Špinavý kšefty na North Ganson Street přehled

Špinavý kšefty na North Ganson Street https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330949/bmid_spinavy-ksefty-na-north-ganson-stre-v4h-330949.jpg 4 231 231

VÍTEJTE VE MĚSTĚ VICTORY! MÍSTNÍ ATRAKCE: SVINSKÁ KOSA, CHCÍPLÍ FÓGLOVÉ, ZAMORDOVANÍ POLICAJTI A DVA (NE)OHROŽENÍ DRSŇÁCI S ODZNAKEM… Po krátké, nepříliš zdvořilé konverzaci s detektivem Julesem Bettingerem spáchá jeden rozrušený obchodník sebevraždu. Kvůli tomuto incidentu je nelaskavý (i když mnohokrát vyznamenaný) policista přeložen a musí se i s rodinou přestěhovat z Arizony na mrazivý sever, do Missouri. Zchátralé město Victory připomíná bestii v posledním tažení, která postupně pohlcuje své obyvatele i sama sebe. Jeho zaneřáděné ulice pokrývají mrtví holubi a na každého policistu zde připadá sedm set zločinců. Bettinger dostane za parťáka nerudného, degradovaného desátníka Dominika Williamse. Společně začnou vyšetřovat vraždu, při níž byli zmrzačeni a zabiti dva policisté. Bettinger hledá odpovědi na předměstích Victory, stejně jako v záhadné minulosti svých nových kolegů – mužů, kteří při zatýkání dostali místního drogového dealera na invalidní vozík. Bettinger a Williams brzy pojmou podezření, že dvojitá vražda policistů není osamocený incident, ale pouhá předehra k řadě dalších… Jako břitva ostrý krimi román od režiséra kultovního hororového westernu Bone Tomahawk.... celý text

Detektivky, krimi Romány Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Mean Business on North Ganson Street , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Špinavý kšefty na North Ganson Street. Přihlašte se a napište ho.

Artep25
01.03.2024 4 z 5

No původně jsem si myslela,že to číst nebudu. Ale nakonec to bylo lepší než jsem si myslela a dost drsný. Otázkou je zda to nebylo přehnaný, protože mrtvolama se to jen hemžilo. V každém případě lze doporučit, kniha má spád a je vhodná pro milovníky drsných detektivek

Sofós
12.05.2023 5 z 5

Hlavní hrdina je "odklizen" do pekla jménem Victory. Strašidelné město, ve kterém vládne zlo a zmar, je skvělým místem pro výbornou detektivku. Chvíli sice trvá, než se děj dostane do těch správných obrátek, ale pak už to stojí za to :-)

jarynek
14.04.2023 5 z 5

Rozjezd byl možná pomalejší, ale i tak zajímavý a nenudil. Místo akce je to spíše o vykreslení bezútěšného studeného místa někde na severu, kde málokdo může očekávat světlou budoucnost, a o hledání morálně správné cesty, přičemž jako obvykle to, co vypadá na první pohled jednoznačně, není po bližším seznámení tak jednoduché natřit na bílo či na černo. No a pak vyprávění nabere neskutečné grády, kdy mrtvola střídá mrtvolu, snad už si i přejete, aby to skončilo, ale autor dále šlape na plyn a přidává. Prostřední pasáž knihy byla rozhodně nejlepší. Takto namlsán jsem čekal nějaký velký závěrečný ohňostroj, který se ale nekonal a konec byl poměrně rychlý a vůči předchozímu kvapíku až komorní. To jsem byl trochu zklamán. Ale ne zas tolik, abych ubral na hodnocení. Kniha je plná výborných dialogů s nespočtem povedených noirových hlášek. Celkové vyznění knihy asi není pro útlocitnější čtenáře, ale za mne spokojenost.

Opravdový knižní bastard nejhrubšího zrna!

28.06.2017

Mystery Press - ediční plán jaro / léto 2017