Jeanie Jeanie komentáře u knih

Marbulínkův sen z pohádky do pohádky Marbulínkův sen z pohádky do pohádky Otakar Haering

25.06.2016 5 z 5

Marbulínek, Kašpárek a pejsek Fenek v zoologické zahradě Marbulínek, Kašpárek a pejsek Fenek v zoologické zahradě Otakar Haering

Marbulínek a jeho hračky Marbulínek a jeho hračky Otakar Haering

25.06.2016

Marbulínek, Kašpárek a pejsek Fenek na venkově Marbulínek, Kašpárek a pejsek Fenek na venkově Otakar Haering

25.06.2016 5 z 5

Marbulínek v nebi. Marbulínkův sen II. díl Marbulínek v nebi. Marbulínkův sen II. díl Otakar Haering

Marbulínek cestuje Marbulínek cestuje Otakar Haering

25.06.2016 5 z 5

Marbulínek, Kašpárek, pejsek Fenek a jejich veselé příběhy Marbulínek, Kašpárek, pejsek Fenek a jejich veselé příběhy Otakar Haering

Zvířátka ve škole Zvířátka ve škole Otakar Haering

Velká žena z Východu Velká žena z Východu Halina Pawlowská

Od Haliny jsem přečetla většinu knížek a můžu říct, že mě její humor baví. Avšak v případě této knížky se nemůžu zbavit dojmu, že tohle už tady někdy někde bylo :-(

25.06.2016 3 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Moje první knížka od Sparkse a musím říct, že mě nijak nenadchla....věděla jsem do čeho jdu a moje očekávání nepředčila. Je to klasický slaďák, kde láska hory přenáší

25.06.2016 4 z 5

Postav hlídku Postav hlídku Harper Lee

Čipera se vrací do Maycombu za stárnoucím otcem Atticem a nápadníkem z dětství Hankem. Jako dospělá 26-letá žena zjišťuje, jak se její blízcí i ostatní obyvatelé díky politice změnili a často vzpomíná na dětství.

Vrána Vrána James O’Barr

Moje srdcovka, hned po filmu. V příběhu se snoubí obrovská bolest ze stráty milované osoby, touha po pomstě a flashbacky do starých dobrých časů, kdy bylo vše krásné. Autor si nebere servítky s brutálními akcemi, krev stříká proudem a záporňáci dostanou co proto. Osobně oceňuji nakombinované verše (Rimbaud, Poe, Milton) a u filmu soundtrack, ten nemá chybu.

Wonderland: Země divů Wonderland: Země divů Jennifer Hillier

Občas si v knihovně půjčím knihu jen tak a tahle mě upoutala svojí obálkou. Detektivky a thrillery moc nečtu, takže nemám srovnání, ale mě se kniha líbila a sem tam jsem se bála.

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Tahle knížka (i film) mi vždycky připomenou léto :-)

24.06.2016 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tuhle knížku by si měl přečíst každý teenager a bez debat. Drsný příběh Christiane a jejích drogových kamarádů už je tak profláklý, že ho není třeba představovat.

24.06.2016 5 z 5

Knížku jsem přečetla v originále ještě před českým vydáním, jelikož jsem byla zvědavá, jak to s Christiane bylo dál.....a vlastně nic moc se neudálo. Christiane v tom s pauzami vesele lítá dál, takže pořád stejná historie, jen už to nikoho nevzrušuje. Fandila jsem jí, aby se zvedla z pomyslného dna a ve svém životě něco dokázala, ale bohužel....jí už pomoci není a nikdy nebude :-(

Julie & Julia Julie & Julia Julie Powell

Jeden z mála případů, kdy jsem nejdříve viděla film a až teprve pak si přečetla knihu. Líbilo se mi obojí.

Chytrost nejsou žádné čáry Chytrost nejsou žádné čáry Michal Suchánek

Žádná sláva to teda není, ale na zabití nudného odpoledne dobrý :-)

24.06.2016 3 z 5

Módní salon Babylon aneb Nechcete raději nakupovat konfekci? Módní salon Babylon aneb Nechcete raději nakupovat konfekci? Imogen Edwards Jones

Pohled do zákulisí módní tvorby u nepříliš známé britské návrhářky. Jakožto módní amatérka jsem byla docela překvapená, jak to v módní branži chodí (jestli to tak opravdu chodí...) Knížka mě docela bavila, i když nebyla tak vtipná jako Hotel Babylon.

24.06.2016 4 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Moje nejoblíbenější knížka z dětství :-)