Janulica Janulica komentáře u knih

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Dámský gambit je jednou z mála knih, u nichž jsem nejprve viděla seriálovou předlohu a teprve poté jsem četla knihu. Musím říct, že jsem byla nadšená z obojího, i když určité odlišnosti knihy od seriálu tam byly.
Jediné, kdy mi trochu vázl knižní děj, byl dlouhý popis šachových partií. V seriálu mi to nevadilo, v knize se přiznám, jsem drobně přeskakovala.

17.11.2023 4 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Nádherný příběh plný lásky, citů, smutku a naděje. Kniha je moc hezky napsaná, i když mě trochu vyrušovalo přeskakování v čase. Doporučuji k přečtení.

13.11.2023 4 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Výborný thriller. A ten konec? Ten mě teda dostal.

06.11.2023 5 z 5

Kavárna na konci ulice Kavárna na konci ulice Clare Pooley

Na knize bych nejvíce ocenila neobvyklý a pozoruhodný námět. Zápisník ponechaný v baru spojí nesourodou skupinu lidí, začne ovlivňovat a měnit jejich životy a probudí v nich lásku a přátelství. Kniha se pohodově četla. Hodnocení snižuji o jednu hvězdičku za předvídatelný děj a filmově americký závěr.

29.10.2023 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Knihu jsem četla jen jednou jako dítě a nechápala jsem, co na ní dospělí vidí. Nyní jsem si ji po třiceti letech koupila a znovu jsem se do ní pustila. Tolik krásných mouder člověk v knize nalezne. Neuvěřitelné.

27.10.2023 5 z 5

Nehoda Nehoda Natalie Barelli

Průměrný thriller. Vše je hodně předvídatelné.

21.10.2023 3 z 5

Jak milovat svoji dceru Jak milovat svoji dceru Hila Blum

Kniha má na můj vkus extrémně pomalý děj, což mi vůbec nesedlo. Mám ráda, pokud má příběh spád, je to čtivé a děj nenudí. Autorka si v této knize však dává čas. Konec je překvapivý, ale za mě ne zcela uspokojivý. Po přečtení knihy mi zůstala spousta otázek, které nijak nebyly dořešeny. Nevím, jestli to byl záměr autorky nebo zda autorce už došly síly.

16.10.2023 1 z 5

Dámský klub půlnočního plavání Dámský klub půlnočního plavání Faith Hogan

Příběh, který mě od první stránky uchvátil. Kniha se krásně a lehce četla, děj příjemně plynul. Co ale musím vyzdvihnout úplně nejvíc, je nádherná obálka. I kdyby byl příběh horší, tak bych už kvůli ní musela dát plný počet hvězdiček.

16.10.2023 5 z 5

Pravda Pravda Melanie Raabe

Kniha, která se mi nelíbila. Spousta zbytečných popisů, které nemají žádné opodstatnění. Závěr nedotažený a nepřesvědčivý.

12.10.2023 1 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Skvělý a povedený psychothriller se spoustou zvratů. Perfektně rozebraná psychologie jednotlivých postav. Čtenář by se mohl ptát, kdo je vlastně ten dobrý a kdo ten špatný?

08.10.2023 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Po přečtení prvního fantastického dílu jsem se okamžitě pustila do toho druhého. Bála jsem se, že budu zklamaná. Nicméně moje obavy nebyly na místě. I druhý díl je skvělý, úžasný, parádní.

05.10.2023 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Tato kniha byla daleko větší pecka, než jsem očekávala. Film jsem neviděla, takže nemohu srovnávat. Ale ani si nemohu představit, že by mohl být lepší než-li tento román.

05.10.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Moc hezká detektivka, která má spád a hezky se čte. Osobně mám radši detektivní příběhy, ve kterých pachatele odhalíte až na konci. V tomto příběhu už zhruba ve třetině knihy víte, kdo je vrah po pár dalších stránkách i víte, jaký byl jeho motiv. Původně jsem chtěla snížit hodnocení o jednu hvězdičku. Nakonec ale hvězdičku nestrhávám. Při představě, že někdo komu je 27 let, je schopen napsat tak úžasné dílo, mi neumožňuje hodnotit jinak, než plným počtem hvězd.

23.09.2023 5 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Román o lásce v nepředstavitelně krutých podmínkách. Na začátku láska a romantika, z které se postupem času stala láska a úporný boj o přežití.

08.09.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Hodně silné téma a zajímavý úhel pohledu. Zpravidla se na tuto problematiku díváme pohledem lidí, kteří nic takového necítí. Kniha nám popisuje pohled člověka, který hledá pravdu, jak to s ním vlastně je a přemýšlí, co s tím udělá. Moc krásné a silné.

22.08.2023 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Zajímavé, napínavé a nervydrásající čtení.

17.08.2023 5 z 5

Na Chesilské pláži Na Chesilské pláži Ian McEwan

Příběh odehrávající se během několika málo hodin. Nedorozumění, které by se s určitým životním nadhledem, zralostí a empatií dalo zvládnou. Pro někoho tak mladého, jako jsou hlavní hrdinové, však může mít i malé nepochopení nedozírné následky.

08.08.2023 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Zajímavá exkurze do světa, o kterém sama vím velmi málo. Nedlouhý časový úsek ze života hocha, který trpí Aspergerovým syndromem a jeho rodičů. Je fascinující koukat na to, jak jednu věc oči různých lidí vidí různě, jak každý člověk vnímá odlišně realitu. Svoji vlastní realitu. Moc doporučuji pro rozšíření obzorů.

03.08.2023 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Vše začalo nevinně - při hledání důkazu v drogové kauze byly v zatopeném lomu nalezeny ostatky dívenky. Kdo je ona holčička, kdo může za její smrt, jaké tajemství skrývá její rodina? Skvělý námět na příběh a základ pro výbornou detektivku. Bohužel je v knize spousta nereálností a nelogičností a někdy jsou situace až moc překombinované a nedůvěryhodné.

28.07.2023 3 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Osudy čtyř lidí, kteří se navenek chovají určitým způsobem, okolí jejich chování určitým způsobem vnímá a posuzuje, ale nikdo už neví, co se vlastně za tímto "zvláštním" chováním ukrývá.

Kniha se mi líbila, je kraťoučká, melancholická, svým způsobem i smutná. A vyvolala ve mě pocit tíživosti, osamělosti a zbytečného obětování se.

19.07.2023 4 z 5