Druhák

Druhák https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127410/druhak-127410.jpg 3 112 22

Upírská střední série

< 2. díl

V dalším pokračování zábavné Upírské střední se ke Codymu stěhuje jeho sestřenka Turk a obrátí mu život vzhůru nohama. Naděje na klidný druhý rok na střední škole Vlada Draculy jsou náhle v troskách. Turk je geniální malířka s obrovským egem. Svým postojem si proti sobě okamžitě poštve všechny upíry, zvláště temného, uzavřeného Gregora. Vše se však změní, když Turk narazí na opuštěnou továrnu z osmnáctého století v zapomenuté čtvrti Crossfield a okamžitě místo prohlásí za své nové umělecké centrum. Ačkoliv leze Codymu sestřenka zpočátku na nervy, z vlastních skrytých důvodů jí pomáhá uskutečnit její sen. V Crossfieldu se však nachází mnoho tajemství a záhadná upíří armáda zvaná Merciané udělá vše proto, aby zůstala bezpečně ukrytá. Vyzvat Merciany na souboj bude stát Codyho spoustu odhodlání a odvahy. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Baronet

Sophomore Year , 2010

Denča23
19.10.2022 3 z 5

Druhý díl už byl přeci jen zajímavější než předešlý, takže jsem i docela ráda, že jsem se do něho pustila.

RemiBlack
26.03.2022 5 z 5

2022/12
Storytime: Kolem téhle knížky jsem v našem místním antikvariátu chodila snad několik let a vždycky jsem si řekla, že to bude nějaká příšerná YA kvality na stupnici od 1 do 10 tak -6. Well, well, well... Nakonec jsem samozřejmě neodolala, a bylo to dobře investovaných 20 Kč. ;)
Je to totálně oddechová literatura, do které jsem šla více méně bez očekávání, ale bylo to příjemné. Příběh jasný s jednoduchou linkou, zajímavá témata (i když 'upírská střední' sama o sobě křičí tuctovost), a i docela příjemné postavy.
Jako objektivně to není 5*, ale zpříjemnila jsem si odpoledne, takže za mě fajn.

vlkove
04.12.2021 3 z 5

HODNOCENÍ SÉRIE: 30 %

Irsaf
26.12.2020 4 z 5

Další díl ze střední upírské a bavilo mě to...
Cody měl další nápad jak dát dohromady jentie a gadje, a nakonec se mu to i přes plno nástrah podařilo...

Orange8knihomol
21.03.2020 5 z 5

Pěkné pokračování první knihy. Příběh byl opět zdařilý, i když velice jednoduchý. Knížku bych DOPORUČILA spíše jako odpočinkovou četbu, někomu se může zdát, že je naprosto o ničem (chvílemi jsem takový pocit měla také - hlušších pasáží v knize přeci jen nebylo málo), ale díky mé lásce ke knihám s upíří tématikou a nedostatku času na čtení (občasné, nepravidelné četbě knihy) jsem u Upírské střední vydržela snadno. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, příjemně jsem se odreagovala a poznala zase jiný styl psaní (co autor, to jiný styl, u každého osobitý a svým způsobem jedinečný ;-)).

Jája92
22.02.2018 4 z 5

Knih na toto téma bylo již napsáno dost, ale tohle je jedno z těch, které se dají bez problémů přečíst.

Czerouge
15.01.2018 5 z 5

Pěkné čtení nemohl jsem se od toho odtrhnout.

jankaander
18.07.2017 3 z 5

Přečetla jsem ale pro mě to nebylo úchvatné

Markette
19.12.2015 3 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla za den. Už od začátku mi bylo jasné že Turk bude s Gregorem. Nějak tak do půlky knihy jsem si říkala ,, Proč to čteš?" Je to zdlouhavé a místy předpokládatelné ale něco mě i překvapilo. Je to oddechové čtení a myslím že na to se musí myslet, protože se od toho víc než oddech čekat nedá. Na rozdíl on dlouhavého prostředku mi trochu přišlo že je konec až moc urychlený.
Není to moje nejoblíbenější kniha, ale přečtu si ji někdy určitě zase :)

zuzana4291
12.09.2015 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem oba dva díly přečetla ve stejný den, musím říct, že první díl byl přeci jen o trochu lepší....přeci jen, zde hlavní hrdina, trošku odbíhá, ale je to stále stejně čtivé jako první díl

Gallaxy
03.01.2015 2 z 5

Myšlenka úžasná, zpracování otřesné. Musela jsem s nutit, abych knihu dočetla a chvílemi jsem se ztrácela. Určitě šlo děj propracovat mnohem lépe. Dočteno jen proto, že rozečtené knihy neodkládám-nikdy.

1v8na
11.12.2014 4 z 5

Sice mě určité pasáže nebavili, ale od cca 130 strany jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Cody zase vyhrál.

KatnissLavender
01.12.2014 2 z 5

Musím uznat, že tento díl je o poznání lepší než ten první. Má bohatší a zajímavější děj. Ovšem stále neobsahuje nic, co by mne jakýmkoli způsobem nadchlo, či jen zaujalo.

Pedruska01
21.08.2014 4 z 5

Nebylo to špatné. Ne, bylo to moc dobré, ale ne tolik jako první díl. Nemohu si pomoct - prostě mám ten dojem. Asi mi to zkazil ten začátek. Ale, když se nad tím tak zamyslím, je asi fakt, že se ve dvojce dělo něco víc. :D Byla to ale příjemná změna číst o mužském hlavním hrdinovi od mužského spisovatele. :) Jestli bude pokračování, zřejmě si ho přečtu. :)

PonížilováA
13.08.2014 4 z 5

Asi mám stejný názor. když řeknu, že se druhák četl lépe než prvák.. Doufám, že budou i další díly.. :D

Gwendolyn
15.10.2013 4 z 5

lepší než prvák

PiperW
25.08.2013

Prvák mně nadchnul, ale přes druhák se nemůžu prokousat...Dost mně to zklamalo...

Iworri
31.03.2013 2 z 5

Tohle opravdu nebylo čtení pro mě. Nejvýraznější postavou byla z pochopitelných důvodů sestřenka Turk, ale ani kvůli ní jsem knížku nedočetla. Název Upírská střední je vskutku výstižný, ale lehce bych ho upřesnila na Upírskou střední 1. ročník .. O ničem.

Posli
17.03.2013 3 z 5

Tenhle díl se mi líbil asi stejně jako Prvák. Občas to bylo trochu nelogické a zvláštní. Knihu bych doporučila menším čtenářům. Kniha si zanechal svojí vtipnost z předchozího dílu. Autor obohatil příběh ještě o sympatickou postavu Turk, která se do příběhu hodí jako nikdo jiný.

Kate.S
10.02.2013 4 z 5

No, řekla bych, že Druhák je lepší než Prvák a pro mě hlavně díky Gregorovi, který to příjemně oživoval. I děj byl o něco lepší, než v prvním díle. Líbilo se mi to, ale určitě by to více oslovilo mladší čtenáře. Jestli bude nějaké pokračování, tak jsem zvědavá, co dalšího přinese.

upíři

Douglas Rees