Bořík & spol.

Bořík & spol. https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88966/borik-spol-88966.jpg 5 133 7

Bořík a spol. série

O správné partě čtyř kluků z Holešovic, kteří ze všeho nejradši mají legraci. Příběhy pro holky i kluky okolo deseti let. (www.mlp.cz)

StateOliver
01.10.2023 5 z 5

Líbilo se mi to, protože Bořík má rád dobrodružství a díky tomu kniha není nudná. Perfektní byla Boříkova rodina, proto se mi nejvíc líbila kapitola Jak jsem byl slepice.

Apo73
12.06.2022 4 z 5

To vlastně mi byl Bořík a spol. bližší a sympatičtější než byl Mikuláš a jeho patálie. Odehrávalo se to v našich reáliích a taky to byla parta kluků, kteří to uměli pořádně rozjet. Jen si ale pamatuju, že pak ještě byl Aleš a spol., a že to už bylo slabší a že to pan Steklač možná pak už trochu díky úspěchu trochu rozmělnil. Bořík a spol. je podle mě z těchto knížek nejlepší, je to vlastně taková parafráze na Bylo nás pět, akorát v době našeho mládí a ne v době mládí našich dědečků a babiček.

danny_21
10.06.2020 4 z 5

Tahle partička syčáků Holešovické šlechty a jejich lapálií je prostě další srdcovkou mého dětství. Jako samotný Bořík jsem i já několikrát četl večer v posteli před spaním a představoval si, jaké by to bylo, mít partu jako ti čtyři lumpové. Slovní souboje mezi sebou, učiteli a rodiči byly přednášeny uvěřitelně a s takovým přesvědčivým humorem, že i v dospělosti mi zacukají koutky při vzpomínce na jízdu se strýcem Chrobákem, instalatérskou epizodou nebo kvokání hlavního hrdiny - 85 %

BooksLoverAnn8
31.05.2020 5 z 5

Sérii těchto knížek miluji! Člověk se u knížek neuvěřitelně zasměje a pobaví. Knížky jsou skvěle napsané, nejde se od nich odtrhnout. Jsem ráda, že je máme doma, protože jsou to knížky ke kterým se budu ráda vracet a znova je číst. Při čtení člověk zapomene na to, co se kolem něho děje a připadá si, jako by byl součástí party kluků a zažíval s nimi všechna ta bláznivá dobrodružství. Moc doporučuji všem, kteří chtějí zase zažít něco zábavného a vtipného.

JancaMia
13.05.2019 5 z 5

srdcovka z dětství , místy pusa od ucha k uchu a milá vzpomínka na školní četbu :)

SSTknihy
19.06.2018 4 z 5

Mě prostě tahle partička malých grázlíků z Holešovic vždycky neuvěřitelně bavila. Samozřejmě, že všechno, co dělají, dělají s těmi nejlepšími úmysly a vůbec ne proto, aby své rodiče, učitele a všechny z okolí přivedli na pokraj nervového zhroucení. Navíc parta musí mít svého vůdce a ukáže se, že zvolit toho správného nebude nijak snadné. A ještě jim do toho kecá holka...

Kate.S
11.03.2013 4 z 5

Opět další vtipná vyprávění party čtyř kluků. Takovéto příběhy jsem ráda četla, havně jako společnou četbu ve škole.

pro děti kluci kamarádi parta dětí

Vojtěch Steklač
česká, 1945 - 2021