Deset – Neobyčejný deník obyčejné holky

Deset – Neobyčejný deník obyčejné holky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126933/bmid_deset-neobycejny-denik-obycejne-hol-7pd-126933.jpeg 4 122 20

Viki série

Život je hned veselejší, když máte kamarádku, jako je Viki Perryová! Viki Perryová má deset. A deset, to už NĚCO znamená! Znamená to dvojciferné číslo narozenin, více odpovědnosti a skoro už i postup na druhý stupeň základní školy. Deset znamená, že Viki dokáže už spoustu věcí – umí se postarat o tříletého brášku Toma a zvládne i starší sestru, typicky náladovou teenagerku. A po boku má nejlepší kamarádku na světě – Amandu, se kterou se dá podnikat ledasco veselého i dobrodružného. Jenže ani v deseti není život jen procházka růžových sadem a Viki zjišťuje, že i na ni čeká pár pěkně těžkých rozhodnutí a dramatických situací… Kniha, jejíž děj předchází již vydaným titulům v bestselerové sérii s Viki Perryovou v hlavní roli, potěší čtenářky Jedenáctky i Dvanáctky, ale především naláká k četbě úplně novou generaci čtenářek od osmi let.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Jota

Ten , 2011

marketa3815
11.10.2023 1 z 5

Zatím se dceři (8 let) stalo jen jednou, že knížku nedočetla, toto je druhý případ, tedy ještě horší, protože přečetla jen pár stránek s tím, že je to strašná hloupost. Tak buď je na knížku ještě nezralá nebo je to totální propadák.

Nermal
13.09.2022 3 z 5

Ačkoli chronologicky je toto první díl série, nevím, zda je dobré s ním začínat, protože byl napsán až jako poslední v řadě a podle toho to taky vypadá. Je podle mě nejslabší, takže bych ho četl spíš až nakonec, když už jakoby "o nic nejde".

Nora759
23.12.2021 4 z 5

(SPOILER) Super kniha! Je o Viki, která má nejlepší kamarádku Amandu. Každý měsíc si napíše zajímavý zážitek co zažila. Například že Viki měla jet s Amandou na příměstský tábor, ale Amanda pak jela jinam a Viki se tam vůbec nechtělo, ale užila si to tam!

VioletMokrasova
06.10.2021 2 z 5

Skvělá kniha ale nejvíc mě bavila jedenáctka.

Wasdy
04.01.2021 4 z 5

Svělá kniha.

Zojka
21.03.2020 5 z 5

Super kniha o hlce Viki která má ve svém živote spoustu trapasů ale i krásných chvil.

bety22
29.09.2019 5 z 5

Líbí se mi obsah děje.
Postava je podle mého gusta dobrá.
Rozhodně doporučuju čtenářům.
Těšim se až si pudu přečíst další díly.

Adelle13
26.03.2019 5 z 5

Úplně úžasná kniha, strašně moc mě bavila, doporučuji všem. ❤️

AZR
15.02.2019 5 z 5

Pro všechny kterým je deset ???? 10

Verunka926
07.02.2019 2 z 5

Tato kniha se mi vůbec nelíbila... Asi jsem na to neměla náladu, ale i tak... Za mě 1,5*

Gwendy001
17.09.2018 5 z 5

Hlavní postava je Viki je to super holka, a o zábavu se určitě bát nemusí.
Viki se stěhuje a jde do nové školy. Musí si tam najít nové kamarády, ale zatím se jí to moc nedaří. Ale NE, nějaké holky jí šikanují. Doufejme že se z toho dostane. Této knize bych dala 5 hvězdiček z 5.

Míša06
18.08.2018 4 z 5

Kniha se opravdu povedla. Popisovala různé úsměvné okamžiky a bylo hezké, jak se Viki společně s každou kapitolou mění. V knize byli popisované situace, se kterými by mohli mít problém některé desetileté holčičky, jako např. šikana, kluci, otravný spolužák. Kniha se mi líbila a pokračování už jsem četla.

zsykorova
21.08.2017 3 z 5

Super kniha.

Liliana2006
23.11.2016 5 z 5

dočteno výborná knížka

Liliana2006
16.11.2016 5 z 5

už to čtu a jeto super tato autorka má fakt fantatii

InFinito
05.12.2015 odpad!

Nedočteno. Knížku jsem dostala před lety právě k desátým narozeninám a i tenkrát mě nudila a nedočetla jsem jí. Za mě se to nepovedlo. Existujou pro děti tohodle věku zajímavější a celkově lepší knížky než tato.

nikikostadinova
25.10.2015 4 z 5

Líbilo se mi, myslím, že problémy dívek, které začínají dospívat autorka vystihla.

Always a reader
09.07.2015 4 z 5

Kdysi se mi tato kniha docela líbila, takové jednoduché čtení

Roselunda 1928
22.04.2014 4 z 5

Mám pocit, žě je o ždibínek lepší než 11, co jsem zatím četla.

catrinedemew
04.04.2013 5 z 5