Klára2216 Klára2216 komentáře u knih

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Určitě jedna z lepších kousků od Moyesové. Po předchozím zklamání s Krasojezdkyní, byla tato kniha opět můj šálek kávy. Příběh se mi líbil, oblíbila jsem si postavu Daisy.
Tím, že děj se odehrává ve dvou časových liniích, musí být čtenář trochu ve střehu, aby neztratil nit, ale na tento typ četby jsem zvyklá, takže to mi vůbec nevadilo.

Jen mi tam možná chybělo větší tajemno v rodinné historii, čekala jsem ještě nějaký velký zvrat, který bohužel nepřišel. Občas mi to trochu připomínalo Poslední dopis od tvé lásky, ale ten je u mě na prvním místě).

Celkově se mi příběh líbil a těším se na další autorčiny knihy :)

16.08.2018 4 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Krásná kniha s krásnou obálkou. Příběh mě pohltil, postavy byly velmi sympatické. Možná bych hodnotila nastejno s Hanou ale zase rozhodně méně než Vypravěčka. Hodnotila bych 4 a 1/2 hvězdy pokud by šlo, ale vzhledem k tomu že jsem milovnicí tohoto žánru, dávám 5

31.07.2018 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Nejsem velká fanynka Kingových knih, ale pustila jsem se do této knihy protože miluji film Vykoupení z věznice Shawshank, tudíž první povídka byla pro mě velmi milé počtení.

Trochu jsem byla vyděšená z druhé povídky, z její syrovosti a chladnokrevnosti, nicméně jsem jí přelouskala velmi rychle.

Třetí povídku hodnotím zkrátka průměrně, nenadchne a neurazí.

Čtvrtá krátká povídka se mi líbila velmi, hodně jsem tam zapojila svoji představivost, protože je velmi dobře popsané okolí a tak. Skvělá.

Celkově hodnotím jako příjemné překvapení.

27.07.2018 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Sladká tečka na závěr.

03.07.2018 5 z 5

Psí život Psí život Peter Mayle

Oddechovka na cesty, neurazí, ale nevystřelí na měsíc.

29.06.2018 3 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Spolu s Tajemstvím letního odpoledne nejlepší kniha od autorky, přečetla jsem jedním dechem.Mám ráda současnost prokládanou minulostí. Občas sice trochu rozvláčné ale ne tak, aby mi to vadilo. Krásné čtení.

21.06.2018 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Asi nejslabší kousek od Jojo...Miluji její knihy a rozhodně má lepší. Přišlo mi utahané a líbilo se mi to až ke konci. Doufám, že její další kniha bude lepší.

08.06.2018 3 z 5

Medová smrť Medová smrť Hanni Münzer

Od knihy jsem moc neočekávala, ale mohu říci, že jsem příjemně překvapená. Pěkný příběh, i když samozřejmě strašlivý co se týče tématu. Od druhé třetiny velmi čtivé a závěr povedený, nebyl přetažený. Dávám čtyři hvězdičky za trochu vleklý začátek, který mi špatně zapadal do sebe.

05.06.2018 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Jednoznačně nejlepší díl ze série. Naprosto pohlcující, vždycky když ho čtu nechci aby to skončilo. Zatlačuji poslední slzičku a za pár měsíců pojedu zase od prvního znovu :) Miluji!!!

25.05.2018 5 z 5

Rozhodně díky konci pro mě nejvíce emotivní díl, vždy na konci ukápne slza...

21.05.2018 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Není třeba nic dodávat, prostě 5 hvězdiček :)

13.05.2018 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

po roce co jsem měla knihu na stole a dostala jsem se do dvou třetin, jsem knihu vzdala, což jsem udělala poprvé, ale nebavilo mě to a ani to ve mě nevzbuzovalo napětí, jak to dopadne. Prostě to asi není můj šálek kávy...

02.05.2018 2 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Trochu jsem měla strach z české autorky tohoto žánru, ale musím smeknout. Absolutní špička. Dočetla jsem večer a litovala, že ještě nemám koupenou dvojku. Úžasné...

13.04.2018 5 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Knihu jsem si vybrala podle obalu a vsázela jsem na to, že se mi knihy s pečetí líbí a sedí mi. Ze začátku jsem si nemohla trochu zvyknout, že kniha je psaná někomu. Ale určitě neurazí, měla jsem přečtenou za chvíli. Seděla mi.

09.04.2018 4 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Povedená kniha. Ze začátku mi trvalo celkem dlouho se začíst ale pak se to zlomilo a knihu jsem si užila.

02.04.2018 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Vždy jsem měla nejradši z celé série. Čím jsem starší, tím mám na to tyto knihy horší a horší názory , ale stejně se jednou za čas k tomu vrátím jako k odpočinkovým knihám na cestování do práce. Asi se budu vracet i dál, protože to pro mě má určité kouzlo.

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Vždy mě vrátí do mých mladých bezstarostných let, proto se k ní vracím.

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Co na to říct...asi nebudu udělovat hvězdičky, ale mám k této knize vztah . Četla jsem kdysi dávno, pak znovu a znovu, ne že by byla skvělá ale že dokážu naprosto vypnout, proto se k této nepropracované sérii vracím.

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Pro mě zkrátka nostalgie. Čím starší jí čtu, tím absurdnější mi přijdou některé pasáže. A hlavně mi začala vadit věčná ironie hlavní hrdinky. Ale beru jako příjemné odpočinkové čtení, které mě noří zpět do mých mladších let. Proto musím stále dávat plný počet hodnocení, ne proto, že je tak dobrá ale proto, že se k ní váže spousta příjemného.

27.02.2018 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Bavila jsem se, dozvěděla jsem se něco o jiných kulturách a ráda jsem se do ní začetla při cestování do práce. Určtitě stojí za přečtení. Jen mi sem tam vadila občasná autorova arogance.

23.02.2018 4 z 5