Kate.S Kate.S komentáře u knih

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Pro mě je tato hra takový průměr. Neurazí, nenadchne. Přišla mi celkem nudná a ani jednou jsem se u toho nezasmála, ba ani nepousmála a asi mi unikla pointa, ale číst se to dá. Knižní předloha mě nijak moc neoslovila, ale chtěla bych hru někdy zhlédnout v divadle. Četla jsem ji jen proto, že se jedná o četbu k maturitě.

03.11.2013 3 z 5

Výjimečná Výjimečná Kristin Cashore

Když jsem se do čtení pouštěla, nevěděla jsem, co očekávat. Musím však říct, že se mi to velmi líbilo. Autorka zde vytvořila velmi sympatickou hrdinku, která mi opravdu přirostla k srdci. Nejraději jsem však měla Poa. Příběh je velmi čtivý, napínavý a hlavně chytlavý. Jakmile jsem se začetla, nedokázala jsem se odtrhnout. Konec ohledně Lecka jsem tak nějak čekala, stejně mě ale překvapil v jednoduchosti. Ten zvrat, co týče Poa jsem opravdu nečekala. opravdu velmi příjemné čtení.

03.11.2013 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Podle mě je to nadhodnocená kniha. Mě to kupříkladu vůbec nebavilo a dočítala jsem to z donucení. Začátek byl slibný, to jsem říkala, že to bude určitě pěkné čtení. Pak jako by se ale něco zlomilo. Nastaly nudné pasáže. Hlavní postavy mi byly silně nesympatické. Josella byla silně naivní. Na tuto knihu jsem se celkem těšila, ale jsem zklamaná. Avšak námět, ten je dobrý.

03.11.2013 2 z 5

Míle a míle Míle a míle Robert Kirkman

Jako pokračování je to dobré. Námět je přímo senzační, ale seriál je podle mě lepší. :)

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Revizor se mi moc nelíbil. Přišlo mi to hodně zmatené a to hlavně ze začátku, kde na mě autor vyplivl tolik postav, že mi z toho šla hlava kolem. Po nějaké době jsem si na to zvykla a přešla jsem to, ale ani ten děj mě nijak neuchvátil. Nepřišlo mi to vůbec vtipné, možná pravdivé, ale vtipné určitě ne. No, vícekrát to číst rozhodně nebudu, ale přetrpět se to dalo.

03.11.2013 2 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Seriál mě chytil a už nepustil, proto jsem se rozhodla zkusit i komiksové zpracování. Musím říct, že komiksi nejsou vůbec moje parketa a časem mě začnou nudit, toto jsem ale četla s napětím. Moc se mi líbili vykreslení chodci. V postavách jsem se zprvu trochu ztrácela. A i když se mi to líbilo, serál mám raději.:)

03.11.2013 4 z 5

Bílý Tesák / White Fang (adaptace) Bílý Tesák / White Fang (adaptace) Alison Sage

Příběh Bílého Tesáka jsem četla již před lety, jenže to mě ten příběh tolik neuchvátil. Ba naopak, zdál se celkem nudný a byla jsem ráda, když jsem se dostala nakonec. Jenže teď nad tímto tvrzením kroutím hlavou. Je to krásný příběh, který se v podstatě čte skoro sám. Čtení v angličtině je zde jednoduché, takže české kontroly není ani potřeba. Mně, jako milovnici psů a vlků nadchly ilustrace v této knížce. S Bílým Tesákem jsem soucítila a nad Smithovou krutostí jsem kroutila nevěřícně hlavou.

10.09.2013 4 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Toto je moje druhá kniha od Sparkse a musím říct, že se mi líbila. Kniha je dobře čtivá. Co se mi na knize líbilo, bylo, jak se city hlavní hrdinky k Willovi pomalu měnily. A konec? Podle mě výborně napsaný. Ano, nekončí to zas tak šťastně, ale já byla spokojená. Velmi sympatická mi byla Jonahova postava a nejednou mě pobavila. Sparksovy knihy mě zatím nezklamaly a doufám, že tak bude i nadále. Sparks umí napsat krásný romantický příběh, ale nijak to nepřehání a právě to se mi na jeho knihách líbí.

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Kvalitní úroveň této knihy pro mě zůstává stejná jako u těch předchozích dílech. Opět se jedná a jednoduše psanou a místy zábavnou knihu. Dá se tu také najít nějaká ta akce a romantika. Očekávala jsem ale trochu víc. U čtení jsem si odpočinula. Jediné, co mě trochu zasáhlo, byla nečekaná smrt mého oblíbence Cala. Byla jsem pro Sophie a Cala. Archer mi totiž není moc sympatický. Jinak závěr se ale autorce povedl.:)

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Kniha se mi líbila, ale beru ji jako zcela průměrnou. Rozhodně není lepší než první díl, přijdou mi kvalitně stejné. Jedná s o jednoduché, ale zábavné čtení, u kterého se dá odpočinout. V tomto díle jsem si oblíbila Cala a fandím mu, i když je mi jasné, jak to dopadne. Párkrát jsem se při čtení zasmála, protože Sophiiny hlášky jsou celkem zábavné. Jsem zvědavá, jak celá série dopadne.

Okurková sezóna Okurková sezóna Jiří Žáček

Abych řekla pravdu, tak poezii příliš nerozumím. U jiných autorů jsem nedokázala říct, co chtěl autor básní vyjádřit a podobně, ale Žáček píše moc hezké a jednoduché básničky. Okurková sezóna mě opravdu bavila, je humorná a dá se u ní odpočinout:)

Adrian Mole – Léta prostoty Adrian Mole – Léta prostoty Sue Townsend

No, takže Adrian dočten. A samozřejmě jak jinak, nezklamal. Jen mi bude chybět. K celé sérii jsem nějakým způsobem přilnula a ten Adrianův zahořklý humor mi bude moc chybět. Ke knihám jsem se dostala čirou náhodou a to, když jsem pročítala komentáře u podobných knih Mládí v hajzlu, jenže kam se na Adriana hrabou. Série Adriana Molea je ta nejhumornější, co jsem kdy četla a rozhodně jsem s ní ještě neskončila. Hodlám se ke knihám někdy vrátit. Celá série stojí za přečtení.

07.09.2013 4 z 5

Ztracené deníky Adriana Molea 1999–2001 Ztracené deníky Adriana Molea 1999–2001 Sue Townsend

Tak tento díl se mi dlouho vyhýbal a byla jsem velmi šťastná, když se mi konečně dostal do rukou. Opět mě Adrianovy tajné zápisky ničím nezklamaly. Sice už to není úplně ono, když to srovnám úplně s těmi prvními díly, ale i přes to se mi to líbilo. A splnilo to účel - pobavilo mě to. Adrian překypující anglickým humorem a jeho trable. No prostě pěkné počtení, u kterého se dá skvěle odreagovat a zasmát se. Podle mě by si knihy zasloužily filmové zpracování a já budu doufat, že se tak jednou stane:)

07.09.2013 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Prázdné místo jsem měla vyhlídnuté už delší dobu a moc jsem na něj těšila. Poté, co jsem četla díly Harryho Pottera, jsem čekala něco opravdu stejně kvalitního, i když tady se jedná o román pro dospělé. Bohužel, byla jsem zklamaná. Zprvu tu bylo hodně postav a chvilku mi trvalo, než jsem se zorientovala. Navíc se mi nelíbilo, jak s Adrewem jeho otec mluví. U puberťáků to chápu, ale otec a syn? Dokonce jsem se sama sebe ptala, jestli je to ta stejná Rowlingová. Pár posledních stran bylo asi nejzáživnějších. Takže s hlubokým zklamáním hodnotím 30%.

23.08.2013 2 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Toto je moje premiéra, co se týče Nicholase Sparkse. Kniha se mi líbila, ale občas mi přišla poněkud zdlouhavá. SPOILER Na konci, kde se řeší transplantace srdce, mi to dokonce přišlo jako zcela jiný příběh než dosud. Ale konec mi opravdu vyrazil dech. Doufala jsem totiž, že Dawson na Teda vyzraje. Nicméně závěr je naprosto úžasný. Je to krásný příběh a navnadil mě na další knihy od tohoto autora.

23.08.2013 4 z 5

Temná historie králů a královen Anglie Temná historie králů a královen Anglie Brenda Ralph-Lewis

Podle mého názoru velmi užitečná a zajímavá kniha. Kdo se o takové věci zajímá, mohu jen doporučit.

23.08.2013 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Po knize jsem sáhla jen z jednoho důvodu, a to, že se jedná o povinnou četbu. Musím ale říct, že i když jsem neočekávala nic velkolepého, tak mě to zklamalo. Přišlo mi to jako velký nesmysl a moc se povídka nelíbila a ničím mě neoslovila. Ano, jistě, Řehoř je chudák, ale to je možná tak všechno. Bohužel mě to nijak neoslovilo a byla jsem ráda, že jsem to konečně dočetla. Hodnotím jako horší průměr.

23.08.2013 3 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Velký Gatsby je pro mě takovou průměrnou knihou. Příběh mě nijak neoslovil a nic jsem si z něj neodnesla. Musím říct, že mi Gatsbyho bylo líto. Byl mi jako jediný sympatický. Kniha se četla velmi dobře a svižně. Chvílemi to pro mě ale bylo nudné. Po knize jsem sáhla proto, že je to četba k maturitě a protože jsem chtěla shlédnout film. Myslím, že filmová podoba se celkem vyvedla.

23.08.2013 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Je to velice smutná a dojemná knížka. V průběhu čtení jsem se připravovala na to, že mi nějaká ta slza ukápne, ale ono nic. Místo toho jsem jen zaraženě zírala na knihu. I po dočtení jsem o příběhu dlouze uvažovala a kladla jsem si otázku, zda Will Louisu miloval nebo ne. Ale i pořes to, že je to velmi smutná knížka, jsem se u čtení několikrát zasmála. Nejvíce mě pobavilo, když Will popisoval, jak se ho opilá Louisa pokoušela uložit do postele, a oba skončili na podlaze. To mě opravdu od srdce rozesmálo. Chvílemi mi kniha připomínala podobnou knihu Hvězdy nám nepřály, ale v dobrém slova smyslu. Konec této knihy mě překvapil. SPOILER Pořád jsem totiž doufala, že si to Will rozmyslí. Kniha se ale autorce velmi povedla a já bych jí přála, aby její další knihy dosahovaly stejných kvalit.

23.08.2013 5 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Po dočtení knihy jsem byla poněkud zklamaná a poslední stránky jsem četla jen z vlastního donucení. Toto je moje druhá kniha od Jane Austenová a k mojí smůle jsem ji četla po vynikající Pýše a předsudku, o které jsem dlouho přemýšlela. Ne že by mě tato kniha nebavila, ale nevtáhla mě do děje jako už zmiňovaná Pýcha a předsudek a k postavám jsem si nevytvořila žádné city. Jediný, kdo mi byl pořádně sympatický, byl Henry. Z Isabelly jsem měla špatný pocit hned u jejího setkání s Catherinou. Hodnotím to jako průměrnou knihu, ale ve čtení Jane Austenová zdaleka nekončím.

23.08.2013 3 z 5