Jeanie Jeanie komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kniha se čte velice dobře. Na můj vkus je tam sexuálních scén příliš, ale je to účel této knihy - šokovat. Mladá a nezkušená Anastasia potkává neodolatelného manipulativního Christiana. Kdyby se některé sexuální scény vyškrtly a postavy naopak více propracovaly, tak by to mohl být pěkný psychologický román. Takhle je to jen jednoduchý pornografický románek.

27.06.2016 4 z 5

Dvacet deka lásky Dvacet deka lásky Simona Monyová (p)

Soubor krátkých čtivých povídek o ženách a jejich strastích s muži (i naopak). Knížka je útlá, přečetla jsem jí za 2 hodiny.

27.06.2016 4 z 5

Smetánka z Provence Smetánka z Provence Peter Mayle

Pohodová oddychovka

Call Girl v utajení Call Girl v utajení Rebecca Kade

Nevím, tenhle příběh mě nijak nezaujal ani nebavil. Mladá samoživitelka se rozhodně živit prostitucí, díky které (mimojiné) o dceru přichází. Dostává se do začarovaného kruhu, kdy musí prostitucí vydělat na drahou soudní při o dceru a také se zaplétá do kolotoče skandálních odhalení všech možných vysoce postavených zákazníků.....

K majáku K majáku Virginia Woolf

Ze začátku se mi četla hodně těžko, ke konci už to bylo lepší. Člověk se musí hodně soustředit, lehce se ztratí v záplavě zdlouhavých souvětí.

Tři sestry Tři sestry Anton Pavlovič Čechov

V tomto dramatu se vlastně nic moc neděje, o zábavě nemůže být ani řeč. Knížka je to útlá, ale vejde se do ní spousta osobních snů, touhy po lepším životě, následované štěstím i neštěstím v realitě života.

Coco a její přítelkyně Coco a její přítelkyně Marie Dominique Lelièvre

Biografie mě většinou nebaví a tato byla bohužel jedna z nich. Příběh Coco mě lákal už dlouho, jelikož návrhářka její velikosti musela prožít bohatý život.
Tahle kniha mě zklamala. Většinu času jsem se nudila, pořád jsem čekala, kdy přijde TO a příběh dostane grády, ale nic se nestalo.

26.06.2016 3 z 5

Deník odbarvené blondýny II. Deník odbarvené blondýny II. Božena Svárovská (p)

Božena je nezmar a svůj boj nevzdává. Kniha pobaví, na zabití nudného odpoledne nebo večera dobrý, ale žádný zázrak nečekejte.

26.06.2016 3 z 5

Deník odbarvené blondýny Deník odbarvené blondýny Božena Svárovská (p)

Docela vtipná knížka. Oddychovka, která pobaví, ale nenadchne. Tuctová blondýna se snaží ulovit toho pravého chlapa (sponzor je ale taky dobrej) a zároveň vybudovat závratnou kariéru.

Banánové chybičky Banánové chybičky Halina Pawlowská

Halina a její humor jsou super :-)

26.06.2016 3 z 5

Moc se nekasej, sukni vykasej aneb 365 rad Haliny Pawlowské Moc se nekasej, sukni vykasej aneb 365 rad Haliny Pawlowské Halina Pawlowská

Halinu a její humor mám ráda. Sbírka 'rad', pro zasmání a pobavení. Důkaz toho, že život se má brát s humorem.

26.06.2016 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Jak svět vidí autistický kluk Chris? Příběh začne momentem, kdy Christopher nalezne sousedčina zabitého psa. Pouští se do vyšetřování a hledání 'vraha'. Postupně (svým spůsobem) zjišťuje, že v jeho životě není vše, jak se zdá.....

26.06.2016 5 z 5

Chuť do života - rady a recepty, abyste nezabili sebe ani ostatní Chuť do života - rady a recepty, abyste nezabili sebe ani ostatní Halina Pawlowská

Kombinace krátkých povídek a receptů. U některých povídek jsem měla pocit, že už jsem je někde četla (nebo slyšela), některé recepty stojí za vyzkoušení. Jinak dobrá oddychovka na letní odpoledne.

Všechny čtyři hvězdičky Všechny čtyři hvězdičky Tara Dairman

Knížka je určená malým slečnám, ale já si příběh užila i jako dospělák. Moc jsem Gladys fandila a prožívala s ní všechny úspěchy i zklamání.

Božská komedie Božská komedie Dante Alighieri

Pro knihu jako je tahle musí člověk 'uzrát'. Obrovské rozsáhlé epické dílo si žádá vaší veškerou pozornost, jednodušše se v něm ztratíte. Já si tuhle knížku vybrala z povinné četby jako 17-ti letá (rozlítaná) studentka. Zhltla jsem jí v časovém presu a bohužel, také jsem hodně přeskakovala a nakonec jsem z ní nic neměla. Její velikost (a to doslova) mě až děsila.

26.06.2016 4 z 5

Kořeny Kořeny Alex Haley

Za mě nejlepší kniha zaměřená na otrokářství v Americe. Silný příběh Kunta Kinteho a jeho rodu vás zaručeně pohltí a nepustí.

Kluci, holky a Stodůlky 2 Kluci, holky a Stodůlky 2 Eva Bernardinová

Druhý díl je stejně suprový jako první :-) Jedna s nejčtenějších knih z mého dětství.

26.06.2016

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Tuhle knížku jsem hltala v dětství, četla jsem jí asi milionkrát a příběh dětí se Stodůlek se mi nikdy neomrzel :-)

Marbulínek vítá jaro Marbulínek vítá jaro Otakar Haering

Úžasné ilustrace

25.06.2016 5 z 5

Marbulínek s nejmilejšími zvířátky Marbulínek s nejmilejšími zvířátky Otakar Haering

Úžasné ilustrace

25.06.2016 5 z 5