Dobrý ročník

Dobrý ročník https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20781/dobry-rocnik-20781.jpg 4 256 82

Max Skinner má už po krk intrik londýnského finančního světa, a tak využije možnosti přestěhovat se do slunné Francie. Cožpak může být něco lepšího než život v Provenci, kde zdědil po svém strýci venkovský dům? Brzy ovšem Max zjistí, že nic není tak, jak si představoval. Krásnou idylu mu totiž překazí nebezpeční podvodníci, kteří pančují víno. A na scéně se nečekaně objeví krásná mladá Američanka Christie, která má na část dědictví také nárok. Jediný, kdo může Maxovi v tuto chvíli pomoci, je londýnský přítel Charlie, velký znalec vína.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Olympia

A Good Year , 2004

pif69
06.02.2024 5 z 5

Kniha vonící tymiánem ,levandulí a vínem . Pohodové čtení pro deštivé únorové večery .
Naopak film mě velmi zklamal .

jitka7326
26.12.2023 2 z 5

Oddechovka,která mě od poloviny nebavila.Film byl lepší.

Jaruš7
20.10.2023 4 z 5

Mám pocit, že takovou pohodu už Francie nezažívá.
Z deštivé Anglie do vyhřáté Francie plnou gurmánských specialit s vinařskými degustacemi, kdo by odolal, zvlášť když jde o dědictví.
Víno dělá z Francie v podání autora kout světa, kde se snoubí smysly v akord požitku.

Citace:"Každý vinař vám řekne, že vinice musí trpět, ani plevelu se tam nedaří."
"Nejvíc se jim v zahradě líbila černá rajčata a lanýžový bukový hájek."

Pohodová audiokniha vyvolá nostalgii vzpomínek.

Robodruh
16.08.2023 4 z 5

Knížky Petera Mayle jsou jeden velký oddych. Jestli máte stres v práci, depresi nebo jste nemocní, určitě po ní sáhněte. Vychlaďte lahev vína, nic nečekejte a uvidíte, že vám po přečtení bude líp.

ujira
08.07.2023 4 z 5

Příjemné, Francií vonící, vínem chutnající, láskou okořeněné a humorem dochucené letní počtení. A má to i hezky výtvarně pojednanou obálku.

Jara.v
05.07.2023 3 z 5

Miluju film, který byl na motivy této knihy natočen a musím říct, že byl lepší. Děj knihy je fádnější a ne tak vtipný s nepovedenou snahou o kriminální zápletku. Jinak se to ale dá brát jako příjemná letní jednohubka.

Luigi1
02.06.2023 1 z 5

Ať jsem se snažil sebevíc stejně jsem to nedočet

stanislava9718
17.05.2023 3 z 5

Kniha je v začátku příjemná s popisem života v kraji Provence, druhá část už je taková "neprovensálská". Ale spravila jsem si chuť shlédnutím filmu.

vlkcz
27.03.2023 3 z 5

Jedna z těch výjimek, kdy film je, v tomto případě výrazně, lepší než kniha. I když vlastně film si z knihy vzal víceméně jen hrubou kostru. Max není v knize tak arogantní, sice schopný, ale přesto víceméně lůzr. Roussel je komplikovanější postava, výraznou roli hraje notářka Auzetová. K sestřence Christie má Max mnohem vřelejší vztah od počátku. Naopak k Fanny si hledá cestu komplikovaněji. To všechno dává prostor pro zajímavý román. Jenže Mayle jako kdyby nevěděl, co vlastně chce psát. Jestli love story, kriminálku nebo oslavu na Provence a místní životní styl, takže přeskakuje z žánru do žánru a nefunguje to moc jako ani jedno, natož dohromady.

Hedunie
13.03.2023 3 z 5

Poslouchám audioknihy místo prášku na spaní. A zrovna tato audiokniha tuto zástupnost splňuje výborně. Lehký oddychový styl, na usnutí prima. Navíc jsem takový malý frankofil, a tak jsem si užila, na rozdíl od některých, i popis jídel. Jako oddechovou doporučuji, žádnou náročnou literaturu v tom hledat nelze.

Devorah
07.03.2023 5 z 5

Pohodová kniha s oprýskaným poselstvím, ale vášní v srdci, to je kniha Dobrý ročník.
Děj je místy romantický, ale kdo z nás občas nechce trochu té romantiky? Navíc výborně zapadá do celkového příběhu.
Mírně nafoukaný anglický hejsek Max přijede do slunné Provence kvůli úmrtí svého strýce, kterého přestal vídat. A jak to tak bývá, potká zde krásnou Francouzku Fanny a přerod ze sobce v bodrého chlápka omámeného francouzským vínem, jídlem a šarmem zmiňované Fanny může začít.
No a já si dopiji skleničku červeného vína, dám si tapenádu s křupavou bagetou a jdu zabalit věci na výlet do Provence.

janina66
24.02.2023

Nedočteno, nebudu hodnotit. Po třech kapitolách to vzdávám, škoda času. Nebavila mě.

fénix56
02.11.2022 3 z 5

První půlce knížky bych dala plný počet hvězdiček. Líbí se mi vykreslení atmosféry provensálských reálií. Taky se bavím popisem rozdílů v povahách Angličanů a Francouzů, myslím, že jsou trefné.

Ovšem druhá půlka knihy, která se zaměřuje na nekalé praktiky některých zúčastněných osob mne již tak nebavila. Z toho důvodu hodnotím více film, kde tyto momenty chybí.

Slůník
24.04.2022 4 z 5

Velmi příjemné čtení, navozuje stejný pocit jako film, ačkoli scénář se knihou pouze inspiroval.

Radka1727
17.01.2022 3 z 5

Líbilo se mi i filmové zpracování .....

hvozdik
25.07.2021 2 z 5

Chtěla bych dát lepší hodnocení, protože hlavní zápletka s vínem není zas až tak špatná. Ale všechno kolem je tak plytké, tak nějak hloupě odvyprávěné a tak strašně nereálné. Věděla jsem, že sahám po knize typu romantické letní klišé, ale bylo to bohužel klišé úplně a pořád. Připomnělo mi to filmy ze třicátých let, kde vyjde najevo, že on je její sestra a falešný strýček, který není nakonec lupič, si vezme svoji neteř, která není jeho teta, hlavně ale, že bude happy end.

ellescorpio
23.07.2021 5 z 5

Velké překvapení, úžasná letní oddychovka. Pro mě hattrick-víno, jídlo a nádherný vesnice, kde jsem byla, prostě boží kombinace. Zatímco někoho dle komentářů neustálé popisy jídla nudily, já si to fakt užívala. Určitě se k ní ještě vrátím, na léto k vínu je to dokonalé :-)

Ešína
03.04.2021 3 z 5

Musím se přiznat, že po shlédnutí filmu jsem od knihy očekávala trochu víc, ale i tak to nebylo zklamání. Jako oddechovku doporučuji.

evikt
27.03.2021 4 z 5

Krasne oddychove cteni z Francie, o jidle a vine a lasce mezi dvema kulturami.. Miluju ten film ;)

Alena129
26.03.2021 3 z 5

Nenáročná, rychlá oddechovka. Po dlouhé zimě a mnoha detektivkách, takové klidné, teplem vonící čtení.