Kate.S Kate.S komentáře u knih

Bořík & spol. Bořík & spol. Vojtěch Steklač

Opět další vtipná vyprávění party čtyř kluků. Takovéto příběhy jsem ráda četla, havně jako společnou četbu ve škole.

Bohoušek & spol. Bohoušek & spol. Vojtěch Steklač

Pěkně psaná knížka. Místy vtipná. Četli jsme ji ve škole na prvním stupni.

Dětem Dětem František Hrubín

František Hrubín zde píše krásné dětské básničky, které se snadno pamatují. Když jsem sbírku četla, tak se mi líbila.

11.03.2013 4 z 5

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko Miloš Macourek

Mach a Šebestová, dvě legendární postavičky, které jsem jako malá měla moc ráda. Zajímavý příběh a film je taky pěkný. Nic u čeho se musí přemýšlet. I teď se na něj občas s chutí podívám:)

Kouř a zrcadla Kouř a zrcadla Neil Gaiman

Byla jsem patřičně zklamaná. Povídky mají divný spád. Začátek nebyl tak špatný, ale nikdy jsem nevěděla, co si z toho mám odnést. Nepochopila jsem pointu příběhů. Po půlce knihy se mi některé povídky zdály trošičku...nevím, jak to říct. Prostě se mi nelíbily. Povídka o pojídání mimin mi doslova vyrazila dech. Co je to sakra za nesmysl? Na další povídky jsem pak neměla náladu a ani žaludek. Zklamalo mě to, opravdu zklamalo. Gaiman je podivín. Raději měl zůstat u Hvězdného prachu.

10.03.2013 2 z 5

Tři prasátka a jiné pohádky Tři prasátka a jiné pohádky kolektiv autorů

Krásné pohádky, které potěší nejedno dítě. Moje oblíbené byly Tři prasátka a Vlk a sedm kůzlátek. Knížka je doplněna krásnými ilustracemi.

09.03.2013 4 z 5

Nákaza Nákaza Robin Cook

Přečetla jsem asi čtvrtku knihy, pak jsem čtení nějak přerušila. Ale jinak je to zajímavý děj. Určitě se k Nákaze někdy vrátím a dočtu jí až do konce.

09.03.2013

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Trvalo mi, než jsem se do příběhu začetla. ze začátku je to velice matoucí, alespoň tedy pro mě. Trvalo mi, než jsem se ve všech postavách zorientovala. Začátek byl táhlejší a chvílemi mě nudil. Bavit mě to začalo, až když se na scéně objevil trpaslík. Kniha má své kouzlo, ale hlavní postava to není. Túrin mi byl nesympatický.Příběh je to pěkný. Na knížce oceňuji ten tragický konec, který se mi moc líbil. Byla jsem ale i trochu zklamaná. Po přečtení fantastického Pána prstenů, jsem možná čekala trochu více. Elfové a trpaslíci mě ale stejně stále fascinují. 75%

08.03.2013 3 z 5

Zamilovaní andělé Zamilovaní andělé Lauren Kate

Podle mě je to celkem vydařená novela na doplnění děje. Líbilo se mi, jak se autorka poprala s vyjádřením emocí. Nejvíce se mi líbil příběh Milese a Shelby a ten Arriane mě překvapil. Cena je podle mě zbytečně vysoká na to, kolik to má stránek, ale na druhou stranu, o čem by taky autorka chtěla pořád psát, že?:)

05.03.2013 3 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Pán prstenů mě nikdy moc nelákal. Jenže potom, co jsem dočetla Hobita, který se mi moc líbil, jsem nemoha pochopit, proč jsem čtení Pána prstenů odkládala. Nejdřív jsem se podívala na filmy a hned na to, jsem sáhla po knize. Tolkien se zde vytvořil něco úžasného. S něčím, tak hezky napsaným jsem se, až na Hobita, nesetkala. Zcela jsem se do děje vžila a hltala každičké slovo. Je pravda, že na začátku jsem si musela zvyknout na zdlouhavé popisy, ale netrvalo douho a stylu psaní jsem se přizpůsobila. Když o tom teď přemýšlím, tak nechápu, jak jsem se mohla tak dlouhou dobu s příběhěhem jako je Pán prstenů ošizovat. Nikdy bych nevěřila, že propadnu zrovna Tolkienovi, ale ano. Z postav jsem si nejvíce oblíbila Gimliho, Legolase, Gandalfa a Galadriel. A pak je tu samozřejmě úžasná postava gluma, která tu ale moc nevystupuje. Po přečtení prvího dílu trilogie jsem dokonce začala přemýšlet o tom, že si knihy pořídím, protože mé srdce zatoužilo je vlastnit. Často přemýšlím, jak se Tolkienovi podařilo vymyslet tak úžasný svět. Jak já bych se chtěla podívat do Rolinky:) Moc se těším, až začnu další díl.

03.03.2013 5 z 5

Na lodi za pohádkou Na lodi za pohádkou Eduard Bass (p)

Celkem slušné pohádky, ale obálka se mi vždycky líbila nejvíc.

01.03.2013 3 z 5

Vlny zmítané smrtí Vlny zmítané smrtí Carrie Ryan

No, k hlavní postavě jsem nechovala příliš velké sympatie. Nelíbilo se mi, jak po určitém zjištění přemýšlela o Mary. Nevím, jestli se mi tento díl líbil víc než první. K ostatním postavám jsem si také nevytvořila vztah. Nejlepší byla pro mě Mary a později i Harry, škoda jen, že v knize moc nevystupovali. Ze zvědavosti si chci přečíst i pokračování.

27.02.2013 3 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Je mi za těžko hodnotit,když jsem ani nedočetla, ale to se prostě nedá. Půlka knihy a stále o ničem. Nuda, nuda a nic víc. Co je to proboha za knihu? Příběh plný :"Drž hubu, Manchee." nebo "Todde, ty štěně." To fakt ne.

23.02.2013 odpad!

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

U této knihy jsem váhala s hodnocením,ale nakonec jsem dala jenom tři hvězdy a to za ten dlouhý a matoucí začátek. Na mě jako čtenářku to vhození do děje působilo hodně zmateně. Nějaký éter, co to vlastně je? Nejsem si zdaleka jistá, že jsem to pochopila. Nemohla jsem se v ději dlouho zorientovat. Bohužel některé části stále nechápu. Také tu by části,které mě nudily. Většinou se jednalo o části s Perrym a to hlavně na začátku. Avšak ten konec, ten se mi líbil. Možná jsem byla trochu zklamaná, ale rozhodně to není špatný příběh. Takový oddechový na den.

21.02.2013 3 z 5

Virus Virus Kathy Reichs

Kniha má zajímavá námět. Osobně se mi nejvíce líbily ty části, kde kamarádi projednávali záhanou smrt Katherine Heatonové. Začátek byl trochu táhlejší a nudnější, takže mě moc nebavil a měla jsem menší problm se do knihy pořádně začít, ale na scéně se objevila mrtvola a už jssem se nemohla odtrhnout. Každopádně je to svižné čtení, které se hodí na odpočinek. Také se mi líbilo, že je Tory takovou menší vůdkyní celé party. Takže když to shrnu, kniha se mi líbila (až na ten pomalejší rozjezd) a těším se na pokračování. Doufejmě, že bude stejně dobré jako tento díl.:)

20.02.2013 4 z 5

Věk zázraků Věk zázraků Karen Thompson Walker

Hodnotím něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, protože většina knihy mě příliš nebavila, ale ten konec to patřičně vyžehlil. Nejzajímavější je podle mě námět. Knih působí reálně a občas jsem přemýšlela nad tím, co bych asi dělala já, kdyby se něco takového opravdu stalo. Nejlepší z celé knihy jsou asi poslední čtyři kapitoly. Zbytek příběhu mě občas nudil, ale jsem ráda, že jsem to nevzdala a dočetla to už jenom kvůli tomu konci:)

15.02.2013 3 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Text obsahuje menší spoilery. Zajímavá kniha. Nevěděla jsem, co si o knize myslet a příjemně mě překvapila. Myši se liší od ostatním thrillerů, ale podle mě je to dobře. Bylo by nezajímavé, kdyby všechny thrillery byly na stejný způsob. Na začátku knihy mi bylo Shelley líto a jednoduše jsem se do postavy vžila. Nevěděla jsem, co se bude dít a všechno mi došlo u věty "Myslím, že bychom ho měly pohřbít v zahradě." Od této chvíle se příběh zcela změnil. Po přečtení této věty se příběh trochu táhl. Pro mě byl v částech nudný, ale i přes to si myslím, že jsou Myši hezky zpracovaná kniha, děj zajímavý, styl psaní velmi čtivý. A ponaučení? Jistěže. Vraždy vám zřejmě projdou, pokud použijete mramorové prkýnko.

11.02.2013 4 z 5

Druhák Druhák Douglas Rees

No, řekla bych, že Druhák je lepší než Prvák a pro mě hlavně díky Gregorovi, který to příjemně oživoval. I děj byl o něco lepší, než v prvním díle. Líbilo se mi to, ale určitě by to více oslovilo mladší čtenáře. Jestli bude nějaké pokračování, tak jsem zvědavá, co dalšího přinese.

10.02.2013 4 z 5

Moc Moc Lisa Jane Smith

Tento díl je pro mě asi nejlepší z celé série. Je napínavý, dobře čtivý a já se v některých okamžicích i trochu bála. A konec? Naprostá bomba. Tajný kruh řadím k těm povedenějším, co se týče psaní L. J. Smith. . Akorát na začátku knihy bych souhlasila s Faye. Rychlé odpuštění a usmíření. Kniha by byla možná dramatičtější, kdyby Diana Cassie hned neodpustila.

09.02.2013 5 z 5

Pohádky o mašinkách Pohádky o mašinkách Pavel Naumann

Vím, že jsem nejprve viděla večerníček a knížku jsem četla až potom. Obojí se mi moc líbilo:)

08.02.2013 5 z 5