Kája_95 Kája_95 komentáře u knih

Děti a pět jazyků lásky Děti a pět jazyků lásky Gary Chapman

Od toho autora jsem přečetla Pět jazyků lásky a byla to velice povedená kniha! Nyní u tého, jsem měla podobný pocit, jen v poslední části knihy najednou přišla krize k tomuto tématu, a tak jsem ji na asi 2 měsíce odložila. Nyní jsem se k ní vrátila a mohu konstatovat, že s obsahem jsem více méně spokojena. Bylo tam spoustu užitečných rad, co se týká jazyku lásky u dětí a následně i řešení hněvu u dětí, jak komunikovat místo křiku. Občas je to hrozně těžké být po celém dnu klidná a pevná, ale když se fakt snažím, tak sama vidím rozdíli v chování své dcery. Je neskutečné, jak tak malé dítě (jeden a třičtvrtě roku) dokáže pochopit situaci a jak se svou emocí občas také bojuje. Myslím si, že by si tuto knihu měl přečíst každý rodič, ať je dítě batole nebo už je starší a chodí na základní školu, na střední, ...

06.10.2023 3 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Další Colleen Hoover a další pecka, zatím každá kniha od ní byla skvělá. Tentokrát to ale byl hodně emocionální příběh. Příběh o dívce Kenně, která byla právě propuštěna po pěti letech z vězení za vraždu svého přítele Scottyho - u kterého údajně neposkytla první pomoc po bouračce, kdy řídila pod vlivem alkoholu a následně ji našli v jejím bytě v klidu spát v její posteli, zatímco její přítel byl stále při životě, ale důsledkem neposkytnutí a nepřivolání pomoci zemřel. Kenna má se Scottym dceru, které je necelých 5 let, když vyšla z věznice. O její dceru se starají rodiče Scottyho, kteří se ihned, jak zjistili, že je Kenna těhotná (zjistila to až ve věznici) přihlásili o svěření dítěte do péče. Kenna dala dceři pouze jméno - Diem, potom jí už nesměla vidět. Nyní se však po tolika letech vrací zpět do města, aby se pokusila Scottyho rodiče přesvědčit, aby mohla dceru alespoň vidět. Toto téma byla pro mě osobně velice citlivé, jelikož mám skoro dvou roční dceru. Ihned po nastěhování Kenna dala věškeré úspory za byt v pronájmu a při hledání práce měla spousty problémů, jelikož měl záznam v rejstříku, a to se potencionálním zaměstnavatelům moc nelíbilo. Kenna při toulce městem zašla do bývalé knihovny, nyní baru, který vlastnil jeden muž. Muž, kterému je 28 a shodou okolností to byt Scottyho nejlepší přítel. Kenna ani Ledger se nikdy neviděli osobně, jen o sobě slyšeli z vyprávění od Scottyho. Ledgera ihned na smutné dívce u baru něco uhranulo, a tak ji neustále pozoroval a snažil se s ní navázat nezávaznou konverzaci, která s Kennou ale úplně nejlépe nešla. V budoucnu se jejich dva životy pěkně protnou a mě se tato zápletka neskutečně líbila. Následně Kenna zjistí, že Ledger bydlí naproti její dceři a má s ní nadstandardní vztah - dalo by se popsat i jako otec a dcera. Povede se Kenně vrátit zpět do života své dcery nebo bude muset odjet z města a na setkání s ní zapomenout minimálně do jejich 18 let. Bude s Ledgerem mít přátelský nebo nepřátelský vztah? Kniha měla vše, napětí, dojetí, vztek, nespravedlivost, lásku k dítěti, lásku, sebenenávist, zášť. Pokud se nebudete chtít od knihy odtrhnout, pak je toto jasná volba! Doporučuji!!!

06.10.2023 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Co jiného čekat od Colleen než plný počet hvězdiček, že? Hodnotím kladně téma, délku kapitol, styl psaní. Příběh byl poutavý, překvapivý a taky jak jinak než s dobrým koncem? Těším se na další knihu, která této oblíbené autorky vyjde.

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Naprostá perla knihovny. Mnoho věcí mě nadchnulo. Kniha je krátká a výstižná, žádná nesmyslně nudná omáčka okolo. V knihovně na mě čeká pět jazyků lásky - děti, tak se těším :-).

Postřehy teplákové bohyně Postřehy teplákové bohyně Zuzana Hubeňáková

Kniha mě nebavila, proto jsem ji nedočetla. Třeba se k ní ještě někdy vrátím, ale momentálně ne.

19.03.2023 1 z 5

Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Tereza Maroušková

Na paní autorku jsem narazila nedávno. Objevila jsem tam také její dvě knihy. Jelikož mám nyní dceru, které je 15 měsíců, ihned mě ukázka knih oslnila. Kniha je psána čtivě a humorně. Tak trochu škodolibě jsem se smála u vět typu, že paní autorce bylo zle, že to rozhodně nebylo nejkrásnější období ženy :-). Měla jsem to naprosto stejně.

19.03.2023 3 z 5

Tato kniha se četla jedním dechem. Respekt před každým, kdo pracuje na vraždách a hlavně respekt pro toho, kdo dělá svou práci srdcem a rozumem. Klobouk dolů také před panem Moravcem.

19.03.2023 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Poutavé čtení. Dobře vymyšlený příběh, který na začátku připomíná seriál Kukačky. Konec byl trošku přitažený za vlasy, ale i tak to můj názor na knihu nezměnilo. Člověk se teď bude bát už fakt skoro všeho. :-D

16.11.2021 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Za mě spokojenost. Příběh byl fajn, ideální čtení před spaním. Už se těším na další díl. :-)

25.10.2021 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Opět naprostá spokojenost. Angela nikdy nezklame. :)

07.03.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

S knihou jsem byla spokojená. Parádní příběh, čtivě napsaný, krátké kapitoly, střídání vyprávění dvou postav. Děj by mohl být trošku kratší, občas bylo vyprávění trochu zdlouhavé.

07.03.2021 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Pěkné odpočinkové čtení. :)

07.03.2021 4 z 5

Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem Turid Rugaas

Neskutečné, jak taková hubená kniha dokáže obsahovat tak kvalitní litereturu. Konečně porozumíte svému psu, začnete si všímat konejšivých signálů. Doporučuji a dávám plný počet hvězd.

Australský ovčák Australský ovčák Jeanne Joy Hartnagle-Taylor

Než jsem si toto plemeno pořídila, přečetla jsem si tuto knihu. Opravdu je to bible pro Australské ovčáky. Spoustu užitečných informací, jako například povaha, správné postavení psa, doporučení sportů pro toto plemeno. Za sebe mohu po necelých 2 letech, co AUO mám doma toto plemeno doporučit lidem, kteří mají dostatek času pro toto plemeno, je důležité, aby byl pejsek vybitý, má rád společnost svých páníčků, ale i ostatních lidí okolo svých páníčků. Děti miluje, kočky trochu prohání, ale když se nedíváte, tam spolu klidně leží u sebe, nebo se k sobě tulí.

Mezi světy Mezi světy Lucie Výborná

Náprosto dokonalá kniha. Rozhovory paní Výborné poslouchám už nějaký pátek a je mi velice sympatická. Proto jsem neváhala a knihu zakoupila. Do přečtení prvních stránek jsem vůbec netušila, jaký koníček má. Smekám nad odhodláním a odvahou paní Výborné. Neuvěřitelně napsané, chvilky napětí, smutku, ale i velice vtipných slov. Oceňuji i fotografie, které dodají vyprávění tu správnou atmosféru. Doporučuji číst v zimním chladném období, jelikož vyprávění a fotografie skvěle navodí studenou atmosféru ke čtení. Dávám plný počet hvězdiček, jinak to ani nejde. :)

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Spokojenost. Příjemné počtení pro zimní večery. Pár povídek bylo skvěle napsaných, jelikož vtáhly čtenáře do děje. Odpočinkové čtení. Nečekejte jen zamilovné, romantické příběhy. :)

28.12.2020 4 z 5

Pět tajemství šťastného vztahu člověka a psa Pět tajemství šťastného vztahu člověka a psa José Arce

Nové názory, postoje, kniha se četla příjemně, oceňuji i přiložené fotografie k jednotlivým kapitolám. Spokojenost.

28.12.2020 4 z 5

BARF - Krmení psa přirozenou stravou BARF - Krmení psa přirozenou stravou Kateřina Novosádová

Skvělá kniha, která mi pohohla při přechodu z krmení granulema na maso, kosti, vnitřnosti.
Velice jsem ocenila příklady jídelníčků pro psa. Nejlepší pomocník při startu s barfem.

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Jako vždy perfektní děj. Krátké kapitole, které jistě už všichni dobře známe. Kolega, kterého ztratili v minulém díle byl neustále přítomen tomuto dílu ... škoda, že už tam nemůže s nimi být.

17.10.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Naprosto úžasná kniha! Miluji Colleen, ať je to jakýkoliv styl psaní, každý jí jde skvěle. Užasný příběh, knihu jsem nemohla odložit a na konci si jen říkala, co?!?! Tleskám a dávám plný počet! :)

21.09.2020 5 z 5