Jack Bauer Jack Bauer komentáře u knih

Kukly Kukly John Wyndham (p)

Četl jsem v době vydání a kniha se mi velmi líbila, dnes jsem si na ni vzpomněl, rád bych si ji znovu přečetl tak jako třeba od Aldisse Nonstop, ale přes spoustu nových knih nevím zda se k ní ještě někdy dostanu i když je to útlá knížečka.

30.05.2023 5 z 5

Dítě „L“ Dítě „L“ Tammy Cohen (p)

Krásná obálka mě navnadila na hororový psychothriller, ale bylo to spíše o vztazích na pracovišti, sem tam náznak o dítěti l, malé holčičky Laurie, zda se ji daří po prodělaném psychotraumatu vrátit do normálního života. Naprosto bez napětí, mnoho postav, jedná se o léčbu a o adopci než o nějaký hororový nervydrásající příběh. Nezáživná kniha.

26.05.2023 1 z 5

Zajatci tmy Zajatci tmy Jean Paul Clébert

Krátký děsivý příběh dle skutečné události kdy bylo 6 lidí zasypáno za války v bunkru v němž přežívali za nelidských podmínek 6 let. Nějak jsem se ale nemohl pořádně začíst a vžít více do děje, až konec byl zajimavější.

19.05.2023 3 z 5

Na útěku Na útěku Jesús Carrasco

Vcelku velmi zdařilý příběh přátelství chlapce na útěku a starce, který hned vtáhne do děje, aniž by bylo vysvětleno jak starý je chlapec, před čím a proč utíká, v kterém roce se to odehrává. Ke konci je náznakově vysvětleno proč chlapec utíkal před rychtářem, ale na to jak je příběh krátký je vše zdlouhavě a dopodrobna rozepisováno, až to chvílemi nudí. Zakončení takové nijaké. Ještě zhlédnu film.

16.05.2023 4 z 5

Patrioti Patrioti Pascal Engman

První severská kniha, která se mě děsně líbí. Několik dějových linek se vzájemně propojí, každá kapitola nutí číst dál. Vzrušijící nervydrásající akční příběh je velmi čtivě napsaný, jako když se před očima odehrává film. Na to, že to je první Engmanův thriller je to naprostá pecka. Těším se na další jeho knihy a řadím mezi oblíbené autory.

14.05.2023 5 z 5

Poslední zelené údolí Poslední zelené údolí Mark Sullivan (p)

Silný a dojemný příběh na základě skutečné události velmi čtivě napsaný plný emocí a pravd. Nevěř v Boha, ten ti nepomůže,věř v sebe, pomož si sám. Proč se do vedení dostávají ti největší svině a idioti? Začíná to už v práci, kolikrát ve vedení jsou idioti, kteří by měli stát u pasu a naopak.Tyto sovětstské moresy jsem zažil v posledním zaměstnání kde vládly pomluvy, lži, výmysly, donášení, bossing. Stačí dát volovi moc a jsme tam kde jsme byly.To samé vlády, diktátoři, nesmyslné zákony.Kdo byl horší? Hitler nebo Stalin? Tolik zla v lidech. Jak se zachovat, když Emil dostane rozkaz zastřelit otce s dvěma malými děvčátky? Já měl na mysli, otočit se a střelit kulku esesákovi mezi oči. Jenže v tom zase brání starost o svoje děti, o svoji rodinu. Proč se lidstvo nikdy nepoučí ,viz válka na Ukrajině. V 21.století.
Kde chceš strávit život - v otroctví nebo svobodě?
Jestli chceme žít svobodně, budeme pro to riskovavat i smrt.
Překvapil mě Himmlerův rozkaz, že nikdo nesmí být nucen zabíjet Židy.

13.05.2023 5 z 5

Stop šikaně! Stop šikaně! Andrew Matthews

Příručka pro teenagery, čekal jsem spíše psychologickou knihu, konec jsem už jen prolistoval. Dobrá kniha, ale rady k ničemu. Šikana byla, je a bude. Neexistují nevinní přihlížející. Proto je třeba bránit slabší. Postříkali ji kečupem za příhližení učitelů? Přišel čas na odplatu. Pak se není čemu divit, že někomu rupne v kuli a vystřílí celou třídu včetně učitelů. A děje se to stále dokola i přes hesla V NAŠÍ ŠKOLE ŠIKANU NESTRPÍME. Kniha vyšla v roce 2011 a změnilo se něco? Stále ve zprávách čteme , že tam a tam někdo vystřílel školu apod. Poučení z knihy: nebuďte nevšímaví, nepřihlížejte, zasáhněte. Žalujte tyrany místo šikanovaného, který se bojí sám někomu svěřit. Co nepochopím, jak může třeba jeden tyran ovládat celou třídu? Proč se třeba celá třída neobrátí proti němu a nezpacifikují ho? Takže všichni kdo nezasáhnou a přihlížejí jsou vinní. Pak se z takových tyranů stává třeba Hitler, Stalin nebo Kim a všichni ho opět budou poslouchat. Vše svádí na filmy a videohry. Od mládí se dívám na filmy plné brutality, čtu psychopatické brutální knihy alá Carter, Thilliez apod. a psychopat se ze mě nestal. Jaké takový člověk bude mít své děti? Na rodiče a na výchovu to nikdo nesvede, jen na filmy.

11.05.2023 3 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Přečteno na jeden zátah, nedalo se odtrhnout. Krátké kapitoly skončí vždy tak, že nutí číst dál. Zase si mohu přidat dalšího skvělého autora do seznamu oblíbených. Těším se na další Fitzekovi knihy.

07.05.2023 5 z 5

Pohřbený zaživa Pohřbený zaživa Richard Marsh

Děsivá kniha, nechtěl bych to zažít ani přežít. Detailně popisovány myšlenkové pochody při léčení jako mučení při syndromu uzamčení. Ponížení, bolest, skvělá i otřesná práce sestřiček. Moje celoživotní noční můra jak člověk ve stáří může dopadnout.

03.05.2023 4 z 5

Slzy katovy schovanky Slzy katovy schovanky Sabine Martin (p)

Krásně napsaný historický román se vine ve stejném pomalém duchu jako první díl. Velice natahované, rozvláčné, spíše román pro ženy. Čte se ale moc hezky, od poloviny knihy měl děj větší spád. Obě dvě knihy mají velice pěknou obálku.

01.05.2023 4 z 5

Katova schovanka Katova schovanka Sabine Martin (p)

Začátek knihy vypadal velice slibně, dál to bylo sice velice pěkné a hlavně čtivé, ale takové rozvláčné a až pohádkové s předvídatelným koncem. Málo napětí a intriků jak by historickému románu slušelo. Román je napsán tak čtivě, jako bych v příběhu sám učinkoval a za to dávám velké plus. Série Katova dcera se mě líbí mnohem víc.

27.04.2023 3 z 5

Tohle je Gomora Tohle je Gomora Tom Chatfield

Inteligentní techno thriller z internetového prostředí místy velice zajímavý, ale jako celkový příběh těžkopádně psaný. Byl jsem rád, že jsem knihu i přes zajímavé poznatky dočetl, dějově nic moc. Kniha není špatná, ale chybí ji větší švih.

23.04.2023 3 z 5

A pavouk přichází A pavouk přichází James Patterson

Můj první Alex Cross, knihu jsem zapomněl hodnotit, jelikož se mě ztratila nebo jsem ji někomu půjčil a jako obvykle mě ji nevrátil. James Patterson patří k mým oblíbeným spisovatelům, dlouho už jsem ale od něho nic nečetl, kvůli neustálé záplavě nových knih, kdy nevím, kterou dřív číst. Rád se k němu vrátím, líbí se mě od něj vše. Film byl také dobrý. Postavu Alexe Crossa jsem si velmi oblíbil tak jak v té době jsem četl Lincolna Rhyma.

20.04.2023 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Ač jsem velký milovník přírody a lesa, začátek knihy mě velice zaujal, ale číst o tom stále dokola mě začalo nudit. Velice zajimavé, ale nedal jsem to, nedočteno. Určitě knihu četl i James Cameron a použil ji pro svou Aivu v Avatarovi, vše je propojené.

20.04.2023 3 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Příběhy tří zlomených duší, celá kniha se jaksi vleče, schází v ní více napětí a zvratů. Od tak vysokého hodnocení a zlaté pečeti edice světového bestselleru jsem očekával mnohem víc. Na mě moc sladkobolné a ženské čtení. Nějak mě nesedly duševní pochody devítileté Mathildy a styl vyprávění. Možná je to tím, že mám na toto téma načteno mnohem lépe psaných knih. Neurazí, ale ani nenadchne.

18.04.2023 3 z 5

Smrtihlav Smrtihlav Franck Thilliez

Nejen že je to velmi drsná kniha těch nejneuvěřitelnějších mučení a smrtí, ale čtenář se dozví i mnoho zajímavého ze života hmyzu. Napínavé, že se od první stránky do poslední nedá přestat číst.

15.04.2023 5 z 5

Mami, kdy už konečně umřeš? Mami, kdy už konečně umřeš? Martina Rosenberg

Naprosto bezcitný název mě zaujal po této knize sáhnout, i když jsem očekával úplně jiný příběh na jiné téma, ale i tak velice zaujalo. Nedivím se, taky bych si to asi v dané situaci přál, sám bych to nezvládl žít a starat se o dementní osobu. Velmi depresivní kniha plná rozporuplných emocí. Obdivuji sílu pečovatelek, které to mnohdy ale také nedávají. Můj celoživotní strašák, takhle bych dopadnout nechtěl. V domovech důchodců i v nemocnicích v posledním stádiu před smrtí se o umírající nepostarají, spíše je dorazí, kdo by se o ně staral a financoval? Stát a zdravotnictví ušetří peníze, je to taková schválená nepřiznaná eutanasie. Vyšší počet nedávám proto, že kniha na mě působila psaním dost amatérským způsobem, hůře se četla, kdyby byla psána formou románu, dal bych plný počet.

10.04.2023 3 z 5

Lži století, které znají jen zasvěcení Lži století, které znají jen zasvěcení Heiko Schrang

První část knihy mě i přes to , že to bylo velice zajimavé moc nebavila, samý německý politik a kancléř, kdy kde co a jak. Vše co bylo jinak popsáno se dnes děje. Takže na každém šprochu, pravdy trochu. Něco podobného už jsem několikrát četl v lepším podání, ale druhá část o zákonech mě bavila mnohem víc i když zavání duchovnem, něco na tom taky bude. Vše spěje k Novému světovému řádu ať se vám to líbí nebo ne. Moderní doba, nový věk. Svět se musí změnit. Už to začalo, zavedení Eura, inflace, covid časem jedné světové měny, jedné světové vlády, jednoho světového jazyka apod.

09.04.2023 3 z 5

Red Red Jack Ketchum (p)

Cože? Na to jak je příběh krátký se tam vyskytovalo nějak moc slovo cože? Pěkně napsaný tuctový příběh jako z kopiráku, podobných i zfilmovaných je mnoho. Od samého začátku je jasné kam to spěje a jak se příběh bude vyjvíjet, nic překvapivého se nekoná. Od Ketchuma bych čekal víc.

06.04.2023 3 z 5

Dvanáctá planeta Dvanáctá planeta Zecharia Sitchin

Celá kniha je jak dějepis Bohů s mnoha citáty z Bible, pro mne velice nezáživně napsáno, až me to neustálé opakování a hašteření Bohů tak znudilo, že jsem knihu vzdal. Raději si přečtu Dänikena, ten to umí podat lépe.

05.04.2023 2 z 5