ji7967 ji7967 komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Už dlouho jsem se u knihy takhle nezasmála. V podstatě co věta, to vtip, někdy dobrý, někdy skvělý. Tahle kniha je dokonalá oddechovka, od které nečekejte Jiráskovy slohy, ale rozhodně relax a absolutně vystižené pobavení přímo ze života. A myslím, že pro kastelány, průvodce a personál kolem zámku to musí být bible :-))

31.03.2017 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Myslím, že o této knize bylo vše napsáno níže... Prostě: krásná kniha, která by se měla předčítat už dětem před spaním. A povinná pro každého dospělého. Zaslouženě světový bestseller!

17.04.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Osobně jsem se prokousávala...prokousávala...prokousávala. Nutno autorovi přičíst, že vystihne naprosto dokonale životní situace a skvěle to umí podat. Sám název samozřejmě ukazuje na to, o co v celé knížce půjde, ale na můj vkus příliš utažené za vlasy a často až moc vulgarismů, které by být nemusely. Dočítala jsem jen kvůli své zvědavosti :-) ale podruhé bych si knížku na čtení nevzala. I přes opěvné ódy všech...není to knížka, kterou člověk "musí přečíst, než zemře"....

31.12.2015 2 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Má první dočtená kniha od tohoto autora (vždy jsem odložila). Nevyhledávám ty děsivé, krvelačné a psychopatické detektivky, kdy jde při čtení člověku děs po zádech. Musí se mu nechat, že závěr je naprosto neočekávaný a vše absolutně dotažené. Na druhou stranu jsem si při čtení mnohokrát říkala, že takové knihy nemůže psát normální člověk... Nicméně, detektivka je bravurně napsaná. A i já anti-Nesbo jsem ji přečetla za dva dny...

29.12.2017 5 z 5

Velké kouzlo Velké kouzlo Elizabeth Gilbert

Knížka se čte krásně, lehce, rychle. Je psaná i formou vyprávění příběhů, což oceňuji. S některými moudry bych až tolik nesouhlasila, ale zřejmě je to tím, že už jsem pár "motivačních" knížek přečetla. Člověk pak má pocit, že se to vlastně stále opakuje dokola. Ale i tak - opakování je matka moudrosti. A to určitě stále platí. Pokud by to byla má první motivační knížka, hodnotila bych o jednu hvězdičku výš. Bohužel má tu smůlu, že první není. Musím ale podotknout, že v závěru je několik kapitol, ke kterým se moc ráda vrátím. Nejen hezky a ladně napsané, ale hlavně s myšlenkami, které si člověk občas musí připomenout. Za mě dobré, nechávám ji ve své knihovně. A dodávám, že mě fascinuje barevnost obálky :-)

05.03.2016 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha, kterou bych dala přečíst i náctiletým, aby si uvědomili minulost lidstva... Výborně a zajímavě napsané. Asi nejsem tak nadšená jako všichni ostatní, ani bych tuto knihu nevolila knihou roku, ale za přečtení rozhodně stojí, za srdce chytne, nechá člověku přecházet mráz a děs po zádech... a přitom je to o hlubokých citech, utrpení a pochopení. Pohled na židovskou otázku během války zase z jiného úhlu. A rozhodně se dá vzorek lidského chování přenést i do současnosti... Ano, dobrá kniha, kterou si určitě přečtěte.

15.12.2017 4 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Výborná detektivka. S. J. Bolton prostě nikdy nezklame. Napínavé od začátku do konce... v každé kapitole si říkáte..jasně, takže to udělal tenhle, v další - jasně, byla to tahle... A nakonec zjistíte, že si autorka dokáže neskutečně pohrát s příběhem i zápletkou a že jste stejně pořád naprosto vedle. Jedna z knih, kterou nemůžete odložit.

24.10.2017 5 z 5

Masakr. Člověk si to snad ani neumí, nebo možná ani nechce představit. Jak se dá vymýt mozek...a jak mohou lidé žít. Dala bych jako povinnou četbu!

19.09.2017 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Krásná milá kniha...s dokonalou češtinou...ovšem co také jiného od Z. Svěráka čekat. Moc se těším na film. A knihu rozhodně doporučuji.

30.05.2017 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Prostě vynikající kniha!

02.12.2016 5 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

To se prostě nedá.... Odloženo po stovce stran a druhou šanci nedostane....

21.12.2017

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Skvěle propracovaná kniha.... až strašidelná reálnými základy a hrozbami tohoto světa...

19.11.2017 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Skvělá kniha, která nastavuje zrcadlo naší společnosti. Vtipná, pravdivá...a rozhodně má myšlenku. Doporučuji!

18.05.2017 5 z 5

451 stupňov Fahrenheita 451 stupňov Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Ondřej84...přesně!

28.02.2017 5 z 5

451 stupňov Fahrenheita 451 stupňov Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Skvělá kniha...až mrazí.

22.02.2017 5 z 5

Domácnost bez odpadu Domácnost bez odpadu Bea Johnson

Kniha se dle mého názoru nedá aplikovat na 100% v našem prostředí. Nicméně mnoho dobrých rad, tipů a názorů se v ní najde... Rozhodně doporučuji každému. KAŽDÉMU! Je čas udělat něco s odpadem, plýtváním...a zamyslet se nad svou každodenní činností. Tahle kniha je v mnoha věcech jedinečná a inspirativní. Jděte do ní ;)

19.02.2017 5 z 5

Čmeláci v srdci Čmeláci v srdci Petra Hülsmann

Milá knížka, oddychovka, občas hodně vtipná, ale i smutná. Vývoj příběhu je natolik předvídatelný, že mě při čtení bavilo, jak jsem dopředu vše uhodla a udělala si z toho zábavu :-) Vidím to, jako dobrou předlohu pro romantickou komedii. Nenáročné a přitom příjemné čtení pro ženy. Pokud máte za sebou nějakou těžkou knihu jako já - a chcete si odfrknout něčím dobře napsaným a přitom "netěžkým", pak je to určitě dobrá volba.

20.03.2016 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Za normálních okolností by to mohla být taková béčková detektivka. Ale vzhledem k tomu, že jde o pokračování Milenia, posouvá se hodnocení minimálně na "C"... Tento díl jsem přečetla jen s vypětím všech sil. Z Lisbeth a Blomkvista se staly v mnoha ohledech jiné postavy. Nevím, jestli by z toho měl radost Larsson. Já jako čtenář rozhodně ne. Pokud tedy máte rádi trilogie od Larssona, pak snad tohle ani nečtěte. Dívka v pavoučí síti ještě šla...i přesto, že to prostě není ono. Muž, který hledal svůj stín už nestojí za nic. Vše tedy s ohledem na to, že má jít o pokračování Milenia. Za mě jen pastva na úspěšné trilogii a nakonec i ztráta času.

10.03.2018 2 z 5

Zbavte se nepořádku s feng-šuej Zbavte se nepořádku s feng-šuej Karen Kingston

Tahle kniha je fakt skvělá... a nemusíte mít zrovna doma nepořádek (i když člověk si uvědomí, že má vlastně spoustu strašně "potřebných" věcí)... Doporučuji!

11.08.2017 5 z 5

Kompletní návod k vytvoření Ekozahrady a rodového statku Kompletní návod k vytvoření Ekozahrady a rodového statku Jaroslav Svoboda

Skvěle zpracovaná kniha, výborně se čte. Vynikající i pro laika, který chce začít nad zahradou přemýšlet. Jsem nadšená! Doporučuji!

19.02.2017 5 z 5