Kate.S Kate.S komentáře u knih

Opilý koráb Opilý koráb Arthur Rimbaud

Nedokázala jsem pořádně rozpoznat, co se básník snaží básní vyjádřit. Báseň mě nezaujala. Přečetla jsem si ji jen proto, že je to četba k maturitě.

16.05.2013 2 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Kniha se mi dobře četla. Je psaná poutavě. Není sice nejlepší, co se týče knih na podobný způsob, ale špatná také není. Postavy mi však byly cizí. Nedokázala jsem se do nich nijak vžít a ztotožnit se s nimi. Ani mi nebyly nijak zvlášť sympatické, vyjímaje postavu dědečka, který mi z celé knihy přišel nejzajímavější. Po dočtení ani netoužím zjistit, jak tento příběh skončí, takže pokračování číst nehodlám. Ale jinak to byla taková oddychovka. Rozhodně ale nedosahuje kvalit například ságy Hunger Games:)

16.05.2013 3 z 5

Dar Dar James Patterson

Tak tento díl je ještě horší než ten první. Abych se přiznala, tak když jsem narazila na tuto sérii, neočekávala jsem, že to bude taková katastrofa. O nového Harryho Pottera se určitě nejedná. Dar se mi vůbec nelíbil. Přišlo mi to opět takové nedodělané a hodně jednoduché. Hlavní hrdinové mi nejsou vůbec sympatičtí a děj mě nijak nezaujal. Nemůžu pochopit, proč tohle autor psal.

16.05.2013 1 z 5

Čarodějka a čaroděj Čarodějka a čaroděj James Patterson

Na tuto knihu jsem se celkem těšila, jenže mě opravdu moc zklamala. Přišlo mi to takové nedodělané, nedomyšlené. V některých částech dokonce tak jednoduché, že by to zvládl napsat kdokoli, takže se určitě nejedná o strhující dílo. Když jsem četla, že je kniha podobná Orwellovu románu 1984, musela jsem se smát. Místa, kde se zřejmě mělo jednat o vtipy, mi přišla nehorázně trapná a obě hlavní postavy mi byly značně nesympatické a hlavně mi splývaly v jednu a nijak mi nepomohlo, že obě jména podobně zní. Možná, že chtěl autor napsat novodobého Harryho Pottera, to se mu bohužel nepovedlo. Možná tak jeho karikaturu. Kniha by mohla mít našlápnuto na dobrý fantasy příběh, ale něco to tam kazí. Určitě se o tom nedá dlouze přemýšlet. Myslím, že bych se bez této knihy obešla.

12.05.2013 2 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Tento příběh je psán s menším nádechem tajemna a poukazuje se na to již na začátku, kde se Krysař představí jako muž beze jména. Krysařův příběh se mi velmi dobře četl, ale přesto mě v některých částech trochu nudil. Jsem ale ráda, že jsem si knihu přečetla. Nejvíce se mi líbila Krysařova píšťala a schopnost všechny omámit. Líbilo se mi, jak autor vystihl konec. Byl sice tragický, ale právě to se mi na příběhu líbilo nejvíce.

12.05.2013 3 z 5

Adrian Mole - léta u kapučína Adrian Mole - léta u kapučína Sue Townsend

Tak tohle bylo opravdu vynikající pokračování. Britský humor jsem si oblíbila. Chudák Adrian. Líbilo se mi celá kniha od začátku až do konce. Nenašla jsem žádnou část, u které bych se nudila. Adrian mě chytil a pustil až na konci. Chvílemi jsem si myslela, že už bude mít Adrian klid, ale ono ne. SPOILER Když jsem četla o tom, jak mu celý dům hoří, nejprve jsem na to koukala s vykulenýma očima. Mě osobně tento počin velice překvapil. Bylo mi Adriana líto. Na tomto díle se mi líilo, jak zde autorka popisuje jeho život rodiče. Oblíbila jsem si Williama:)

07.05.2013 5 z 5

Jezdci časem Jezdci časem Alex Scarrow

Nebudu asi hodnotit, jelikož jsem knihu nedokázala dočíst. Po přečtení všech hodnocení, jsem očekávala něco mnohem lepšího. Na Jezdce časem jsem se moc těšila, ale hrozně mě to zklamalo. Přišlo mi to nudné, takže jsem se do příběhu nedokázala začíst a plně vžít. V některých částech mi to dokonce přišlo jako směs nudných blábolů. Možná jsem to ale jen četla ve špatné náladě. Nicméně, přečetla jsem něco přes sto stran, dál už jsem nemohla. Hlavní postavy se mi nijak nezamlouvaly a přišly mi hrozně umělé. Kdybych přeci jen hodnotila, určitě bych dala o polovinu méně hvězd než ostatní. Zkrátka mi tato kniha nesedla.

07.05.2013

Konec dnů Konec dnů Thomas Sniegoski

Podle mého názoru se jedná o nejslabší díl celé série. Nijak zvlášť mě to nebavilo. Přišlo mi to chvílemi chaotické, tak jsem se v některých částech doslova ztrácela. Například se jednalo o části s Luciferem někde za půlkou knihy. Postavy mi nejsou nijak zvlášť sympatické, až na Jeremyho. Aerie/Zúčtování je podle mě nejlepší.

04.05.2013 3 z 5

Rozkol Rozkol Aubrey Clark (p)

No, co říct. Nedočetla jsem to. Bohužel. Vůbec mě to nebavilo. Přijde mi to jako naprosto zbytečné pokračování. Místo toho měla autorka napsat nový příběh. Jinak první tři díly jsou super:) Takže hodnotím jen to, co jsem přečetla, i když nerada.

03.05.2013 1 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Kniha se mi velice líbila. Úplně mě vtáhla do děje a nemohla jsem se od čtení vůbec odtrhnout, takže to skončilo tak, že jsem knihu přečetla za velmi krátkou chvíli. První díl této série považuji prozatím za nejlepší knihu od Meg Cabotové. Líbil se mi děj i postavy. Nejpříjemnější mi je postava ducha Jesseho. Je škoda, že je mrtvý, protože by se mi líbilo, kdyby se dal dohromady se Suze:) Určitě si přečtu i další díly a budu doufat, že budou také tak povedené.

01.05.2013 5 z 5

Adrian Mole – Léta v divočině Adrian Mole – Léta v divočině Sue Townsend

Kniha se mi líbila, ale nepřišla mi tak dobrá jako první dva z Adrinových deníků. Jinak je to ale pěkná kniha, která mě opět pobavila. Chudák Adrian. Věčný smolař. Vypadá to, že on asi nikdy nebude šťastný a nedosáhne svých snů. V části, kde se dozvídá, že Bianca ho opustila kvůli jeho otčímovi, jsem ho opravdu upřímně litovala. Je to v podstatě smutný příběh o životě snílka napsaný humorným způsobem. Přála bych mu, aby byl šťastný.

01.05.2013 4 z 5

Pravdivá zpověď Adriana Molea Pravdivá zpověď Adriana Molea Sue Townsend

Třetí díl Adrianových deníků nemá takový spád jako ty předchozí. Mění se prostředí, postavy a trochu i ten humor. Ale i přesto se mi kniha líbila a některé narážky jsou vážně povedené. Nejvíc mě dostávají politické narážky na Margaret Thatcherovou. Jinak tam ale stále najdeme Adrianovu potrhlost, i když už není dávno malý kluk. A abych se přiznala, ten teenagerovský Adrian Mole mi chybí:)

28.04.2013 4 z 5

Hořké zrání Adriana Molea Hořké zrání Adriana Molea Sue Townsend

Tento díl byl skvělým pokračováním. Opět tu nechyběl ten zaručený britský suchý humor a Adrianovi teenagerské hlášky, které mě nejednou rozesmály. Nejvíce mě asi pobavila myšlenka, že i uklízečky v nemocnici by měli skládat Hippokratovu přísahu. Jsem zvědavá, co přinese další díl.

28.04.2013 5 z 5

Čarodějnice se nelíbaj Čarodějnice se nelíbaj Hortense Ullrich

Průměrná knížka na oddych. Někdy jsem až kroutila hlavou nad tím, jak je Jojo střelená a jak na všechno Serafíně skočí. Myslím, že by se mi líbila více, kdybych ji četla mladší. Teď mě tak nenadchla. Hodně mi to připomínalo Tajné zápisky Georgie Nicolsonové, které jsou podle mě lepší:)

27.04.2013 3 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Dobře jsem se pobavila. Je to zábavná kniha a Adrian a jeho hlášky mě často dostaly. Je to takové oddychové čtení a jsem ráda, že jsem na sérii narazila. Už se chystám na další díl:) Mezi moje oblíbené postavy patří samozřejmě Adrian a jeho babička. Knížka je podle mě určena vše a nejen mladším čtenářům. Ti se s Ardianem ztotožní a ti starší zase zavzpomínají. Adrian srší anglickým humorem a získal si mě už u první stránky.:)

27.04.2013 5 z 5

Zlatý skarabeus: devatero podivuhodných příběhů Edgara Allana Poea Zlatý skarabeus: devatero podivuhodných příběhů Edgara Allana Poea Edgar Allan Poe

Četla jsem pouze povídku Zlatý skarabeus, která se mi líbila. Je dobrodružná a já měla vždy příběhy o pokladu ráda. Oblíbila jsem si sluhu Jupitera, protože mi přišel nejvíce sympatický. Když Legrand vysvětloval luštění šifry, žasla jsem, jak to bylo jednoduché. Já sama bych ale na to nepřišla.

23.04.2013 4 z 5

Lakomec / Misantrop / Tartuffe Lakomec / Misantrop / Tartuffe Molière (p)

Z celé knihy jsem přečetla pouze Lakomce a to proto, že je to kniha k maturitě. Byla jsem příjemně překvapena. Moliérova hra se čte velmi svižně a je zábavná. Není nijak složitá na pochopení, protože autor se zde vyjadřuje zcela jasně. Musím ale přiznat, že krom Kleanta jsem v hře nenašla jedinou sympatickou postavu a Valérovo podlézaní mi postupem času začalo lézt krkem.

23.04.2013 4 z 5

Lví král Lví král Walt Disney

Lví král je krásná pohádka, na kterou jsem jako malá koukala nonstop. Líbily se mi chytlavé písničky a když je Simba donucen utéct, tak jsem dokonce pokaždé brečela.:) První díl je nejlepší, ostatní již nemají takový dobrý spád. Ještě pořád se na Lvího krále koukám v televizi, protože se na to dá koukat a je to opravdu příjemná pohádka, u které nemusíte vůbec přemýšlet.

21.04.2013 5 z 5

Robinson Crusoe (dvojjazyčná kniha) Robinson Crusoe (dvojjazyčná kniha) Anthony Masters

Co se týče příběhu, je to pěkně napsaná kniha. Čtení v angličtině je u této knihy opravdu jednoduché, takže mi to nečinilo žádné velké potíže. Zrcadlový text je rozhodně dobrý. Používala jsem ho na kontrolu, zda jsem vše pochopila, tak jak bylo zamýšleno. Nejvíce se mi líbily části, kde se Robinson musí naučit žít na pustém ostrově, obstarávat si potravu, stavět si příbytky atd. Mělo to dobrý spád, ale konec knihy mě už tolik nebavil. Možná je to jen trochu kratší:)

21.04.2013 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Tento díl mě možná trochu zklamal. Nebavil mě tak jak ty předchozí díly, ale stejně se mi to líbilo. Posledních několik stran bylo trochu zdlouhavých a možná by se daly i vynechat. Nejvíce se mi líbila ta část, kde se objevuje Glum a padá spolu s Prstenem. Pořád nemůžu pochopit, jak mohl Tolkien vytvořit něco tak propracovaného. Zkrátka vytvořil úplně nový svět a vlastní historií a jazyky. Podle mě jsou Pán prstenů a Hobit nejoriginálnější díla, které jsem kdy četla. Z Tolkienových knih, které jsem dopodud četla, u mě jednoznačně vede Hobit. J.R.R. Tolkien byl úžasný spisovatel a jeho knihy se budou číst ještě dlouho, tedy jestli se vůbec někdy číst přestanou:) Já osobně nelituji, že jsem si knihy přečetla a jsem ráda, že je mám ve své knihovničce:) Určitě doporučuji jak Hobita, tak Pána prstenů.

21.04.2013 4 z 5