Jeanie Jeanie komentáře u knih

Dítě Stasi Dítě Stasi David Young

Mrazivý příběh, na člověka hned dýchne tamní atmosféra.

14.07.2018 5 z 5

Šepot podzemí Šepot podzemí Ben Aaronovitch

Tenhle díl mě moc nebavil, předchozí dva byly super

03.01.2018 3 z 5

Tři metry vášně Tři metry vášně Halina Pawlowská

S každou další přečtenou knížkou od Haliny mám pocit, že jsem některé historky už četla. I tak mám její humor a knížky ráda :-)

24.12.2017 3 z 5

Stroj času Stroj času Herbert George Wells

Knížka figurovala na mém seznamu "k přečtení" hodně dlouho a díky letošní výzvě jsem po ní sáhla. Žánr sci-fi nemusím, takže jsem uvítala její útlost :-) Nicméně, četla se mi velice dobře.

17.12.2017 4 z 5

Besídka bývalých žáků zvláštní školy Besídka bývalých žáků zvláštní školy Miloslav Šimek

Tohle je klasika, Grossmann, Šimek a spol nikdy nezklamou :-)

17.12.2017 5 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Vtipná oddechovka, jen ten konec mi přišel takový utnutý.....klidně bych ho ještě víc rozepsala :-)

17.12.2017 3 z 5

Listen To My Heart: Moje láska k životu Listen To My Heart: Moje láska k životu Helena von Zweigbergk

Obdivuji Marii za její statečnost a obrovskou touhu žít, přestože si prošla takovým peklem. Člověk by měl být šťastný za každý prožitý den, radovat se z maličkostí a neřešit voloviny....na to hezké už pak nemusí zbýt čas.

29.11.2017 5 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Moc jsem se na ní těšila, ale zklamal mě konec....Bridget mě svojí potřeštěností a bláznivostí hodně baví, ale konec se mi zdál předvídatelný a odfláknutý. Uvítala bych ještě pár kapitol po porodu :-)

08.01.2017 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knížka na podzimní večer jako dělaná :-)

22.10.2016 5 z 5

Povídky ke kávě Povídky ke kávě Hana Hrabáková

Útlá knížečka s veselými povídkami ze života. Povídky jsou kraťoučké a knížka je přečtená hned :-)

08.10.2016 3 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Krásná knížka. Přečetla jsem jí jedním dechem a Josie jsem celou dobu moc fandila.

29.09.2016 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Jedna z nejlepších dětských knih vůbec. Příběhy dětí z malé švédské vesničky jsou nesmrtelné :-)

15.07.2016

Mít svoje vlastní zvířátko Mít svoje vlastní zvířátko Zuzana Nováková (p)

Další knížka, kterou jsem v dětství hltala jako divá :-) Strašně jsem těm dětem záviděla, že mají psa, kočku a další zvířata a taky jsem je moc chtěla.

14.07.2016 5 z 5

Bořek, pes a modrý květ Bořek, pes a modrý květ Vlastislav Křivohlavý

Tak tuhle knížku jsem hltala pořád dokola :-) S Bořkem mě pojil stejný osud pražského dítěte, které tráví prázdniny na chatě na vesnici. Jen toho psa mi osud nedopřál a hodně jsem mu ho záviděla. Suprová knížka, moc se mi líbila

14.07.2016 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Klasická dětská četba. Kdo nečetl (...existuje vůbec někdo takový?), jako by nebyl :-)

14.07.2016

Dva karavany Dva karavany Marina Lewycka

Je to tragikomický příběh východoevropských/afrických ilegálních přistěhovalců v Británii, kteří tam přijeli za lepším životem a vydělat si peníze. Vtipné, kolikrát až absurdní příhody se mísí se smutnými lidskými osudy.

14.07.2016 4 z 5

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Tak tohle je super roztomilá slaďárna :-)

12.07.2016

Eva tropí hlouposti Eva tropí hlouposti Fan Vavřincová (p)

Velice vtipná knížka, která zaručeně pobaví. Doporučuju pro zlepšení špatné nálady :-)

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Knížka je často přirovnávaná k 50 odstínům, ale podle mě je rozhodně lepší. Postavy jsou lépe propracované. Je tam hodně erotických scén, ale nic se pořád neopakuje jako v 50 odstínech :-)

Lunapark Lunapark Stephen King

Moje první a zatím jediná (ale rozhodně ne poslední) knížka od mistra Kinga. Čekala jsem větší odvaz a že se budu bát, ale nic takového se neudálo. Spíš jsem se nudila :-(