Jack Bauer Jack Bauer komentáře u knih

Dvanáctá planeta Dvanáctá planeta Zecharia Sitchin

Celá kniha je jak dějepis Bohů s mnoha citáty z Bible, pro mne velice nezáživně napsáno, až me to neustálé opakování a hašteření Bohů tak znudilo, že jsem knihu vzdal. Raději si přečtu Dänikena, ten to umí podat lépe.

05.04.2023 2 z 5

Sonderbehandlung neboli Zvláštní zacházení Sonderbehandlung neboli Zvláštní zacházení Filip Müller

.To se ani nedá pochopit, mozek prostě odmítá všechny ty hrůzy naráz příjmout. Neustále při čtení těchto knih mě fascinuje, co je člověk všechno schopný vydržet aby přežil. A pak žít s hrůznými vzpomínkami a ztrátou všech blízkých až do konce života. Buď jsem zhýčkaný dobou nebo nemám pud sebezáchovy, ale já bych to nedal. Abych přehrabával červivé kluzké mrtvoly v hromadném hrobě nebo viděl spalovat své blízké, psychika to prostě nedá. Zajímalo by mě, co by esesáci po zplynování několika tisíců mrtvol dělali, kdyby to všichni odmítli dělat. Továrna na smrt by se zastavila a důkazů by bylo spousta.

03.04.2023 5 z 5

Testament Testament David Morrell

Jedna z nejlepších Morellovek co jsem asi četl i když dobré jsou všechny. Neskutečně napínavé od začátku do konce. Morální zakončení mě ale nesedlo, já bych se zachoval hnusně jako oni. Sice neuznávám oko za oko, zub za zub" ale uznávám oko za oči, zub za zuby." Rambo mě víc sedl zfilmovaný, možná je to tím, že jsem nejdřív viděl filmy a pak řetl knihy i když kniha bývá jinak vždy lepší než film. Kdo má rád napínavou četbu, která se čte jedním dechem doporučuji.

02.04.2023 5 z 5

A kde byl Bůh...? A kde byl Bůh...? Jan Jelínek

Tak tuhhle otázku si pokládám při každém čtení o holocaustu i když jsem nevěřící. Kniha i přes hrůzné téma mě tentotkrát tolik nezaujala, jako jiné knihy na toto téma. Jedná se spíše o spoustu krátkých životopisů, ale ty prožité hrůzy a bolest ze ztracených blízkých si musí nést až do konce života. V tomto je to také velice hrozné, obdivuji tu jejich psychiku a vůli žít.

29.03.2023 2 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Některé praktiky mě dosti připomínají život u nás před revolucí. Dnes bych raději volil kyanidovou pilulku než takto žít. Bohužel, korejci v takovém režimu vyrůstají od dětství a o normálním životě za hranicemi mnozí nemají ani páru. V dnešní době mě tato četba připadá jak nějaké sci-fi. Každou stránku jsem hltal a nevěřícně kroutil hlavou, přitom už mám o KLDR přečteno více knih. Všem remcalům jak se u nás máme špatně a že vláda stojí, Babiš apod. doporučuji přečíst tuhle knihu. Tím nechci tvrdit, že si taky nezanadávám jako už asi každý, ale i přes naši hroznou vládu se pořád máme skvěle v porovnání s KLDR.

26.03.2023 5 z 5

Na odvrácené straně Na odvrácené straně Anthony O'Neill

Klasická detektivka zasazená do měsíčního prostředí. Popis Měsíce, jak tam vše funguje mě zaujal hned od první kapitoly, samotný příběh už je takový tuctový. Hezky se to čte, nejvíce mě bavily slovní hříčky s androidem tak jak ve Spasitelovi s mimozemšťanem.

No,..tak děkuju"
Ne, já děkuji vám,pane, Poskytl jste mi vynikající příležitost dokázat, jak hodlám odměňovat dobré služby. Nezapomenu na vás. A doufám, že vaše kolegyně přežije, abyste ji mohl po libosti jebat, pokud jste ji nejebal doposud."

26.03.2023 4 z 5

V zajetí zlaté řeky V zajetí zlaté řeky Louis L'Amour

Velice jednoduchý kratičký kvalitně a barvitě napsaný western, ve kterém mě zaujali charaktery různých postav, víra v poctivost a pevné přátelství.

21.03.2023 4 z 5

Případ Kláry P. Případ Kláry P. Jan Vavřík

Třetí Vavříkova kniha a opět plný počet. Dokonalé dílo plné emocí až do posledních stránek se čte jedním dechem. Další skvělý příběh terapeuta Langmaiera, v nímž jde o pokračovaní Kolotoče strachu", kdy Kristýna pomáhá své přítelkyni Tereze s její na drogách závislou dcerou Klárou. Prožíval jsem to tak, jakoby se jednalo o mou vlastní dceru, nechtěl bych to zažít. Nevím, jak bych se zachoval., ale určitě bych potřeboval tak skvělého psychoterapeuta joko byl Langmaier.Inspirováno skutečným případem. DOPORUČUJI!!!!

17.03.2023 5 z 5

Vetřelec - Chladná výheň Vetřelec - Chladná výheň Alex White

Autor čerpal z Vetřelce - Vzkříšení. Začátek opět pomalý jako v předchozím Vetřelci - Peklo, pak se to sice rozjede, ale tentokrát jsou vetřelci (zde syčáci) jaksi v pozadí a hlavním padouchem je člověk. Škoda, že celá série není provázaná, každý díl napsal někdo jiný. Více než na knihy o vetřelcích se těším na nový celovečerní film a seriál.
Celá knižní série je sice dobrá, ale něco mi na ni přesto nesedí.

11.03.2023 4 z 5

Vetřelec - Peklo Vetřelec - Peklo Christopher Golden

Polovina knihy dost nudná a druhá poloviny hustej nářez, který ovšem známe z filmů, takže nic překvapivého.. Jen boj a útěk, stále dokola. Navíc autoři příběhy nijak nerozvíjí, čerpají a opakují scény z filmu byť trochu do pozměněného příběhu se spostou vaty okolo. Přitom na tento díl jsem se hodně těšil, že to bude opravdové peklo.

10.03.2023 3 z 5

Řeka Řeka Peter Heller

Velmi barvitě podrobně popsané prostředí divoké kanadské přírody, krásně se to čte, ale od příběhu jsem čekal nějaký drsný survival. Neustálé odbíhání od příběhu jejich myšlenkami do minulosti mě vadilo. Příběh plyne pomalu jako řeka bez peřejí, chtělo by to více akce a napětí. Konec je takový divný a ani z epilogu jsem se nic moc nedozvěděl.

04.03.2023 3 z 5

Neklid Neklid Sidney Sheldon

Nebýt uveden můj nejoblíbenější autor Sidney Sheldon, od kterého jsem přečetl všechny knihy, tak bych třetí pokračování úplně minul. Stylem psaní se to nedá k Sheldonovi přirovnávat ani náhodou, u něho se mi líbila i ta nejslabší kniha, kterou jsem četl jako první v angličtině, kvůli stylu psaní a srozumitelným větám. Neklid je naprosto zbytečné pokračování skvělého románu Pokud příjde zítřek". Druhý díl se ještě dal, i když rovněž zbytečný, ale třetí příběh mě nechytnul hned od začátku krom kapitoly 8. Do konce jsem vydržel jen ze zvědavosti, kdo je Althea. Navíc jak už to v podobných románech bývá zvykem, jsem uhádl, že ten, s kým v závěru knihy Tracy bojuje bude ve skupině 99 zapletený a že přesně v poslední chvíli přijde zachránce. Epilog mě ale překvapil, kdo stál za veškerými Tracyinými problémy. Někteří lidé musí zemřít.

03.03.2023 3 z 5

Zítřek nedoženeš Zítřek nedoženeš Sidney Sheldon

Perfektní navázání na Sheldonův román „Pokud příjde zítřek", ale jeho kvalit nedosahuje. Některé podvodnické triky byly hodně přitažené za vlasy a je znát, že to psala žena. Nicméně je to velmi dobré počteníčko a těším se na třetí díl „Neklid"

25.02.2023 4 z 5

Jak poznat, když vám někdo lže Jak poznat, když vám někdo lže Joe Navarro

Podle této příručky bych šel sedět i kdybych byl nevinný. Moc těm metodám nevěřím. ale u opravdových zločinců pravděpodobně fungují,, bohužel i u nevinných jak sám autor přiznává hned v úvodu. Příručka je spíše vhodná pro vyšetřovatele a personilisty než pro obyčejného člověka, aby se tím nějak intenzivněji zabýval. Různé poučky se čtou těžce, nezáživně, jak biflovaní z učebnice, bohatě stačí úvod a závěr. Navíc se mi zdá, že jsem ji už dříve četl a zapomněl ohodnotit nebo bylo vše popsáno v nějaké knize o řeči těla a toto je výtah z knihy. Na závěr opět autor poznamenává jak na začátku, že poznat zda nám druhý lže není nikdy snadné i pro zkušeného agenta FBI takže tak trochu zbytečná četba. Vše je tak 50 na 50.

( tak už je mi jasné, kde jsem toto četl -jak prokouknout druhé lidi - a dokonce hodnotil a napsal obdobný komentář)

22.02.2023 1 z 5

Vetřelec – Odplata Vetřelec – Odplata James A. Moore

Půl knihy se neděje nic a pak neustálé vybíjení žoldáků a vetřelců mezi sebou bez napětí. Kromě Deckera s nadpřirozenou schopností vycítit příchod vetřelců a Adamsové je mě úplně jedno, který žoldák zemře. Autor vzal s každého filmu něco a smíchal to dohromady. Decker letí na Zemi a zpět a zase na Zemi, kde je stále stejný čas. Atmosféra nejen v dolech velice slušná. Více než samotná akce se měli bílá linka s mrchou Rollinsovou. Vetřelci prostě patří na plátno.

21.02.2023 4 z 5

Jak nezemřít na pandemii Jak nezemřít na pandemii Tomáš Kašpar

Velice kratičká příručka v níž je stručně zopakováno co autor uvadí ve svých knihách. Jedním slovem IMUNITA.

17.02.2023 5 z 5

Ztracený v pustině Ztracený v pustině Jane Harper

Od knihy jsem očekával boj o přežití v pustině, drsný survival. Je to úplně o něčem jiném. Do poloviny knihy se neustále řeší jak a proč se mohl ztratit, pořád dokola ježdění k hrobu, Nemám rád nedočtené knihy, ale nemíním ztrácet drahocený čas nad knihou, která mě od samého začátku nudí , chtěl jsem to vzdát už asi při třetí kapitole, ale díky chvalozpěvům v komentářích a vysokému hodnocení jsem se nutil do čtení a u 17. kapitoly jsem to vzdal. Číst třeba celou kapitolu o tom jak Nathan hraje na kytaru zatímco Cameron pálí knihy, naprosto bez napětí, co bude dál mě naprosto přestalo zajímat. Na přebalu knihy se píše, že je to malé mistrovské dílo, třetí román J.H. je zatím její nejlepší apod. Samá chvála, aby se asi kniha prodala.

16.02.2023

Spasitel Spasitel Andy Weir

Velmi zajímavá inteligentní sci-fi, dosti rozvláčná, plná technických pojmů a neustálého vysvětlování což děsně rozmělńuje jinak skvělý příběh, trochu mě to přípomínalo Dračí vejce, které je ale o dost lepší.
Marťan se mi líbil nejvíc, Artemis nejmíň. U Marťana neustálé nabalování různých problémů a jejich řešení mě nevadilo, zde mě to leckdy ani trochu nezajímalo, bylo to až otravné, jelikož mě zajímal víc příběh a skvělé rozhovory s Rockym. Možná to bylo také tím, že už jsem to samé četl v Marťanovi.Těším se na filmové zpracování, jelikož u sci-fi dávám přednost vizuálu před četbou, i když knihy mám raději než film.

15.02.2023 5 z 5

Mexické zlato Mexické zlato Louis L'Amour

Druhá moje kniha od tohoto autora, skvělý western, ale mám dojem, že je psán jaksi zkratkovitě.

08.02.2023 4 z 5

Planeta lhářů Planeta lhářů Erich von Däniken

Knihu jsem četl kdysi dávno a úplně ji vypustil z hlavy, Dänikena mám hrozně rád, ale tohle se mě zdálo jako naprosto nevěrohodné, vymyšlené.

06.02.2023 1 z 5