InFinito InFinito komentáře u knih

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Skvělá knížka. Ze začátku jsem si myslela, že to bude jen taková sladká oddechovka, ale ty Lenniiny pocity a myšlenky ohledně Bailey a pak i ty city k Joeovi/Tobymu mě zasáhly. A líbily se mi i postavy, většina z nich mi přijde zajímavá, 'barevná'. A básničky to celé doplňují, ikdyž jsem ze začátku měla občas problém je přečíst, ale pak jsem si na to písmo zvykla a všechno bylo v pohodě.
Myslím, že o knížce budu ještě dlouho přemýšlet.

17.01.2016 4 z 5

Todle je velmi zvláštní ale nádherná knížka. Nevím, co o ní dál napsat.
Líbily se mi fotky i příběh, u kterého jsem je párkrát i bála a obálka i stránky jsou strašně pěkné. Takže za mě 5* a těším se, až si koupím a přečtu pokračování.

10.01.2016 5 z 5

Eden Eden Helen Douglas

Musím říct, že jsem už v průběhu knížky přemýšlela, zda dám 3 nebo 4*. Nakonec dávám čtyři, kvůli konci.

Musím říct, že Eden mi nesedla, byla mi nesympatická a její kamarádky totéž. Narozdíl od nich jsem měla hned na začátku ráda Connora, ale od poloviny mi také začal vadit, svým přehnaným chováním a tak. Ale od té poloviny se mi Ryan a Eden spolu dostali pod kůži a chování Eden jsem nějak dokázala ignorovat.

Knížka se ozvláštnila právě tou budoucností, bez které by to byl další nudný dívčí román. Občas jsem se zasmála a konec byl překvapivý. Jestli bude u nás druhý díl, ráda si ho přečtu.

08.01.2016 3 z 5

Tak úplně nevím, co napsat.
Knížka je přesně to, co člověk občas potřebuje - je v ní spousta lásky, jsou v ní šťastné konce, cítíte z ní.. takové kouzlo. Ne úplně kouzlo Vánoc, prostě nějaké kouzlo.
Nebudu hodnotit každou povídku zvlášť. Některé se mi líbily trošku míň, některé víc, ale všechny jsou prostě.. kouzelné.
Jediné, co beru jako mínus je ta růžová. Růžová světýlka jsou v pohodě, ale ty stránky.. Možná je to tím, že růžovou nemám ráda, ale zdá se mi, ža ty růžové stránky kazí ten celkový dojem.
Každopádně i tak dávám 5*, jelikož nemůžu - aspoň tady u této knihy - zkazit její hodnocení nevhodně vybranou barvou.

05.01.2016 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Moje první kniha od Greena. V době, když jsem jí četla, jsem se o jiné knížky nijak nezajímala (znáte to, Green byl všude, tak jsem se do něj taky pustila), takže v té době mi přišla fajn.
Musím říct, že se mi četla celkem špatně, nic jsem si z ní nevzala, ale i tak dávám 4*, jelikož holkám, co moc jiný knihy nečtou a neznaj, se bude líbit, tak jako tenkrát mě.

02.01.2016 4 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Wow. Kniha mě zaujala - podle mě - celkem originálním námětem. Skvěle se mi četla, ani na chvilku jsem se nenudila, přečetla jsem jí za jeden večer (což není nic složitého vzhledem k tomu, že je to dívčí román s 200 stránkama) a skvěle jsem si u ní odpočinula. Celkem dost jsem se nasmála a na konci jsem byla překvapená, s kým nakonec Jane skončila. Samozřejmě má několik chyb, ale pokud si u ní chcete jen odpočinout, dají se přehlédnout.

02.01.2016 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Skvělá knížka. Prostě skvělá. Nenacházím pro ni slova. Zanechala ve mně spoustu pocitů. Nevím. Teď zrovna nic nevím. To jediné v čem jsem si jistá je, že o ní budu dlouho přemýšlet.
Vážně. Přečtěte si ji. Udělejte si názor sami.

Ano, brala bych veselejší konec, ale tak nějak tento k té knížce patří. Kdyby to bylo "žili šťastně až do smrti", nesedělo by to tam. Zkazilo by to to, co nám tato kniha dává.

01.01.2016 5 z 5

První První Kiera Cass

Skvělé ukončení trilogie. Četla se mi lépe jak Elita a byla dost napínavá. Celá Selekce si mě prostě získala.

24.12.2015 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

V několika ohledech je trošku se Selekcí rozdílná, ale pořád je to dobrá knížka. Možná mě lehce rozčilovalo, že si America pořád nemohla vybrat, ale na druhou stranu jsem to chápala. Jediné, co bych brala jako opravdové mínus je to, že se mi hůř četla, nemohla jsem se do ní tolik začíst jako do Selekce, ale jinak je to skvělé pokračování a jsem zvědavá, co přinese První.

23.12.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Oh, to jsem nečekala.
Knížku jsem si koupila, ikdyž jsem neměla v plánu ji číst. Přeci jen, podle anotace mě neoslovila, říkala jsem si "Aha aha, princ, palác, jedna bude princezna.." ale spletla jsem se.
Po dlouhé době jsem se do knížky tolik začetla a měla jsem ji přečtenou rychle. Je napsaná skvěle. Několik postav jsem si oblíbila, jsou sympatické, Myslím, že stojí za přečtení.
Mimochodem ta obálka je opravdu nádherná.

16.12.2015 5 z 5

Deset – Neobyčejný deník obyčejné holky Deset – Neobyčejný deník obyčejné holky Lauren Myracle

Nedočteno. Knížku jsem dostala před lety právě k desátým narozeninám a i tenkrát mě nudila a nedočetla jsem jí. Za mě se to nepovedlo. Existujou pro děti tohodle věku zajímavější a celkově lepší knížky než tato.

05.12.2015 odpad!

Drby z dívčích záchodků Drby z dívčích záchodků Rose Cooper

Upřímně, nedočteno. Knížka mě naprosto nebavila. A ty "kresby"..
Možná se to 9ti letým holčičkám ještě líbit bude, ale... prostě ne. Za mě se to prostě nepovedlo.

04.12.2015 1 z 5

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

Tadle kniha mě strašně zaujala a vlastně jsem ji milovala už před přečtením. Ještě jsem nenašla žádnou podobnou knížku.
Styl psaní mi neuvěřitelně sedl, měla jsem pocit jak kdyby mi někdo ten příběh vyprávěl. Řekla bych, že to bylo napsané 'lidsky', poznámky v závorkách, promlouvání hlavní postavy k čtenářovi.. Ale mám dojem, že to nesedne všem a že to někdo může brát jako rušivý element.

Dávám 4*, jelikož jsem našla pár chyb - postavy mohly být lépe popsané, neuměla jsem si je představit a přišlo mi to tak trošku bez zápletky, ale za to jsem měla pocit, že mi někdo vypráví svůj příběh z jedné části života, proto se mi to líbilo. Řekla bych, že je to takové odpočinkové čtení, u kterého jsem se občas zasmála.
+ se mi líbí obálka, ikdyž tuto kombinaci barev tolik nemusím.

04.12.2015 4 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Dlouho jsem přemýšelal, co ke knize vlastně napsat. Koupila jsem si jí v podstatě hned, jak se stalo to BUM, kdy se o ní všude mluvilo a tak. Prostě jsem jí v knihkupectví čapla a ani jsem si pořádně nepřečetla, o čem je, ale nelituju.
Líbilo se mi, že si Penny vedla blog, což bylo zase něco trošku jiného, než kdyby si psala např. deník. Penny mi byla celkem sympatická a jelikož jsme +- stejně staré, v několika situacích jsem se i našla. Noah je prostě dívčí idol, do kterého jsem se v podstatě zamilovala.
Děj je ale jinak tak trošku klišé a je vidět, že knížku psala slečna snad bez zkušeností (jestli se pletu, omluvte mě, nikdy jsem se o Zoe nezajímala).
Knihu jsem přečetla za den a musím uznat, že jsem se do ní opravdu zažrala a styl psaní mi sedl. Je to prostě oddechové čtení a věřím, že podobně starým slečnám se bude líbit.

04.12.2015 3 z 5

Příběhy z neslavnýho života Příběhy z neslavnýho života Rachel Renée Russell

Normálně knížky stylu "deník pro holčičky" nečtu, ale tato série se stala vyjímkou. Beru to jako odpočinkové čtení. Jsem +- stejně stará jako Nikki a tak si většinou dokážu živě představit, jak se ty samé okamžiky stávají mně. Postavy jsou celkem sympantické, tedy až na MacKenzie, kterou nemůžu vystát, ale tak to má být.
Shodla jsem se v tomto názoru i se stejně starými kamarádkami.
Když to shrnu, je to lehké čtení, které se líbí mladším i starším dětem, 5 hvězd je jasných:)

04.12.2015 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Na knížku jsem přišla kvůli filmu, který se mi strašně líbil a to samé knížka. Řekla bych, že jsem si v nějakých věcech s Charliem podobná a tak jsem jeho pocity chápala. Je to prostě milý příběh o milém klukovi. Jediné, co bych knize vytkla je asi obálka. Není ošklivá ale v knihkupectví - kdybych ji neznala - by mě nenadchla. Ale i tak dávám knize 5*, protože si myslím, že je to kniha, která dojme a donutí přemýšlet o nějakých věcech.

28.11.2015 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Dlouho jsem se nemohla začíst, musela jsem se do čtení nutit a v zhruba v půlce jsem ji na pár dní odložila. Pak jsem ji ale zase vzala do ruky a najednou jsem se začetla a začala mě bavit. Možná je to i podle nálady, nevím.
Líbí se mi nápad, obálka a poznámky pod čarou byly občas zajímavé. Není to ta nejlepší knížka na světě ale řekla bych, že je jistým způsobem jedinečná a zajímavá. Určitě to není knížka, která zaujme všechny, takže si na ní budete muset udělat názor sami.

22.11.2015 4 z 5