Křemílek a Vochomůrka

Křemílek a Vochomůrka https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74666/kremilek-a-vochomurk-74666.jpg 5 92 23

Prohlížejte obrázky a vyprávějte si s dětmi příběhy veselých mužíčků, Křemílka a Vochomůrky! Leporelo s ilustracemi Zdeňka Smetany a texty podle knížky V. Čtvrtka potěší nejen děti, ale jejich rodiče a prarodiče.

Loriss
20.10.2022 5 z 5

Jako dítě jsem tenhle večerníček opravdu nemusela, protože mi odjakživa vadil (pro mě) protivný hlas J. Bohdalové.
Nyní jsme se v rámci večerních pohádek dostali ke knížce a musím říct, že je to naprostá bomba pro děti i dospělé. Jako rodič mám někdy problém s připitomělostí některých (zvlášť moderních) pohádek, ale to zde nehrozí.
Některé příběhy jsou samozřejmě slabší, ale vždy to má pointu, dobrý konec a spolu s Křemílkem a Vochomůrkou objevuje dítě magickou krásu a proměny přírody.
Doporučuji pro děti od 4 let.

Hakate
03.09.2022 5 z 5

Další z krásných pohádek.

n.ezn.amy
23.03.2022 5 z 5

Naprostá klasika mezi pohádkami a večerníčky, na které jsme od mládí vyrůstali. Veselé a zároveň ztřeštěné příhody dvou skřítků Křemílka a Vochomůrky (kdy tedy dodnes si oba pletu). I teď občas z nostalgie po této knize sáhnu.

Meda77
26.11.2021 5 z 5

Klasický skvost národního hospodářství,teda pardon bohatství, to víte no zvyk. Bez debat Čtvrtek byl je a bude poklad pro malé i velké. Povinnost ho znát, povinnost ho učit na školách místo té americké havěti. Smradi na nás štěkají anglicky plynně a Vochomůru s Křemajzlem neznají. Ostuda nejen jejich, ale hlavně škol.

Olous1
16.11.2021 5 z 5

Další kniha mého dětství, Křemílek a Vochomůrka krásný večerníček s perfektním dabingem paní Bohdalové. Jako děti jsme to milovali. A kniha je také nádherná.

Gibis
28.08.2021 5 z 5

Nepostradatelná klasika do každé dětské knihovničky. Čtená stále dokola jak v mém dětství, tak i později se synem. Takže je znatelně odrbaná, ale stále stejně milovaná :)

666Jitka
25.08.2021 5 z 5

Nezapomenutelná večerníčková klasika, která patří k mému dětství. Příběhy dvou veselých mužíčků a velkých kamarádů Křemílka a Vochomůrky mě dokázaly rozesmát a vždy jsem se na ně těšila, zvlášť když jim v televizi propůjčila svůj hlas Jiřina Bohdalová.

Medunkavera
15.07.2021 5 z 5

Krásné, něžné a dojímavé příhody dvou kamarádů.

(To označení dvou mužíčků mi přjde divné.)

Kontryhelka
26.01.2021 5 z 5

Nádherné a laskavé pohádky pro děti. Velice pěkné jsou i večerníčky. Nostalgie, která vždy potěší a pohladí.

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Krásné , veselé o dvou prima mužíčcích...

Ivka14
01.11.2018 4 z 5

Miluji večerníček a o knížce to platí taky :)

Gretka66
01.02.2017 5 z 5

Mám Vochomůrku a Křemílka moc ráda.Ráda se k téhle knížce vracím i v dospělosti.Kuna Dórinka,ohnivý mužíček,vaření povidel,sázení semínka atd.-ty příběhy nemají chybu.

angloumene
01.02.2017 4 z 5

Podařená dvojka Křemílka s Vochomůrkou poznávají kouzelný svět v jejich pohádkovém lese a dávají tak jasný návod na poznávání také dětem. Ty sice asi nenarazí na tancující víli, čarovné hodiny nebo mluvící vítr, ale i tak mohou zažívat netušená dobrodružství.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásná a velmi čtivá knížka, která chytne za srdce stejně, jako stejnojmenný večerníček. Další z knížek, na kterých jsem vyrostla, a které byly doslova všudy přítomné (knížka, večerníček a navíc i CD nahrávky). Vřele všem doporučuji!!

ovpana
14.12.2015

Krásná knížka pro všechny malé čtenáře

RealMadrid
07.11.2015 5 z 5

Pamatuju jak jsem si ji v druhé třídě četl na dobrou noc.:)

petvet
04.05.2015 5 z 5

Krásná kniha - moje oblíbená v dětství.
Měla jsem ji také jako četbu v I.třídě - dodnes si pamatuji, tak jsem četla příběh ,, Jak pekli kaštany" a dostala jsem jedničku...
Pracuji v mš a po knize dost často sahám.. děti baví, znají i Večerníček.

Eneo
08.05.2014 4 z 5

Jedna z prvních knížek v mém prvním čtenářském deníku.
Napsala jsem:
Václav Čtvrtek
Křemílek a Vochomůrka
Malí skřítkové (Křemílek a Vochomůrka) prožívají spoustu dobrodružství. Sem tam sice udělají neplechu, ale dá se to s nimi vydržet.

Jak trefná jsem jako dítě byla! :))

AjťačkaTýnka
29.08.2013 5 z 5

Večerníčky i kniha mě vrátily do dětství. Krása! :)

tyzik.cejka
20.04.2013 5 z 5

krasné ale večerda je lepší přesto dám ale co asi

leporela

Kniha Křemílek a Vochomůrka je v