Planeta lhářů

Planeta lhářů https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65221/bmid_planeta-lharu-2LF-65221.jpg 4 47 6

V této knize vypráví Erich von Däniken svůj vlastní příběh, který se mu přihodil už v roce 1987, ale z jistých důvodů se ho rozhodl zveřejnit až po 20 letech. Při cestě pouští se před jeho očima materializovala bytost schopná navázat normální mezilidský kontakt. Autor nám předkládá svědectví o soužití s touto bytostí, kterou pojmenoval Tomy.... celý text

Záhady
Vydáno: , Dialog

Tomy und der Planet der Lüge , 2006

Jack Bauer
06.02.2023 1 z 5

Knihu jsem četl kdysi dávno a úplně ji vypustil z hlavy, Dänikena mám hrozně rád, ale tohle se mě zdálo jako naprosto nevěrohodné, vymyšlené.

Kulhajs
25.11.2018 2 z 5

Jako akční, mysteriozní a špionážní thriller docela dobré, ale kdo má rád klasického Danikena, tak je to neskutečná kravina a asi zbytečná kniha.

Leipreachán
26.04.2018 3 z 5

Buď je to velká fabulace nebo šokující skutečnost, kterou bysme rádi považovali za fabulaci. Nečte se to špatně, ale víc jak tři hvězdičky dát nemůžu.

Peleus
18.09.2015 3 z 5

Nebudu rozebírat, zda se jedná o čistou fikci, nebo přemýšlet tradičním českým stylem "zda na každém šprochu ....".

Z knihy, resp. ze stylu, jakým je napsána, jsem měl silné déjà vu, a to s různými rozhovory s politiky, kteří jsou tzv. dávno za zenitem. Velmi intenzivně z těchto interview cítíte, že nebýt jich, jsme "odsouzení k záhubě". Zkrátka starší pánové vzpomínají na dobu, kdy byli švarnými junáky s velkorysým přimhouřením očí k jejich opravdové historické roli.

To stejné je cítit u Dänikena. V knize ho nikdo příliš nesvádí, nikdo po něm nic moc nechce. Je sice světa znalý, ale ve věku, kdy stejně jako herci už nehraje milovníka, leč moudrého rádce. Z této myšlenky je právem posmutnělý.

P.S. Zvláštní pokus o jakési sdělení na pomezí faktů a fikce. Pokud čtete autorovy knihy, asi se s dílem stejně seznámíte, ale osobně mám za to, že jeho minutím, o nic nepřicházíte.

Pirkus
11.09.2015 4 z 5

Jako román je kniha velice zajímavá a čtivá, i když s občasnou nepřesností a chybnou gramatikou.

Čtenář je "nucen" pokračovat ve čtení dále a dále, aby zjistil, co se stane a jak bude příběh pokračovat. Při čtení jsem byl doslova přikován a jednotlivé popisy pomáhaly k dojmu, že jste přímo na místě probíhajícího děje.

Pokud bych však měl k této knize přistupovat jako k ostatním knihám EvD, tak nevím, co si o ní myslet.

Terva
07.06.2015 4 z 5

Nevím, zda je pravda o tom časovém rozdílu, kdy se příběh stal a kdy byl vydán. Pravda je však, že zase tak šokující to není a to vám nelžu. Kdo zná dílo mistra Dänikena, ví co může očekávat.

Erich von Däniken
švýcarská, 1935