Jumpova Jumpova komentáře u knih

Love story Love story Erich Segal

Kniha je hodně krátká, takže ji máte přečtenou ihned. Příběh se četl lehce, ale děj mě upřímně oproti ostatním knihám od tohoto autora nijak neuchvátil.

27.01.2020

Muž, žena a dítě Muž, žena a dítě Erich Segal

Knihy od Segala jsou moje oblíbený a vždycky se do nich rychle začtu. Stejný to bylo i u tohohle díla. Čtivý a reálný příběh ze života. Konec mě překvapil, a to se mi líbilo.

27.01.2020 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Moje první kniha od tohoto autora. Skvělá, čtivá kniha, hodně nečekaných a drsných momentů. Silný příběh, který mě úplně pohltil. Moc doporučuju.

27.01.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Slepá mapa je druhá kniha po Haně, kterou jsem od Aleny Mornštajnový přečetla. A Hanu tato kniha za mě nepředčila, ale příběh je taky skvělej, napínavej, pro mě často nečekaně zamotanej nebo zakončenej. Akorát jsem se v určitých chvílích ztrácela docela dost v postavách - kdo je kdo. Musela jsem se párkrát vrátit zpět a dát si to nějak dohromady. Ale i tak doporučuju určitě k přečtení.

27.01.2020 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Další skvělá kniha od této autorky. Příběh se mi líbil víc než Slepá mapa, Hana u mě stále vede. Každopádně moc doporučuju k přečtení. Určitě se k Hotýlku ještě někdy vrátím. 5/5.

27.01.2020 5 z 5

Dávám 5 z 5, protože humor autorky mi naprosto sedí.
Takhle jsem se u knihy dlouho nesmála.
Přijde mi, že cílovka jsou spíš ženy, kvůli sebekritickým narážkám. A taky proto jsem v knize dost často viděla sebe samotnou.
Četla jsem ji jako oddechovku na přelomu roku a určitě doporučuju.
Hlavně všem ženám.

09.01.2020 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Temné kouty mě bohužel moc nechytly... Zmizelá i Ostré předměty se mi četly o hodně líp. U Temných koutů se u mě tenhle stav nedostavil a celkem jsem se těšila, až knihu dočtu. Příběh byl na mě asi až moc depresivní. Knihu za sebe nedoporučuju.

03.12.2019 2 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Za mě od Gillian - 1. místo Zmizelá, 2. místo - Ostré předměty, 3. místo - Temné kouty. Do Skvrny se mi moc nechce vzhledem k nižšímu hodnocení. V knize jsem tušila vraha asi tak v půlce knihy, ale příběh se četl dobře. Akorát občas to bylo na mě až moc zvrácený - slupování kůže, darování jedné holky klukům jako dar k zábavě apod. Drogy podané od 13leté holky starší sestře mě ani tak nezarazily, do příběhu mi to sedělo.
Za mě lepší (a rychlejší) seriál.

03.12.2019 3 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Čtvrtá kniha od Petry Soukupový, co jsem přečetla a já ten její styl psaní prostě miluju. Sice, když se nad knížkou později zamyslím, tak si řikám, že samotný děj je jakoby o ničem, ale je tam hloubka. Nedokážu to úplně popsat, ale za mě super. Akorát si myslím, že by mohla být kniha kratší.

03.12.2019 4 z 5

Netvor z temnot Netvor z temnot Duane Swierczynski

Při čtení téhle knihy jsem napětím ani nedýchala. Level 26 mě pohltil. Na videa, které jsou dostupné na netu a připomínají se vám u některých kapitol, jsem neviděla. Možná jsem se i trochu bála se podívat nebo jsem si nechtěla kazit představy, které jsem si vytvořila v hlavě při čtení. Každopádně podle mě skvělý thriller, který si ráda přečtu znovu.

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Skvělá oddychová kniha. Autorka píše sympaticky, poutavě a přitom nenásilně. Články jsou vtipné, ironické, ale nikoho neuráží. Pro mě skvělá kniha, ke které se můžu kdykoli vrátit.

02.12.2019 4 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

První kniha od Petry Soukupové, kterou jsem četla a za mě v topu. Hodně parády na málo stránkách. Vlastně celkem drsnej a hodně upřímnej příběh. Ke konci na mě příběhy působily až depresivně. Hodně mi vyhovoval styl, kterým je kniha napsaná - žádné (za mě) zbytečně rozvité popisování krajinek, ale opravdu jen to podstatné. Určitě knihu doporučuju k přečtení. Za mě 5 z 5.

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Po Než jsem Tě poznala a Život po Tobě další moc čtivá kniha od Jojo, kterou již řadím mezi svý oblíbený autorky. Skvělý čtení na léto. Doporučuju.

02.12.2019 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Knihu jsem četla až po shlédnutí filmu, ale i tak se mi moc líbila. Je to drsný příběh, který podle mě vžene slzy do očí i těm nejsilnějším lidem.

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Za mě originálně a vtipně napsaná kniha. Líbí se mi, jak kniha zachycuje pohled dítěte na tehdejší situaci. Určitě musím přečíst znovu.

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Já knihu doslova zhltla. Hodně jsem se do Christine vžila a furt mi běhalo hlavou, jak to asi doopravdy bude... Doporučuju k přečtení.

Doktoři Doktoři Erich Segal

Skvělá kniha. Moc mě bavilo sledovat osudy hlavních postav. Kniha se strašně dobře čte a vtáhne vás do děje. Kéž bych ji nikdy nečetla a mohla si ji přečíst znovu úplně poprvé. Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Čtvrtá kniha od Jojo, kterou jsem přečetla a znovu mě tato autorka nezklamala. Hodně čtivý, napínavý a překvapivý příběh se zajímavým tématem. Opravdu skvělá kniha, za sebe doporučuju k přečtení.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nápad se mi líbí, ale možná by se dal příběh udělat i víc poutavější. Vraha jsem bohužel od nějaké chvíle tušila, takže to pro mě na konci nebylo takovým překvapením.
Román / thriller se mi četl dobře, ale občas už tam na mě bylo moc dějových rovin. Musela jsem občas dost přemýšlet (hlavně na začátku), abych se v tom nějak vyznala. Potom už mi to problém nedělalo.
Viděla jsem i film a s knihou se nedá srovnat. Film je zmatený a není tak poutavý jako kniha.

02.12.2019 3 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Skvělá kniha o mladé metrese, kterou by chtěl mít pro sebe každý muž. Ale ne všichni snesou fakt, že se o svou dívku musí dělit... doporučuju k přečtení.