Kate.S Kate.S komentáře u knih

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Druhý díl této fantasy série mě nijak nezklamal. Čtení knihy jsem si užila, i když jsem ji četla déle než Společenstvo prstenu. Hodně často přemýšlím o tom, jak výborným spisovatelem J.R.R. Tolkien byl. Vymyslel si úžasný svět s vlastní historií a jazyky. Vždy, když jeho knihy začnu číst, připadám si, jako bych se opravdu objevila ve Středozemi.. Ano, klobouk dolů před jeho fantazií. Pan Spisovatel svůj příběh opravdu líčí bravurně. Více mě asi ale bavila až druhá půlka knihy, kde se objevuje můj oblíbený Sméagol. Je to chudák a opravdu ho lituji, ale nemůžu si pomoci a vždy, když začne mluvit, se musím smát.

"Nic jsme neudělali, a oni na nás skoší jako košiška na myšišku, viď, milášku."

Takže u mě rozhodně vede postava Gluma. Dále mám stále rádaGandalfa, Gimliho a Legolase. Líbila se mi jejich hra Kdo zabije více skřetů? Zajímavé postavy v tomto díle jsou Enti a pavoučice Odula. Takže nemůžu hodnotit jinak, než plným počtem hvězdiček (byl by to hřích hodnotit tuto Knihu jinak). Jestli se čtením této knihy váháte, puste se do ní, jisstě, jisstě.:)

14.04.2013 5 z 5

Speciálové Speciálové Scott Westerfeld

Jo, tak tento díl mě naprosto nebavil. Oni ani předchozí díly nebyly nic moc, ale tenhle byl podle mě nejhorší. Takhle jsem se u čtení nenudila už dávno. Má averze vůči Tally se ještě víc rozrostla. Takže bohužel, ale mě tahle série moc nenadchla a poračování již číst nehodlám.

05.04.2013 2 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Na tuhle knížku jsem se těšila. Čekala jsem možná trochu víc, ale líbilo se mi to. Je to pěkně napsaná kniha o dvou narušených lidech. Pat mi je již ze začátku sympatický vypravěč a v některých chvílích mi ho bylo líto. Tiffany jsem si zas tak neoblíbila a na začátku mě překvapily její sprosté výrazy, ale musela jsem se u toho smát. Nejvíce se mi líbil terapeut Cliff a části, kde s Patem v ordinaci skandují, mě vždycky rozesmály.:D Zaměření na fotbal jsem se občas ztrácela, ale protože je hlavním vypravěčem muž, je jasné, že tam něco takového bude:)

Takže, Áááááááá! E!A!G!L!E!S! Eagles!

05.04.2013 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Nechápu, jak může být někdo tak krutý a surový. Z počátku by mě nikdy nenapadlo, že takový Heatcliff bude. Autorka zde bravurně líčí smutný příběh. Zajímavý pro mě byl styl psaní jako vyprávění jedné postavy. Nelly mi byla už od začátku sympatická a velmi jsem si ji oblíbila. Také jsem měla ráda Edgara. V některých částech se mi nelíbilo, jak se Catherine chová. Jak matka, tak i její dcera. U tohoto románu jsem se v knihkupectví zastavila už mockrát, ale nikdy jsem se neodvážila si knihu pořídit. Teď ale vím, že bych určitě nelitovala, protože je to opravdo mo krásný příběh, ke kterému se určitě ještě vrátím.

31.03.2013 5 z 5

Robokalypsa Robokalypsa Daniel Howard Wilson

Velké zklamání. Na Robokalypsu jsem se těšila, ale po několika přečtených stran jsem ji odložila. Proč? Vadí mi knihy, kde se píše občasným vulgárním jazykem. Prostě se mi vyjadřování nelíbilo, takže hodnotit nebudu, když jsem nepřečetla. Ale vypadalo to na věru zajímavý příběh...

28.03.2013

Příliš velké sousto Příliš velké sousto Meg Cabot

Tento díl se mi stoprocentně líbil víc než Nenasytná. Více mě to bavilo a pro mě to bylo více napínavé:) Ve chvíli, kdy SPOILER Mína probodne Davida KONEC SPOILERU, tak mi hlavní hrdinka chvilku přišla jako lovkyně upírů Anita Blake:D Překvapil mě konec s Lucienem a bylo mi ho líto i přes to, že mě chvilkami rozčiloval. Akorát když jsem četla o jakémsi dvounohém, dvojkřídlém démonu s koňskou hlavou, tak jsem si říkala "Co to sakra je?", protože mi to tam nějak nepasovalo, ale když vezmu v potaz, že v prvním díle byl drak... No, určitě se mi to líbilo. Oblíbila jsem si Alarica:)

27.03.2013 4 z 5

Chutná těla Chutná těla Isaac Marion

Zajímavý námět, o tom není pochyb. Ale beru to spíše jako průměrnou četbu na oddech a zasmání. Juliin slovník mi ale občas lezl na nervy. A stala se pro mě nesymptickou postavou.

23.03.2013 3 z 5

Úžasňákovi - Návrat hrdinů Úžasňákovi - Návrat hrdinů Walt Disney

Úžasňákovi. Jeden čas moji oblíbení. Pamatuji si, jak jsem na ten film vždy koukala a i přeto, že jsem to viděla již milionkrát, tak jsem si to pouštěla dokola a dokola. Když jsem dostala tuto knížečku, tak jsem byla naprosto unešená a četla ji pořád dokola. Opravdu, Úžaňákovi jsou moje dětská láska. :)

23.03.2013 5 z 5

Poklad Poklad Kathy Reichs

Já nevím, ale prostě mi nešlo to celé přečíst. Nudilo mě to, což jsem neočekávala. První díl mě bavil více. Pokud budu mít čas, tak se k Pokladu vrátím a dokončím.

19.03.2013

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Jako první mě u knihy zaujal název. Příběh mě ale zklamal. Nenašla jsem zde nic, co by mě zaujalo.

16.03.2013 2 z 5

Krásní Krásní Scott Westerfeld

Nevím, jestli se mi to líbilo více jak první díl. Přišlo mi to tak na stejné úrovni. Dá se také říct, že se tam toho moc neděje. Na začátku mi trochu vadilo, že v každé druhé větě je slovo "epesné". Přiznávám, že konec mě trochu překvapil. Tally mi stále není příliš sympatická. V tomto dílu jsem měla nejraději asi Zaneho.

14.03.2013 3 z 5

Oškliví Oškliví Scott Westerfeld

Neurazí, nenadchne. Takto by se dala popsat kniha Oškliví. Zajímavým nápadem je ale rozdělení společnosti.Očkliví a krásní. Na začátku mi to přišlo takové divné. Hlavní hrdinka mi nebyla zase tak sympatická. Chvílemi mi přišla sobecká. Je škoda, že se příběh nevěnoval trochu více Perisovi, ale třeba bude více v druhém díle. Chvílemi jsem se i trochu nudila, protože se tam toho zase tolik neděje. Ale je to zajímavý nápad a já si ze zvědavosti přečtu pokračování.

12.03.2013 3 z 5

Kočky Kočky Marie Říhová

Zajímavá kniha o kočkách s hezkými obrázky.

11.03.2013 4 z 5

Rozum do batůžku pro (před)školáky Rozum do batůžku pro (před)školáky kolektiv autorů

Podle mě je to příjemná knížka s krásnými ilustracemi. Vždycky mě bavilo si jí jenom prohlížet.

Jak se státi upírem Jak se státi upírem Amy Gray

Přijde mi to hrozně vtipné toto číst. Ale tak proč ne? Já si to přečetla ze zvědavosti, zasmála jsem se nad nějakými "radami", jak se stát nemrtvým.

11.03.2013 2 z 5

Kniha pro správné holky: Jak být ve všem jednička Kniha pro správné holky: Jak být ve všem jednička Juliana Foster

Kdysi to pro mě byla celkem dobrá knížka. Po letech jsem ji otevřela a kroutila nad tím, jaká je to blbinka.

11.03.2013 3 z 5

Loď duchů Loď duchů Thomas Brezina

Brezina píše dobrodružné knihy, kterýma jsem začínala. Moc se mi líbily. Loď duchů není vyjímkou.

11.03.2013 4 z 5

Křemílek a Vochomůrka Křemílek a Vochomůrka Václav Čtvrtek (p)

Moc krásný večerníček, zvláště to namluvení se mi moc líbilo. Kiha je stejně pěkná.

Já Baryk Já Baryk František Nepil

Knížka mě nikdy moc nebavila, ale večerníček byl pěkně udělaný:)

11.03.2013 3 z 5

Lotta z Rošťácké uličky Lotta z Rošťácké uličky Astrid Lindgren

Astrid tuto knížku napsala moc pěkně. Když jsem na ni jako malá narazila, tak se mi moc líbila. Už i ta obálka říká, že je to krásně napsané.