Hra o trůny #1 (komiks) přehled

Hra o trůny #1 (komiks) https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128227/hra-o-truny-128227.jpg 4 232 232

Mistrovská epická fantasy se po televizním seriálu stanice HBO nyní dočkala i komiksové podoby. Zima se blíží. Takové je strohé motto rodu Starků, který spravuje jménem krále Roberta Baratheona, vládce Sedmi království, Severní léno. Jejich sídlem je Zimohrad, kde v míru a pohodlí žije strážce severu Eddard Stark se svou hrdou ženou Catelyn, syny Robbem, Brandonem a Rickonem, dcerami Sansou a Aryou a svým levobočkem Jonem Sněhem. Nad Sedmi královstvími se však stahují mračna. Z východu ohrožují krále Roberta princezna Daenerys a její bratr Viserys ze starobylého královského rodu Targaryenů. Na severní hranici, za starobylou Zdí, se zase probouzejí strašlivé nadpřirozené bytosti, které lidé během staletí dlouhého léta odkázali do říše mýtů.... celý text

Komiksy Fantasy
Vydáno: , Egmont (ČR)

A Game of Thrones, Volume 1 , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hra o trůny #1 (komiks). Přihlašte se a napište ho.

Mandy412
06.05.2024 5 z 5

Krásně zpracovaná adaptace knihy.

Fortuna7
16.10.2022 5 z 5

Neskutečně propracovaný grafický román. Viděla jsem pouze seriál, takže nemůžu hodnotit, jak věrná adaptace to je, ale bavilo mě to a vizuálně to je opravdu úžasné. A co se mi opravdu hodně líbilo, bylo zpracování železného trůnu.

ArkAngel
27.08.2022 4 z 5

První řadu Hry o trůny lze označit za věrnou adaptaci, ale komiks je tomu přeci jen o něco blíž. Samozřejmě jsou některé pasáže zkráceny, aby se to do obrazové podoby vůbec vešlo, ale postavy vypadají tak, jak si je Martin představoval a železný trůn má daleko děsivější vzezření. První kniha zpracovává dvacet dva kapitol z celkových sedmdesáti čtyř a ono rychlejší tempo tomu ani nevadí, protože začátek byl stejně i v seriálu zpracován nejvěrněji. Pokud se vám nechce číst knihu ani koukat na seriál, komiks rozhodně doporučuji, protože si drží kvalitu knihy a navíc je skvěle nakreslený.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hra o trůny #1 (komiks) v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech2x

Daniel Abraham
americká, 1969
2012  89%Hra o trůny #1 (komiks)
2014  75%Hon na lovce
2015  76%Dračí cesta