Janulica Janulica komentáře u knih

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Oddychovka na dovolenou. Děj předvídatelný, příběh sladký jako cumel, ale přesto jsem si to užila.

14.07.2023 4 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Neuvěřitelně silný a dojemný příběh, ve kterém nevíte, kde jsou hranice dobra a zla, koho milovat a koho nenávidět, komu přát vítězství a komu prohru. Tak zajímavou knihu jsem dlouho nečetla. A posledních dvacet stránek? Slzy tekly proudem. Po dočtení poslední kapitoly jsem ještě půl dne byla myšlenkami u Toma.

25.05.2023 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Kniha lehká i těžká, smutná i veselá, plná lásky, zla, nenávisti i naivity. Příběh odehrávající se ve složité době 30. let 20. století na jihu Spojených států vyprávěný očima dětí. Je fascinující sledovat jejich vnímání světa i to, jakým způsobem si kladou otázku Proč? a jak si na ni odpovídají. Autorka oprávněně získala za tento hluboký příběh Pulitzerovu cenu.

10.05.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Kniha poměrně drasticky a místy až nechutně popisuje jednotlivé vraždy. Příběh se sice dobře čte, na druhou stranu je děj tak rychlý a poměrně povrchní, že teď čtete o vraždě číslo 3 a o půl hodiny později jste už u vraždy číslo 20. Z knihy mám pocit, že je to jak jízda v rychlíku (nemyslím v rychlíku Českých drah). Stylově mi to trošku připomíná pana Cartera.

25.04.2023 3 z 5

Raffael: Malíř v Římě Raffael: Malíř v Římě Stephanie Storey

Hezká kniha pro milovnice a milovníky umění. Životní příběh malíře Raffaela Santi z Urbina, který se rozhodl splnit přání svého otce ze smrtelné postele stát se nejslavnějším malířem na světe. Jenže ouha, ve stejnou dobu, kdy Raffael v Římě maluje papežovy soukromé komnaty, maluje také jeho největší sok Michelangelo strop Sixtinské kaple. A to hned vedle. Sofistikovaný román o největších malířích své doby postavený na reálných základech.

05.04.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Příběh legendy, která milovala, uměla získat od lidí co sama chtěla, přesto nikdy nebyla pořádně šťastná.

Naprosto jedinečná kniha, kterou máte problém odložit.

20.03.2023 5 z 5

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Tak tuto knihu jsem musela odložit, vůbec se mi do ní nepodařilo začíst. Střídání nudných kapitol o manželském páru Marcy s Johnem s kapitolami o unesené Shannon mi prostě nedávaly smysl. Děj se tak nějak prazvláštně točil v kruzích, opakoval se, chování některých postav mi přišlo nelogické. Za mě tedy tato kniha ne.

28.02.2023 odpad!

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Moc hezký a velmi dojemný příběh tří naprosto fascinujících sester. Cibi, Magda a Livia slíbily kdysi svému tatínkovi, že vždy budou spolu a že se nikdy neopustí. Tento slib se snažily ze všech sil splnit i v okamžiku, kdy všechny tři skončily v koncentračním táboře. Vzájemná láska těchto tří dívek, sesterská blízkost, podpora, obrovská síla, naděje a touha žít. To jsou věci, které se mi na této knize líbily úplně nejvíc.

22.02.2023 5 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Neurazi, nenadchne. Pribeh, ktery uz byl knizne i filmove zpracovan mnohokrat a vlastne jeste nikdy jsem necetla ani nevidela zajimave zpracovani. I toto je ten stejny pripad.

04.02.2023 2 z 5

I motýli pláčou I motýli pláčou Marky Volf

Uff, tak toto byl pro mě silný zážitek. Příběh onkologické pacientky Markéty, která se kromě zdravotních problémů pere i s problémy se vztahy a s dospívajícím synem. Kniha je napsána velmi realisticky, takže i čtenář, který má to štěstí, že nemá s onkologickou léčbou žádnou zkušenost, si dokáže velmi živě představit, čím hlavní hrdinka prochází.
Obdivuji autorku, jak se s tímto tématem vypořádala a jak je kniha pestrá. Chvíli jsou tam okamžiky smutné, chvíli pasáže pro zasmání, nechybí ani romantika či pláč.

05.01.2023 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Tato kniha pro mne byla milým překvapením. Četla jsem ji ve vánočním čase, takže mi sedl pomalý a romantický děj, který nebyl nijak náročný. Knížka je sice trochu romantické klišé, ale mě to sedlo a chytlo. Jediné, za co ubírám jednu hvězdičku, je nereálný osud postav. Že by si dva velmi mladí lidé ve věku těsně po dvacítce jen tak mimochodem zrekonstruovali zchátralý penzion, mi přijde trošku mimo. Ale jinak moc doporučuji jako příjemné čtení třeba na dovolenou.

29.12.2022 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Chata ve Švýcarsku byla moje druhá kniha od této autorky. Před 14 dny jsem od autorky dočetla vánoční román ze Skotska. Nevím, kde se stala chyba, ale tento příběh mi nesedl. Resp. možná by mi sedl, ale byla jsem přesycena její předchozí knihou, kterou jsem hodnotila velmi kladně.

Mělo to vlastně podobný romantický děj jako Hrad ve Skotsku, nikde žádný zádrhel a pokud se náhodou zádrhel objevil, tak byl okamžitě vyřešen. Už od začátku vlastně víte, jak kniha dopadne. Když přečtete jednu takovou knihu, tak je člověk nadšený. Pokud se ale stejný průběh v autorčiných knihách stále opakuje, tak už je to nuda.

16.12.2022 2 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Milá a příjemná romantická knížka, která se odehrává ve Skotsku v období vánoc. Jelikož jsem knížku četla v adventní čas, tak mi to ještě prohloubilo prožitek z příběhu. Knížka určitě stojí za přečtení.

13.12.2022 5 z 5

Voyeurův motel Voyeurův motel Gay Talese

Tak v tomto výběru knihy jsem sáhla hodně vedle. Pozorovat lidi v intimních situacích není nic pro mě. Navíc kniha nemá dle mého názoru nějakou jednotnou dějovou linku. Musela jsem se hodně přemáhat, abych knihu vůbec dočetla. A nebýt zrovna nemocná, tak ji odložím.

23.11.2022 1 z 5

Tichá holka Tichá holka Torey L. Hayden (p)

Kniha, při jejímž čtení se ve vás vystřídají snad všechny emoce. Je to velmi silný příběh, který je o to silnější a smutnější, že vychází ze skutečnosti.
V knize je nádherně popsané, jak trpělivost a péče paní učitelky dokáže změnit chování dětí. Jak je třeba ke každému dítěti přistupovat individuálně, s důvěrou, pozorností a respektem, protože nikdo se nerodí "problematický" sám od sebe.

08.11.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Achhh, kniha tak dojemná a krásná, že na ni budu ještě dlouho myslet. Příběh o mladé ženě s nelehkým životním osudem, ze kterého se vám bude chtít místy plakat, místy vám bude běhat mráz po zádech a místy se budete při čtení láskyplně usmívat.

26.10.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Styl psaní paní Třeštíkové mi vůbec nesedl. Mnohokrát jsem nerozuměla tomu, v jaké dějové linii se zrovna nacházíme. Navíc v knize bylo obrovské množství postav, ve kterém jsem se ztrácela. Za mě byla tato kniha jeden velký nesrozumitelný chaos, proto jsem ji ani nedočetla.

19.10.2022 1 z 5

Zlá krev Zlá krev John Carreyrou

Jen těžko uvěřitelný příběh, který se ale opravdu v Silicon Valley stal. Člověk by si řekl, že je to skvěle napsaná detektivka plná zajímavých a šokujících informací. Bohužel, je to ale pravda, ze které až běhá mráz po zádech. Tolik oklamaných lidí a tak dlouho trvalo, než se na tento jeden velký podvod přišlo.

Ze začátku jsem měla trochu problém, zorientovat se v množství postav. Po chvíli jsem už ale knihu četla jedním dechem. Pokud by však někdo knihu četl s přestávkami, myslím, že by se v postavách mohl ztrácet.

01.10.2022 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Úžasná, nádherná a strhující kniha. Je to příběh dvou povahově naprosto odlišných sester za 2. světové války ve Francii. Pohled na to, jak každá válku vnímá jinak a každá se v dané situaci chová úplně jinak.
Příběh je nádherný a zároveň smutný. Ta neustále přetrvávající krutost, zoufalství, všudypřítomný strach a hrozba smrti.
Kniha jako taková je strhující, čtivá a laskavá. Musím ale říci, že se mi v dnešní složité době s těžkým srdcem četla. Ta představa, že by se to mohlo opakovat, je hrozná...

29.09.2022 5 z 5

Etiketa pro elegantní ženu Etiketa pro elegantní ženu Julie Balobanova

Knihu jsem dostala a když jsem ji uviděla, tak jsem se velmi těšila, že si ji přečtu. Vzhledově je kniha moc pěkná, obsah mě ale neuspokojil.
V knize je nakousnuto mnoho témat z oblasti etikety, témata jsou ale zpracována velmi povrchně a v řadě případů je k dané problematice napsán jen jeden krátký odstavec. Pokud člověk nějak přiměřeně ve svém běžném životě vnímá pravidla slušného chování a oblékání, tak v knize není nic moc nového, co by neznal.

28.09.2022 1 z 5