Prvák

Prvák https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123309/prvak-123309.jpg 3 152 38

Upírská střední série

Po prvním dni na nové střední škole Vlada Drakuly Cody Elliot zjišťuje, že není vše, jak by mělo být. Ostatní spolužáci jsou nadpřirozeně silní, vyhýbají se slunečnímu světlu a neustále si objednávají krev z místní krevní banky. A když mu nový kamarád ukáže své tesáky, Cody nepotřebuje vědět víc – tyhle děti jsou upíři! Zatímco se Cody snaží zapadnout do této tajuplné komunity a s některými spolužáky se spřátelit, naruší odvěkou izolaci panující mezi lidmi a upíry. Následky – některé vážné, jiné vážně vtipné – na sebe nenechají dlouho čekat.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Baronet

Vampire High , 2009

Denča23
18.10.2022 3 z 5

Pokud čekáte trhák jako upíři deníky, tak vás musím zklamat. Příběh je skoro až mírumilovně popsán, stále čekáte, kdy už se stane něco nečekaného a děsivého ,no a jak tak čekáte, čtěte dál a najednou zjistíte, že jste na konci a nic....

RemiBlack
26.03.2022 5 z 5

2022/13
Kupodivu jsem jako první přečetla Druhák, a to spíš náhodou, ale líbil se mi. Prvák se mi jen tak sehnat nepodařilo, ale e-knihy v angličtině to jistí. ;) Z druhého dílu jsem prakticky veděla většinu toho, o čem byl Prvák, ale vlastně mi to ani nevadilo. Oba díly jsou docela příjemná oddechovka na odpoledne, člověk se u toho tak uklidní. Postavy fajn, příběh taky, co víc si můžeme přát... Jen škoda že nejsou víc než dva díly.

Irsaf
21.12.2020 4 z 5

Měla jsem z knihy strach, přece jen nejsem cílovka, ale překvapivě mě i bavila...
Mohlo by být zajímavé žít s jiným "druhem" lidí...
Hned se pustím do dalšího dílu...

Orange8knihomol
27.02.2020 5 z 5

Zpočátku mi plno věcí nebylo jasných, ale jak příběh plynul, i tyto věci se vyjasnily. Díky jednoduchému, neotřelému a místy vtipnému příběhu se kniha četla doslova sama. Nový pohled na upíří komunitu se mi opravdu líbil a postavy si mě získaly velice rychle. DOPORUČUJI, pokud hledáte odpočinkovou knihu, dobrá volba.

czeliza
20.11.2018 4 z 5

Povíme si to rovnou - pokud od téhle knížky někdo čeká intelektuální zážitek, co mu změní život, tak z toho asi radostí nevykvete. Jako YA fantasy je to ale překvapivě dobré a čtivé. Hlavní hrdina má funkční mozkovou tkáň, docela borec (v dobrém slova smyslu) a pro jeho nerdského nejlepšího kamaráda bych byla ochotná položit život. Hlavní dívčí postava mě teda nenadchla, ale i to se stává. Hlavně když má hlavní hrdina se svým BFF víc chemie než s ní, ehm...
Děj není nějak šokující, ale je dobře vystavěný se zajímavými momenty, kdy jsem si nebyla jistá, jestli si ze mě dělají srandu nebo ne (většinou nedělali). Ale funguje to. Kolikrát jsem se smála, až to rozrušovalo sousedy. Svět, ve kterém je příběh zasazený, si mě zas tak nezískal, ale ani neurazil.
Sečteno podtrženo, je to příjemná upíří volovinka, kterou si klidně přečtu znova. Těším se na druhý díl.

jankaander
18.07.2017 2 z 5

Přečetla jsem ale nijak me nenadchlo

arhanka
15.04.2017 5 z 5

Tuhle knihu jsem si zamilovala měla jsem oba dva díly přečtené ani né za dva dny. Kniha měla skvělí děj , a proto vřele doporučuju všem co milují upíry.

milena25
28.01.2017 4 z 5

Docela zajimavé :) Neurazí a splní to svoje :)

Markette
17.12.2015 4 z 5

Kniha mě ne zrovna nadchla ale mile překvapila. Čekala jsem normální příběh o klukovi který se zamiluje do holky a pak až spolu budou chodit zjistí že je upír. Musím přiznat že tahle kniha je super oddechovka a i zábavná. U některých stránek jsem měla pusu do O, ale některé pasáže mě nudili. Ale tak i tak, jsem ráda že mám knihu doma, a rozhodně si ji ještě jednou přečtu.

Knižní špajz
18.09.2015 2 z 5

Hódně velký průměr, kde se nic moc nestane, a na konci si akorát řeknete: hm, a to je vše? Nicméně super četba pro teens 10 - 15 let :)

Kikinečka
17.09.2015

☝☝

zuzana4291
12.09.2015 5 z 5

Přečetla jsem oba dva díly za jediný den, děj mě naprosto uchvátil. Čekala jsem klasický upírský příběh, ale vůbec to tak nebylo....
Zas jedna moc hezká atypická fantasy

1v8na
10.12.2014 4 z 5

Příběh byl velmi pěkný. Byl dobrodružný a romantický zároveň. už se těším až si přečtu druhý díl. Cody je výborný kluk.

KatnissLavender
01.12.2014 2 z 5

Kniha ode mne má jednu hvězdičku za čtivost a druhou za okouzlujícího Bena Barnese na obálce. Co se obsahu týká, kniha je vlastně o ničem a celý její děj by se dal shrnout do pěti vět. Nemůžu říct, že by mne přímo nudila, ale rozhodně mne nijak nenadchla. Druhák si určitě přečtu, už jen ze zvědavosti a ty tři hodinky jsem ochotná mu věnovat!

Gallaxy
08.11.2014 2 z 5

Nápad zajímavý, vzhledem k cílové skupině dobře napsáno. Ale chyběla mi přímá řeč, měla jsem pocit, že čtu jeden dlouhý popis. Určitě by se tento jiný náhled nna upíry dal rozpracovat mnohem lépe.

Mickhesh
02.11.2014 2 z 5

Průměrně lehké čtivo a rozhodnout mezi 40ti nebo 60ti procenty v hodnocení nebylo nijak těžké, ptž vás kniha ničím neobohatí. Odpočinková četba, kde je potřeba vypnout mozek... občas budete žasnout nad stupiditou knihy a jak je možné, že tohle vychází celosvětově :-))) 40%

Barbona
03.10.2014 1 z 5

Knihu jsem koupila společně s druhým dílem ve výprodeji knih. Kniha je napsána dobrým stylem, ale bohužel v celkovém hodnocení musím říct, že je to kravina a o upírech byla napsána spousta lepších knih. Do druhého dílu se mi moc nechce (odkládám ho již přes měsíc), ale pravděpodobně ho jednou přečtu.

LilianaFalcon
22.09.2014 4 z 5

Super nekomplikovaná oddychovka pro začínající puberťáky :-) konečně zase jednou víc moralizování než dumání nad břišními svaly :-D

Pedruska01
21.08.2014 4 z 5

Jo, ta kniha nebyla špatná, byla vyloženě dobrá, bavila mě! Překvapilo mě, že se jedná o hlavního hrdinu - kluka, a že mu dal zrod také muž. :)

PonížilováA
13.08.2014 4 z 5

I když jsem si na začátku myslela, že to bude blbost a potom mě to chytlo.. Těšila jsem se potom i na druhák.. :D

upíři

Douglas Rees