Okurková sezóna

Okurková sezóna https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1662/okurkova-sezona-1662.jpg 4 55 11

Jedna z vůbec nejúspěšnějších básnických sbírek našeho předního autora vychází v reedici po dvaceti letech – opět s obrázky Adolfa Borna. Knížečka aforismů, parodií a nonsensů psaných do šuplíku pro osobní relaxaci získala svým prostořekým humorem mnoho sympatizantů nejen mezi čtenáři, ale i mezi nečtenáři poezie.

slamina
16.12.2020

Mám od něho ráda skoro všechno!

RoBertino27
11.10.2020 4 z 5

Ke knížce jsem se vrátil po mnoha letech ze dvou důvodů. Jiří Žáček mě zaujal svou formou psaní a pak jsem znal koncept Okurkové sezóny z krátkého pojednání ve středoškolském časopise a chtěl jsem se přesvědčit na vlastní oči. Básně jsou lehké a vtipné, byť občas to zavání až dětskými veršíky (Horor z Horehroní). Jako velmi povedenou myšlenku hodnotím komentáře označené mimochodem: s ohledem na dobu původního vydání hláška: V zemích kde je hlas lidu zajedno ho není těžké přehlasovat zní až odbojářsky...

Olous1
13.06.2020 4 z 5

Poezii vůbec nečtu. Knihu jsem si vybrala ke splnění čtenářské výzvy. Ale nebylo to špatné, četlo se to dobře.

mataj
16.02.2020 4 z 5

Knížku jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě. Docela vtipné básně ale nejvíc se mi líbili trefné moudra z části "MIMOCHODEM":

"Daleko častější než zdravý rozum je zdravý nerozum."
"Rozum má své meze, ale omezenost je neomezená."
"Vojevůdce je voják, který statečně prolévá cizí krev."
"Neztrácejte hlavu! Kdo to má po Vás uklízet?"
"Láska hory přenáší, ale s blbostí ani nehne."
"Kdyby tak moudří tušili, co všechno dokážou vymyslet pitomci!"
...

lucmat
24.01.2020 5 z 5

Poezii neholduji, volba padla v rámci výzvy, a když už, tak aspoň něco veselého a to se splnilo :)

Jelen51
14.01.2018 5 z 5

Poezii nečtu, asi jí tak úplně nerozumím, ale toto jsou opravdu velmi snadné básničky a i pobaví. Četla jsem je nahlas, aby ten rým víc vynikl a to mě bavilo.

Kašpar007
22.11.2015 5 z 5

Kdyby pan Žáček nebyl, musel bych si ho vymyslet! :-)

aktijnov
23.07.2015 5 z 5

Nádhera!

Kate.S
07.09.2013 4 z 5

Abych řekla pravdu, tak poezii příliš nerozumím. U jiných autorů jsem nedokázala říct, co chtěl autor básní vyjádřit a podobně, ale Žáček píše moc hezké a jednoduché básničky. Okurková sezóna mě opravdu bavila, je humorná a dá se u ní odpočinout:)

Posli
20.07.2013 4 z 5

Krásné, krátké a humorné básně, které jednoduše dokáží pobavit, ale i zamyslet se nad různými záležitostmi v našem v životě. Díky ironii a vtipům si nad básněmi můžete krásně odpočinout.

Eneo
07.11.2012 4 z 5

Žáček není autorem jen pro děti. Píše jednoduše a srozumitělně přesně tak, jak to je. Možná právě jeho jazyk, který se zdá, ale není, jednoduchý, mu dovolil vydávat v době, kdy to jiným bylo zakázáno. Okurková sezóna je o životě. Ale není tomu tak, že by tam žádné metafory nebyly, jenom jsou podávány jinak,než jsme tomu zvyklí.

česká poezie

Jiří Žáček