Klára2216 Klára2216 komentáře u knih

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Příběh mě naprosto pohltil, měla jsem přečtené za několik hodin. Hodně mi připomínalo Zmizelou. Určitě si přečtu autorčinu novou knihu.

23.02.2018 5 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Kniha se mi líbila, přečetla jsem si jí tedy až potom, co jsem viděla film, ale přesto to bylo pěkné. Jen škoda, že mě tato série minula v období, kdy jsem byla mladší, protože bych si to určitě užila o něco více. Proto 3 hvězdičky.

29.01.2018 3 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Naprosto mě tato kniha uchvátila. Musím říct, že jsem nejprve viděla film, pak jsem ho viděla v tom samém týdnu ještě jednou a v pátek běžela do knihkupectví, protože jsem si to zkrátka musela přečíst. A měla jsem to hodně rychle za sebou, což mě mrzelo, ale už čtu dvojku a doufám, že brzy vydají jeho další v češtině. Bob je zkrátka skvělý!

24.01.2018 5 z 5

Prokletý rod Palmisanů Prokletý rod Palmisanů Rafel Nadal (p)

Knihy na toto téma čtu poměrně často. Vyloženě jsem se na tuto knihu těšila, moc mě zaujal její obal a anotace.
Po otevření knihy ale přišlo velké zklamání. Čekala jsem typ rodinné ságy se záhadou, která tam vlastně ani nebyla, chyběla tam velká láska s tragédií, kterou kniha slibuje a celá kniha vlastně popisuje historii Itálie v dané době, moc popisuje válečné konflikty, až jsem se občas v ději ztrácela.
Byla by to krásná kniha, kdyby byla uchopena za druhý konec.

11.01.2018 3 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Určitě jedna z těch lepších Rhymovek, ale zase ne úplný top. Líbila se mi postava vraha, ale z kraje mě nebavil právnický spor, až poté co se to slilo dohromady to začalo být velmi dobré. Samozřejmě zaujme v mé knihovně čestné místo hned vedle ostatních :) Opět jsem neodhadla komplice...:D Zajímavé, určitě stojí za přečtení.

10.01.2018 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Prostě Harry...

22.12.2017 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Dala bych tak tři a půl hvězdy. Kniha neurazí ani vyloženě nenadchne. Taková akorát do autobusu :)

22.12.2017 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Přečteno už poněkolikáté, ale tentokrát v mém rekordním čase. Nemá smysl se rozepisovat...Dokonalost :)

24.11.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry je mým společníkem už šestnáct let a bude dalších x let dál. Nejde hodnotit, v těch knihách se prostě žije.

24.11.2017 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Rychlé, svěží, oddechové čtení vhodné do autobusu :) U této knihy jsem vyloženě vypnula a relaxovala.

27.10.2017 5 z 5

Svědek Svědek Liza Marklund

Kniha se četla dobře, ale byla průměrná. V podstatě všechny knihy Lisy Marklundové určitě neurazí, ale ani z nich člověk není na větvi :) V tomto díle mě trochu Annika štvala svých chováním.

25.10.2017 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Hodnotím průměrně. Miluji knihy z období druhé světové války, proto tohle už pro mě byl trochu odskok. Kniha se mi líbila, ale na druhou stranu unešená jsem nebyla.

29.09.2017 3 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Knihy Kate Mortonové mám ve velké oblibě. Opět tajemná rodina a tajemný dům, jak je u Kate běžné. Kniha se četla velmi dobře, měla jsem ji přečtenou za chvíli, ale musím říct, že zase tolik jako předchozí knihy ve mě nenechala. Po pár dnech po dočtení začínám celkem rychle zapomínat o čem vlastně byla. Určitě si přečtu znovu, bavila mě, ale nevystřelila mě do vesmíru :)

19.09.2017 4 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Za mě jednoznačně nejlepší kniha Moriarty. Mám ráda knihy se záhadnými domy a záhadnými rodinami. Hodně mi to připomínalo knihy Kate Mortonové, která je mojí oblíbenkyní.
Jen ze začátku mi trvalo se orientovat v množství lidí, ale v dnešní době je to asi trend v knižním světě mít v románu postav jako na orloji, takže jsem zvyklá.
Určitě se do knihy za čas pustím znovu, spisovatelka mě překvapila, čekala jsem podobné jako předchozí. Super.

18.08.2017 5 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Přes počáteční chutě knihu nedočíst, jsem se do ní ponořila a musím hodnotit velmi kladně. Rozhodně nedosáhne kvalit Vypravěčky a Čas odejít, ale určitě stojí za přečtení. Picoultová umí naprosto skvěle psát psychologické romány s těžkými rozhodnutími.

13.08.2017 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Četla jsem jí hned po Vypravěčce, sice ta mě zasáhla mnohem více, ale nemůžu opět jinak než za pět hvězdiček. Jeden z nejlepších překvapivých zvratů, co jsem kdy četla. Jednoduše svělá.

10.08.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Naprostá špička...Lepší knihu jsem za poslední dva roky nečetla. Nezapomenutelná, jedinečná, úžasná. Brzy se do ní pustím znovu. Nemám slov.

10.08.2017 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Tahle kniha je mým prvním setkáním s autorem a také první kniha s tématem arabského světa. Vždy jsem se tak trochu takovým knihám vyhýbala, ale dostala jsem se k ní na doporučení a pustila se do ní. Musím říct, že mě naprosto uchvátila. Hosseini je fantastický vypravěč a kniha mě vtáhla do děje. Takže děkuji člověku, co mě knihu doporučil a děkuji autorovi za obohacení v tomto tématu. Skvělá kniha.

08.08.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Knihu musím hodnotit napůl. Strašně jsem se na ní těšila. Líbila se mi její prodejní kampaň - když zvednete telefon a uslyšíte dětský hlas povidajici básničku o deseti malých kraliccich, utikejte...proto jsem téměř nepochopila prvni polovinu knihy, která mi přišla poněkud natažená. Ale když se tam objevil konečně lovec králíků, vzalo to úplně jiný směr. Jako celek se mi kniha moc líbila, ale ne tolik jako svědkyně ohně.

30.07.2017 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Pro mě jednoznačně nejlepší kniha ze série. Baví mě knihy, které v sobě mají trochu paranormálních jevů. I když jsem věděla kdo je vrah, tak to na celkovém zážitku z knihy neubralo. Nemůžu jinak než pět hvězdiček.

30.07.2017 5 z 5