Janulica Janulica komentáře u knih

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Včera jsem knihu dočetla a doposud jsem knihou úplně plná. 800 stran skvělého děje, který začíná v roce 1900 v Gruzii a končí o více než sto let později.
Na čtení knihy je potřeba mít čas a klid. A po přečtení knihy je rovněž potřeba mít čas a klid. Taková nádhera nejde rychle vstřebat.
wow, wow, wow. Dokonalá kniha.

18.09.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Bravurní kniha. Není tedy zrovna veselá, ba naopak. Vtáhne vás nicméně do děje a vy nejste schopni knihu přestat číst. Excelentně popsané charaktery jednotlivých postav, které na konci do sebe dokonale zapadnou jako puzzle.
Vlastní příběh je neuvěřitelně prostý a přitom tak strašně složitý, jak ostatně rodinné vztahy často bývají.

18.09.2022 5 z 5

Zrozeni k propojení Zrozeni k propojení Michal Bartoš

Kniha se mi nelíbila. Velmi obtížně se čte, má nehezké formátování stránek, nahuštěný text, nepřehledné uspořádání a názvy odstavců. Je tam poměrně rozsáhlý historický exkurz, který sice může být důležitý pro dovysvětlení našich stávajících vzorců chování, ale kdyby tento exkurz zabral jen třetinu textu a nebyl tak neutěšeně rozsáhlý, jako je teď, tak to úplně stačí.
Navíc kniha nám ukazuje, že nemáme v životě dělat kompromisy, máme si jet plně svou vlastní cestou, abychom se sami cítila za všech okolností dobře a na ostatní nebrat ohled. Buď budou mít jiní stejnou cestu nebo nemají v našem životě co dělat.
Myslím si, že pokud bychom se poučkami v knize řídili, tak zůstaneme na světe bez jakýchkoliv vztahů a zcela opuštěni.

31.07.2022 odpad!

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Rozsáhlá kniha popisující život několika hlavních hrdinů. Je to moc hezky vylíčené, velmi čtivě napsané. Jen mě zaráží, jak život asi ve své době musel být těžký. Co postava, to nějaká rána osudu.

27.05.2022 5 z 5

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

Kniha se hezky čte, má spád a není rozvleklá. Nápad není asi úplně originální, ale na dovolenou nebo jen tak k přečtení přes víkend je fajn. Stojí za přečtení, i když podruhé bych ji už asi číst nemusela.

27.05.2022 4 z 5