Jeanie Jeanie komentáře u knih

Jirka postrach rodiny Jirka postrach rodiny Richmal Crompton

U téhle knížky jsem brečela smíchy od začátku do konce. Sice jsem jí četla asi před 100 lety jako dítě, ale nastopro by mě pobavila i teď, jako dospěláka :-) Vřele doporučuju.

10.07.2016 5 z 5

Letiště Babylon aneb Nechcete raději jet vlakem? Letiště Babylon aneb Nechcete raději jet vlakem? Imogen Edwards Jones

Co všechno se stane během pouhých 24 hodin na jednom nejmenovaném londýnském letišti? Kniha je velice čtivá a vtipná, ze všech tří se mi líbila nejvíc. Ani se mi nechce věřit, že je to skutečná realita a cestování letadlem už nebude jako dřív :-))

02.07.2016 5 z 5

Ulovila jsem ho v buši Ulovila jsem ho v buši Halina Pawlowská

Za mě vtipná a čtivá oddychovka. Super!

Deník kantora Deník kantora David Mach

Tak tahle knížka mi moc vtipná nepřišla. Čekala jsem od ní víc :-(

01.07.2016

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Tahle série je návyková. Perfektně propracované postavy, sice převládají ty záporné, ale tím spíš je příběh tak napínavý.

01.07.2016 5 z 5

1000 věcí, co mě serou Vol. 2 1000 věcí, co mě serou Vol. 2 Attilla Bič Boží (p)

Další pokračování 'hejtů'. O blogu jsem nikdy neslyšela a na tuhle knížku, respektive na první díl, jsem narazila náhodou. Sbírka 'hejtů', některé jsou výstižné a vtipné, ale spíš mi z nich bylo trapně. Přízpěvky jsou plné vulgarismů a slangu.

01.07.2016 3 z 5

1000 věcí, co mě serou Vol. 1 1000 věcí, co mě serou Vol. 1 Attilla Bič Boží (p)

O tomto 'projektu' mám smíšené pocity. Některé 'hejty' byly vtipné, to nepopírám, ale nelíbil se mi styl, v jakém jsou přízpěvky napsané.

01.07.2016 3 z 5

Besceler!!! Besceler!!! Ruda z Ostravy (p)

Kdo má rád Rudíka, tak nebude zklamaný :-) Já osobně ho moc nemusím, ale knížka se mi líbila a svůj úkol splnila.....pobavila mě.

Ještě že nejsem papež Ještě že nejsem papež Halina Pawlowská

Halinin humor zase nezklamal. Vtipná oddychovka :-)

Potichu Potichu Jaroslav Rudiš

Hodně dobrá knížka

Na ocet: Deník slečny Daniely Na ocet: Deník slečny Daniely Jiří Růžička

Docela vtipná oddychovka

01.07.2016 2 z 5

Ve čtvrti Brick Lane Ve čtvrti Brick Lane Monica Ali

V knize se střetávají dva světy. Bangladéští přistěhovalci v Londýně řeší rozdílnou kulturu, náboženství a celkově přístup k životu. Příběh oživuje korespondence Naznín se sestrou, která živoří v Bangladéši.

01.07.2016 5 z 5

Ve stínu jakuzy Ve stínu jakuzy Shoko Tendo

Shoko se z pohodlného života se dostala až na samé dno.

28.06.2016 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Klasika a evergreen v dětské literatuře. Ta nikdy neomrzí, děti budou příběhy pejska a kočičky milovat stále.

28.06.2016 5 z 5

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Příběhy z francouzského venkova mě budou bavit vždycky. Četní je to pohodové, perfektní na dovolenou třeba k moři.

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Fantasy jsem nikdy moc nemusela, ale tahle knížka mi otevřela nové obzory. Ač je příběh rozsáhlý, přesto se kniha čte velmi dobře. Ze začátku jsem se těžko orientovala v postavách, ale po pár kapitolách problém zmizel a je to super čtení. Vřele doporučuju! Průběžně sleduju i seriál, ale kniha je o hodně lepší.

27.06.2016 5 z 5

Hra o trůny #1 (komiks) Hra o trůny #1 (komiks) Daniel Abraham

Jako doplněk dobrý, ale knize se to ani zdaleka nevyrovná.

27.06.2016 4 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

50 odstínů z pohledu Christiana. Nuda, nuda a zase jen nuda.

27.06.2016 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Závěr trilogie aneb jak Anastasia s Christianem ke štěstí přišli. Naivní Anastasia se nenechá zastrašit Christianovou minulostí a chováním, respektive nutkáním ubližovat ženám (jelikož je tak neodolatelný, tak mu odpouštíme). Christian je tak zamilovaný, že své choutky dokáže potlačit a je z něj zase normální muž....konec pohádky :-)

27.06.2016 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Nic nového pod sluncem. 'Vztah' Anastasie s Christianem se znovu rozjíždí, nemůžou se sami sebe nabažit a scény se tak nějak opakují.