Krásní

Tally je konečně krásná. Vypadá bezchybně a má všechno, po čem vždy toužila. Ale pod vší tou zábavou – nekonečnými večírky, módními výstřelky, technologickým přepychem a naprostou svobodou, hlodá pocit, že něco velmi důležitého není v pořádku. Když jeden z ošklivých navštíví maškarní večírek krásných, jsou téměř všechny vybledlé vzpomínky zpátky. Tally a její nový přítel Zane musí čelit namáhavé, nebezpečné a fyzicky náročné výzvě. Když najdou dopis z minulosti napsaný ještě před operací, ke kterému jsou přiloženy dvě pilulky předtavující lék na poškození mozku, mají jen zlomek času se rozhodnout. Tally si musí vybrat – bojovat sama se sebou a tím, co ví, nebo svůj život, protože úřady nedovolí, aby kdokoli se znalostí této informace přežil... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/57_/57222/krasni-57222.jpg 3.9115

Oškliví (2.)

Pretties (2005)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Triton

blackcoffee
09.01.2016

Tento díl mě, jak už to u většiny sérií pro mě bývá, nezaujal tak jako ten první a velkou částí prvních kapitol jsem se musela dost těžce prokousávat. Tally se po operaci stala ještě nesnesitelnější, i když po nějaké době jsem si k ní přeci jen cestu našla.

Do poloviny jsem četla s odkládáním, od poloviny jsem se konečně zase chytla. Kvůli otevřenostu konce se chystám i na další díl, doufám, že ten už bude o něco lepší.

Tučně
16.11.2015

Odložila jsem ji...nešlo to.

vedana
27.08.2015

Tento díl byl zajímavější než první. Bylo tam více akce a také celé živější. Konec zůstal otevřený, což nahrává k přečtení dalšího dílu.

danielosbourne
18.08.2015

Tenhle díl byl rozhodně lepší, než díl předešlý. Zatím co v Ošklivých byla Tally velmi nesympatickou postavou, v Krásných byla docela v pohodě. I přes to, že se v knize stále něco děje, je to spíše odpočinkové čtení a já se docela těším na třetí díl Speciálové, protože ten konec mě opět hrozně navnadil na to vědět, jak to bude dál.

Teraslík
06.08.2015

Tenhle díl byl velice nabitý akcí, ale bylo to trochu předvídatelné a i ten konec jsem čekala. To mi vůbec nevadí a knihu jsem stejně s velkým nadšením rychle přečetla. Akorát jsem pořád čekala kdy se objeví David a když se objevil, tak najednou konec. Velice jsem si ho oblíbila a tak mě to trochu mrzelo. Zane mi nebyl vůbec sympatický. Celou knihu jsem si říkala ať vypadne, ale nestalo se. Ale i tak skvělá kniha. Nesympatický Zane mi jí naštěstí nezkazil a hodně se mi líbila. Doporučuji.

SalomeH
15.07.2015

U mnoha YA knížek mi strašně vadí, že je hlavní hrdinka prezentována jako strašně chytrá, zatímco vyvádí naprosté pitomosti a čtenář se nemůže ubránit dojmu, že má švába na mozku. Tady pracujeme s premisou, že toho švába na mozku opravdu má, což je neuvěřitelným způsobem utěšující. A samozřejmě velké plus za to, že "zlouni", kteří mají být ukrutně vypočítaví a ovládají celou společnost, s ní krásně orají a vláčejí, aniž by se nějak zvlášť zdržovali její úžasností.
Bohužel to ale oproti prvnímu dílu ztratilo to kouzlo novoty a není to zase taková jízda.

alexvera
27.04.2015

Krásný díl .. zhltnuto za jedno odpoledne. Zane a Tally se mi dohromady líbili. Jdu se začíst do dalšího dílu :)

xeroxy
29.12.2014

Musím říct, že tento díl se mi líbil více než první, asi i kvůli té "love story" :). Jinak přetrvávají některé neduhy prvního dílu jako nestabilita chování postav.
Ale jinak je to čtivé, zábavné a děj odsýpá. SPOILER: Četla jsem to v originále - kolikrát může autor v jedné knize použít slovo BOGUS a BUBBLY?

minimonisek
23.11.2014

Celkově se mi zdála tato kniha trochu slabší než první díl, ale i tak byla zápletka napínavá. Další díl si rozhodně přečtu.

Simoneta
18.09.2014

Úžasná!!!

xxiixxi
17.08.2014

Celkem povedené, hlavně se mi líbila ta část s divokými kmeny, co jsou chovány v rezervaci, a celkově jak se to celé komplikuje. Také hltám všechny zmínky o Rezatcích.

Lenka.Vílka
04.06.2014

Zacatek silny opruz, protoze mi ta blbka lezla krkem (tally z prvniho dilu jsem mela fakt rada), ale nastesti se to v druhe polovine zlepsilo...presto trochu nuda oproti prvnimu dilu...

bookshelf
29.04.2014

Čtení to nebylo špatné. Po vydařeném prvním dílu možná trochu zklamání. Na začátku jsem málem vyletěla z kůže kvůli všem věcem, které mají být podle krásných "epesné". Doufám, že to už nikdy znovu neuslyším. Děj pěkně plynul. Teda až na další cestu, kterou musela Tally absolvovat. Ne že by její cestování bylo nudné. Bylo velmi nudné. Zakončení knihy se mi zdálo vcelku podařené. Bylo by to vážně dobré zakončení nebýt posledního rozhovoru s Davidem, kvůli kterému u mě Tally celkem klesla. Nevím proč, ale nějak nedokážu oblíbit postavy této série. I přes všechny nedostatky se těším na další pokračování.

deedulka
21.04.2014

Kniha měla několik překvapivých momentů, ale na náboj a originalitu prvního dílu bohužel nedosáhla. Byla trochu nudná a táhlá. Děj je však stále něčím zajímavý a já tvor zvědavý, takže se určitě chystám na čtení dalšího dílu. :)

Ruxandra
25.08.2013

První díl sice nebyl úplně dokonalý, ale měl něco do sebe. Celkem se mi líbila i hlavní hrdinka, ale na začátku dílu druhého ve mě zanechávala jen jediný pocit a to že je krásná nesnesitelná fiflena:) Tento dojem sice netrval dlouho, ale kniha mě začala celkovým příběhem bavit až zhruba někde od letu balonem:) Což je tedy bída, jelikož je to prakticky až na konci knihy...

DariDerek
12.07.2013

Díl od dílu lepší :)) zdá se mi, že tuto knížku mám přečtenou za chvilku, rychleji než kteroukoliv jinou a navíc, tak jsem se vžila do děje, že se mi zdálo o tom, jak potkávám Rezatce, putuju v ruinách a podobné věci :)))
a stále trvám na tom, co jsem napsala k prvnímu dílu - chci prknooooo :D

lenča30
15.06.2013

Mě to opět bavilo,určitě budu číst další díly..:-)

rm
15.04.2013

Mno, já nechci porovnávat díly, zvlášť když mě čeká ještě další, ale mě se zatím oba díly dost líbily.

Kate.S
14.03.2013

Nevím, jestli se mi to líbilo více jak první díl. Přišlo mi to tak na stejné úrovni. Dá se také říct, že se tam toho moc neděje. Na začátku mi trochu vadilo, že v každé druhé větě je slovo "epesné". Přiznávám, že konec mě trochu překvapil. Tally mi stále není příliš sympatická. V tomto dílu jsem měla nejraději asi Zaneho.

rusalka1
08.01.2013

Z tejto knihy mám zmiešané pocity, začiatok bol v pohode ale neskor sa to dosť ťahalo a preto som knihu odložila a asi polroka som po nej nesiahla. Teraz som ju však chcela dokončiť a nevychádzala som z úžasu... toľko prekvapivých zvratov som nečakal. Takže si myslím že 3 hviezdičky sú hodnotenie tak akurát . Iba vďaka koncu si prečítam aj ďalší diel. :)

Monisek.B
09.11.2012

Druhý díl mě pohltil a kromě začátku se mi snad líbil ještě víc, než jeho předchůdce. Je tu mnohem více překvapivých zvratů než v první části série a tím je kniha hrozně zajímavá. Pořídila jsem si i následující dva díly, tedy hurá do čtení! :-)

RoseDawson157
01.09.2012

Á moje velmi oblíbená sága. 1. díl mě naprosto pohltil. 2. byl snad ještě lepší. Zane nebyl špatný, ale k Tally se mi prostě hodí víc David. Shay se mi tu zdála jak original Barbie girl ;D.Ten slovník jako epesný atd. byl rozhodně originální, takové zpestření. Škoda, že to tak dopadlo s Davidem a Tally, ale rozhodně se těším na další díl. :)

honajz
05.07.2012

Druhý díl začíná zajímavě, ale brzy ztratí dech. Hodně věcí je recyklovaných z dílu prvního. Naopak šance dozvědět se víc o fungování světa krásných je nevyužitá, protože popis je redukován je na večírky, chlast a hmotné pohodlí. Pak se ale dozvíme, že jsou tu i doktoři a dokonce sklárna (!), což už vůbec do sebe nějak nezapadá. Jak tedy svět krásných funguje? Není finančně náročné něco takového provozovat? Jak funguje místní ekonomika, když se nevytvářejí žádné hodnoty, jen konzumní spotřební zboží, za které se neplatí? Ty operace asi také něco stojí. Zkrátka otázek o fungování světa krásných je příliš mnoho. Zatímco Kouř si člověk dovedl představit jako nějakou středověkou vesničku, zde to chtělo propracovat. Podobně i příběh a charaktery – co bylo u prvního dílu originální a děj rozvíjelo, to je zde podáno křečovitě a zdržuje. Stále ještě je to nadprůměr, ale potenciál nebyl moc využit.

Hanyuu-hime
18.09.2011

Přijde mi, že je to o něco povedenější než první díl. Bavilo mě to, i když mě ze začátku slovník "krásných" dost vytáčel a např. na takové slovo "epesný" budu alergická asi už na pořád :D
Ale je to poměrně pěkná knížka a s radostí si přečtu pokřačování.

Scott Westerfeld

Scott Westerfeld