáte jakoby i s hlasem Šimka a Grossmanna.Jen byste si je neměli asi brát na cesty v dnešní době by na vás asi lidi koukali dost divně že se něčemu chechtáte když jsou všichni kolem zamračení :-))

13.07.2016 5 z 5

Cestujem sama Cestujem sama Samuel Bjørk (p)

Česky - V lese visí anděl
Pomalý děj.Klasicka Skandinávie.Nikam nepospíchají ,ani není kam.Zbytečné vsuvky dialogů s osobami (např Susan)pro příběh nepodstatných.Pokud nečtete v jednom kuse a ke knize se vracíte po několika dnech,docela se budete ztrácet

04.08.2022 2 z 5

Mlčící žena Mlčící žena Karin Slaughter

přesně tady zafungovalo vtáhnutí do děje .Jakoby jste sledovali film.Na začátku nás autorka zasype spoustou postav z nichž mnohé jsou potenciální zločinci.Pak někde uprostřed dodá jako indicii dvě velká písmena.Má spoustu stran a musí se číst pomalu.Protože kniha je doslova našlapaná akcemi a jejich řešením.Samo že záleží na perfektním překladu.

02.05.2021 5 z 5

Milostný příběh jednoho života Milostný příběh jednoho života Beth Morrey

Spisovatelka použila dosti neobvyklý způsob napsání knihy.Krátké kapitoly kdy v jedné vzpomene na střípek události v hluboké minulosti(vzpomíná Missy kdy jí je 80 let) a následná kapitola obsahuje rozvinutý popis události.Střídají se veselé i neveselé historky.Musím zdůraznit nádhernou obálku a velmi kvalitní překlad.negativum vidím ve zbytečně velkém písmu a tím i objemnosti knihy.Proto knihy kupuji čím dál tím méně.A nechce se mi zírat na obrazovku čtečky.

20.12.2020 5 z 5

děj psaný spíš formou dialogů bez sáhodlouhých vysvětlivek.Už velice dlouho ale opravdu velice dlouho jsem nebyla tak spokojená s obsahem knihy.Je psaná čtivě a opravdově .Přesně takhle si představuji že to ve špinavém podsvětí drog a násilí chodí!Svět tam je krutý.Opravdu vynikající překlad!Jinak kniha jako taková je velice těžká má sice sice 400stran ale v ruce ji neudržíte.Je velice řídce psaná.Řádků na stránku je pomálu.Nemůžete si ji vzít nikam sebou.A opět- pokud rychle čtete obracíte stránky jak zběsilí.

16.12.2019 5 z 5

Motýlí dům Motýlí dům Kerstin Signe Danielsson

velice čtivě napsaná kniha.Děj má spád.Žádné přešlapování před dveřmi, které se jakoby náhle otevřou - aby v závěru byl čtenář posazen na zádel V poslední době nemám štěstí na takovéto knihy.Co nechápu proč je váha knih taková až vyvrací při čtení prsty.

13.04.2019 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

ze začátku jsem si říkala co to, sakryš, je?Kniha mě nebavila.Po čase jsem se k ní vrátila,začala jsem číst od začátku a udělala jsem dobře - zhruba po první třetině nabrala spád ,když se mnohé objasňovalo.Konec nebyl překvapivý protože autor se ani nesnažil o nějakou komplikovanou zápletku

19.02.2019 5 z 5

Městečko na dlani Městečko na dlani Jan Drda

Kniha upoutá obsahem ale i psanou češtinou

09.05.2018 5 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

po strašně dlouhé době kniha které věřím její obsah na sto procent

31.03.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knížka na jedno volné odpoledne.Nijak zvlášť neoslní.Jednoduchá šablona po které se děj odvíjí.Spíš nuda.V knize nejsou nijak popsané situace které by vás přinutily si kousat nehty netrpělivostí už abyste se dobrali konce a dozvěděli jste se jak to dopadne

15.07.2017 2 z 5

Doktore, šťastný a veselý! Doktore, šťastný a veselý! Patrick Taylor

Na jaře vyraší osení a oblékne zemi do jemného zeleného mušelínu.Koncem léta pak pole zezlátnou a lehký vánek bude čeřit obilí,jako když večerní bríza žene po klidné mořské hladině řádku vln. A v takovém klidném duchu jsou psány všechny knihy ze série s Doktorem.Pohoda. Samozřejmě záleží na překladu.I tady je velice dobrý.

21.07.2016 5 z 5

Doktore, bacha na ženský! Doktore, bacha na ženský! Patrick Taylor

další lahůdka ze série..Zaberete se do příběhu tak,že i vás bude ovívat vítr od moře a uslyšíte šplouchání vln.Z Kinkyiny kuchyně ucíte vůně....Způsob,jakým malý Colin zpeněžil houbičky jen tak někdo nevymyslí :-))))Popsat něčí výraz :Měl obličej jako buldog,kterej olízl chcanky z kopřivy...Vidíte to taky :-))).A v neposlední řadě skvělý překlad.Zatím nejlepší,baže jo :-)))

19.07.2016 5 z 5

Amnézie Amnézie Michael Robotham

táhlo se to táááááááhlo -děj začal být záživný zhruba v poslední třetině.Přišlo mi že se autor do toho zaplétání až sám zapletl

07.07.2016 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Děj vás uchopí a už nepustí.Krásný a smutný příběh.Tak jak to někdy chodí v reálném životě

03.07.2016 5 z 5

Snoubenky smrti Snoubenky smrti Jean Christophe Grangé

Na knihu jsem byla dosti natěšená ,ale velké zklamání.Pár prvních stránek se ještě dalo ale pak se děj vlekl až nudně,nezáživně.Děj byl veden spoustou dialogů.Pomalu 600 stran už bylo až nad míru mnoho.Možná záleží na překladu?

22.09.2023 2 z 5

Bývalá manželka Bývalá manželka Jess Ryder

pokus o thriller?Nebo se něco ztratilo v překladu?Chaotické přeskakování v čase,kdy čtenář nemá možnost se ztotožnit s tím ,co je napsáno.Tohle není to, co bych vyhledávala....

21.06.2022 1 z 5

Lovec Lovec Tom Wood

už dlouho jsem nečetla tak kvalitní triller.Autor klidně strčí do kapsy zvučnější jména spisovatelů stejného žánru.Způsob zpracování je tak podrobný ,že máte pocit že sedujete film.Velmi kvalitní překlad.Kniha je objemná ale hustě popsaná ,takže vám oči při čtení nepřeskakují hluchá bílá místa.Jó ,to byly časy!Doporučuji.Na své si přijdou muži.Jsou zde popisovány dosti podrobně zbraně

14.08.2021 5 z 5

Nebezpečná zvědavost Nebezpečná zvědavost Ann Granger

tahle viktoriánka se poměrně dobře četla.popis prostředí a hlavně mravů vyšel spíš jak v románu pro ženy.Vše se točí kolem života v prudérní společnosti a mrtvého dítěte.Popisy osob a exteriérů jsou až živé.

14.06.2021 5 z 5

Za facku Za facku Eva Urbaníková

útlá knížečka ve které je sama moudrost světa.Příběh vztahu muže a ženy kde muž vychází jako samolibý,sebestředný spratek a jak se s tím žena, která se stará o dceru ,musí popasovat.K té facce to tak nějak dospělo samo. Kniha je kabelkového formátu ale jiný spisovatel by z příběhu udělal těžkou bichli se nálepkou bestseleru ale ve finále by to dopadlo stejně.Knihu jsem sehnala v originále,přeložená by to nebylo to ono

28.05.2021 5 z 5

Než potkala mě Než potkala mě Julian Barnes

kniha zde nemá velmi příznivé hodnocení ,ale přesto jsem si ji zakoupila.A dobře jsem udělala.Když to shrnu, tak zde má žena možnost vstoupit do mužského mozku .Na soužití s babami.A že se fakt s námi ti chlapi nadřou :-))))) !A konec?Dvakrát se mi nelíbil ,ale vlastně to tak nějak ze situace vyplynulo.Kniha je sice dosti útlá ,plná dialogů ale rozhodně se nedá číst nějak rychle.Jinak nepochopíte co chtěl autor sdělit.Všechno souvisí se vším. Dobrý překlad.První vydání je v roce 1982.To se ještě dbalo na kvalitu knihy a ne na kvantitu.Spousta stran a objem ještě nedělá kvalitu.

12.05.2021 5 z 5