Nebe je všude

Sedmnáctiletá Lennie je knihomolka, má ráda muziku a svůj klarinet. Žije ve stínu své báječné sestry a trochu jí hraje druhé housle. Sedmnáct let se dělily o šaty, myšlenky, radosti i strasti. Ale teď je Bailey mrtvá a Lennie najednou přespává v domě smutku pod zamračenou oblohou. Jako by někdo vypnul nebe. Lennie se navíc do toho všeho zamiluje - poprvé ve svém životě a hned do dvou kluků. Joeho tajemný úsměv trumfne snad už jen jeho hudební talent a Toby je tichý pohodář, skejťák a hlavně Baileyina velká láska.

Lennie z toho má pěkně zamotanou hlavu, jeden z kluků jí pomůže vymanit se ze smutku, druhý jí do něj naopak uvrhává. Lennie se pokouší vypsat si duši na každý kus papíru, který najde, ale pomůže jí to najít tu pravou cestu, svou vlastní melodii ve všem tom hluku na světě?
Křehký a dojemný příběh o ztrátě a životě, palčivých pocitech bezmoci a nenávisti i lásce zároveň. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225830/nebe-je-vsude-5aa-225830.jpg 3.9285

The Sky is Everywhere (2010)

Vydáno:, CooBoo

NalinnMane
včera

Patří mezi moje nejoblíbenější knihy, ale musím říct, že Dám ti slunce mě oslovila mnohem víc.

petra4080

Naprosto o ničem.

Jass

Pokud by to byla první kniha, co bych od autorky četla, pravděpodobně bych byla nadšená i přes ten ohavný milostný trojúhelník. Takhle jsem si jen pořád říkala, že "Dám ti slunce" bylo lepší. Průběh byl vcelku jasný, musím říct, že mě nic nepřekvapilo, přesto to bylo úžasné, obzvlášť Joe :D .

Teniskaha

Tahle kniha se mi líbí, už proto, jak může někomu připadat ztřeštěná a místy i divná. Ale to, jak se vypořádavala se smrtí své sestry-přijde mi, že je to vážně ze života, a ta kniha si na nic nehraje. Ty postavy a jejich malé zvláštnosti mě bavily. Básničky jsem sice musela luštit, ale některé se opravdu povedly. Samozřejmě krásná obálka. Jako celek krásné ♡

bubblebut

Moc se mi líbila stylistika celé knihy, byla opravdu procítěná a některé pasáže byly prostě dokonalé. Super!

Viky.nox

Nápad sice nebyl moc originální, ale zpracování bylo příkladné a ačkoli se mi básničky, které Lennie psala všude, kde mohla, četly někdy hodně těžko kvůli pravopisu, musím knihu hodnotit jedině kladně. Přece jenom ne každý máme čitelný rukopis. Je moc hezky doplněna úvahami a člověk se velice rychle vžije do její situace a soucítí s ní.

anibeni

Kniha, která je nabitá emocemi, nevyřčeným tajemstvím a rozpačitým chováním hned od samého začátku.. tato kniha se musí dočíst, aby byla správně pochopena.. Líbilo se mi to...

BetyN.
12.12.2016

Z knihy mám velmi smíšené pocity. Kniha mě zaujala svou obálkou.
Na jednu stranu jsem se ze začátku nemohla začíst a příběh je o tématu, kterým se zabývá řada knih, takže to ve výsledku není ani nějak originální. Ale autorka velmi pěkně píše a bylo to hezké a oddychové čtení.

_alen14_
20.10.2016

Kniha mě ze začátku (tak 50 stran) nudila a nezaujala, ale řekla jsem si, že je škoda jí nedočíst a jsem ráda, jelikož mě kniha úplně vtáhla do děje. Soucítila jsem s Lennie a Joea jsem chápala... Kniha mě také zajuala z toho důvodu, že jsem také knihomolka a ,,hudebnice" to slovo nemám moc v lásce, ale budiž. Jsem vážně ráda, že jsem ji nezahodila a dočetla, protože je propracovaná a geniální.

Heyhey
08.10.2016

Nečekané, propracované do detailu, dojemné. A v neposlední řadě nádherný jazyk a sloh.

CrazyDuck15
20.09.2016

Nejdřív mi dělalo problém se s knihou a s Len samotnou sžít, kvůli nemorálnímu chování co se týče Tobyho, ale později jsem všemu lépe porozuměla a už se nemohla o knihy odtrhnout. Všechny pocity jsou v knize skvěle rozebrány a vysvětleny. Stala se z toho opravdu pěkná knížka, kterou možná v budoucnu přečtu znovu.

AndyK
16.09.2016

Zpočátku rozpačité pocity vystřídalo nakonec pochopení a dojetí. Problém do příběhu se ponořit nakonec vystřídala potřeba knížku přečíst ještě před spaním, děj se co děj. Co na tom, že jsem do práce spala jen tři hodinky :-) Ano, knížka se mi nakonec přece jen líbila, ale nutno podotknout, že žádné velké překvapení se nekonalo - děj byl pro mě trošku předvídatelný, ale asi jsem zrovna vychytala tu správnou dobu na čtení - vůbec mi to nevadilo, naopak. Na konci jsem se usmívala možná stejně, jako když Lennie poprvé spatřila svého vášnivého kytaristu...

Litocha
02.09.2016

Působivý a neobvykle napsaný příběh o snaze vyrovnat se se ztrátou nejbližšího člověka. Snad každá postava byla více či méně excentrická, ale přesto působily uvěřitelně. Zaujal mě autorčin styl, její nečekané postřehy a neotřelá přirovnání. A některé z básniček, které Lennie trousila okolo sebe, mě zasáhly. Na to, že se tam toho (z hlediska akce) zase tolik neděje, mě tahle knížka až nečekaně upoutala.

margoj
01.09.2016

Začátek knihy byl pěkná pitomost. Nechápala jsem pointu knihy, netušila jsem, proč ji autorka napsala - bez takové kniy by se svět obešel. Občas jsem se zasmála, ale to bylo všechno. Ale potom, co se dala dohromady s Joem to začínalo být zajímavé. Když jsem tuto knihu dočetla, měla jsem úsměv na tváři. Ani ne proto, že jí Joe odpustil (spíš jsem chtěla ať jí nedopustí, nebo ať je alespoň větší drama), ale z toho, že si člověk z této knihy něco odnese. Hodně jsem se nasmála, a myslím si, že si ty 4 hvězdičky zaslouží.

maya_frydl
25.08.2016

Teď jsem jí dočetla a jsem toho plná, takže to tady teď rychle vyplivnu :). Knihu jsem zhltala bohužel jen za jedno odpoledne. Suše samotný příběh mě příliš nezaujal: hlavní postavě zemřela sestra, její máma utekla, a samozřejmě: milostný trojúhelník. Ale i tyto ohrané scenérie dokázala JN dokonale propojit a udělat z nich tak nádherné dílo s nenahraditelnou osobitostí této autorky. Kniha mi po přečtení hodně dala a některé věci jsem si díky ní uvědomila, stejně jako u autorčiny další knihy I'll Give You the Sun (Dám ti Slunce).
SPOILER
Achjo. Najde se tu někdo kdo shipoval Lennie s Tobym? Jako Joeovi a Lennie jsem to přála.. Ale..

PetiJelinkova
23.08.2016

Krásná kniha ... Po přečtení si člověk uvědomí hodně věcí ...

rarášek
22.08.2016

Já nevím, moc mě to nechytlo. Jediný, co se mi na tom všem líbilo, byly ty poschovávané básně, které napsala a které Joe objevil. :)

KaileyBlot
16.08.2016

Tahle knížka byla krásná a divná zároveň. Vážně, takhle smíšené pocity ve mně ještě žádná kniha nevyvolala.
Lennie se chovala dost podivně, ale, když vezmeme v potaz situaci, asi to jinak nešlo. A jak sama zmínila: "Takhle normální lidi netruchlí.", což je fakt pravda a naprosto to celou knihu vystihuje.
Celou dobu jsem se ale tak nějak nedokázala začíst, nevím proč.
I tak to ale bylo zajímavé čtení.

misulef
09.07.2016

Takhle rozporuplné pocity ve mně snad ještě žádná knížka nezanechala... Na jedné straně mě uchvacuje ten úžasný styl psaní, který je pro Jandy Nelsonovou tak charakteristický, na druhé straně to pro mě bylo kolosální zklamání. Příběh nebyl vyloženě špatný, ale, uhm, nejspíš to ani nedokážu vyjádřit. Patrně je to tím, že mi začíná být fyzicky špatně z toho klišoidního milostného trojúhelníku, jako by snad YA romány nemohly být o ničem jiném. Taky mě neskutečně mrzela každá dějová nesrovnalost, byť sebemenší, měla jsem dojem, jako by byla pěstí do oka.
Je to, jako kdyby se zpěvák se zlatem v hrdle pokusil obecenstvo ohromit tím, že zazpíval "Ovčáci, čtveráci".
Kdybych si tuto knížku přečetla před Dám ti slunce, nejspíš bych ji hodnotila trochu mírněji, ale ta propast mezi DTS a NJV je tak nepřeklenutelná, že nejsem schopná to hodnotit lépe.
Ovšem nechci nikoho odrazovat od přečtení, tahle knížka za přečtení rozhodně stojí - jen mi bohužel nedala tolik, kolik jsem od ní chtěla.

Baraliska
27.06.2016

Zajímavá knížka. Je to tedy spíše oddechová knížka, ale i tak se mi moc líbila :)

spencer
31.05.2016

Ze začátku jsem se do knížky nemohla vůbec dostat. Později se to zlepšilo, ale některé části mi přišli příliš nudné. Nápad je to originální, ale s hlavní hrdinkou jsme si příliš nesedly.

TerraNova
24.05.2016

Co k tomu dodat. Chytla mě svojí jedinečností tak, že jsem jí nemohla položit a proto jsem jí měla během jednoho dne přečtenou. Je to taková z části smutná z části romantická a z části bláznivá knížka. Ale asi to nebude šálek kávy pro každého - pro mě byl. :)

klarinka9974
18.05.2016

Skvělý, čtivý příběh o nešťastné ztrátě mladé dívky, o zlomeném srdci a přešlapů všude okolo. Do této knihy jsme se ponořila a vyplula z ní až na samotném, šťastném konci. Moc se mi příběh líbil a těším se na další knihy od této autorky.

Attia
15.05.2016

Kniha byla neskutečně bláznivá! Až jsem si říkala, jestli z ní nezačínám trochu bláznit taky, hlavní hrdinka a její rodina jsou docela silný šálek kávy! Ale to spíš v dobrém slova smyslu, ačkoliv oproti Dopisům na konec světa, které jsem četla před tím, je Nebe o něco slabší.

Lístečky jsem občas ani nerozluštila, ale považuji je za hezký a nakonec dobře využitý nápad.

MíšaK.
09.04.2016

Knížka byla sice poměrně čtivá, ale nudná. Některé pasáže moc zdlouhavé a příběh nijak originální. Za mě asi ne, četla jsem lepší knížky. Jediné, co bylo hezké, byly básničky, které by mohli být lépe k přečtení.

Milášek
22.03.2016

Velmi rychlé čtení.... Je pravda, že v reálném životě by Lenni asi trpěla víc ze ztráty sestry. Měla jsem teda co dělat abych přečetla její vzkazy, které pohazovala(totálně naškrábané :D). Ale myslím si, že to příběhu dodalo něco navíc.

LuCyMcLy
19.03.2016

Velmi křehký a dojemný příběh o dospívající dívce jménem Lennon, které nedávno umřela sestra. V příběhu se dozvídáte o tom, jak se se sestřinou smrtí snaží vypořádat a přitom žít prostě dál. Do toho se v jejím životě objeví nový kluk, který s ní sdílí stejnou vášeň k hudbě jako ona sama.
Tahle knížka se mi opravdu zalíbila a dojala mě. Příběh byl čtivý a stále se v něm něco dělo, takže jsem se vůbec nenudila. Už se těším na autorčinu další knihu: Dám ti slunce.

warca
15.03.2016

Chování Lennie a Tobyho bylo hrozný.
Líbili se mi ty lístečky a přišlo mi hezký, že je Joe hledal :)
Jinak asi do půlky jsem byla rozhodnutá dát jen ** ale konec byl přeci jen dojemný ...

Minde123
12.03.2016

Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická. Knížka byla nádherně napsaná, i když jsem se někdy ztrácela v autorčiných zvláštních přirovnáních :D Musím říct, že jsem se do knížky dost vžila a čím víc jsem četla tím víc jsem se vciťovala do Len. Nakonci knížky mi připadalo jako by Baily byla i moje setra a že jsem ji taky ztratila...Byly samozřejmě chvíle kdybych Len nejradši nafackovala a fakt jsem nechápala proč se pořád chová takhle pitomě, ale to nijak nezmenšilo můj celkově dobrý dojem z knihy. Jsem ráda, že to dopadlo šťastně. Ale bych řekla, že se to nedá brát jako klasický happyend...bylo to takové jiné jako by se autorka snažila, aby každý pocítil nakonci trochu optimistické nálady(když teda přehlédnu přeslazený konec té scény v lese ...to bylo i na mě trochu moc sladké..). Jediné co mě dost štvalo bylo ne příliš dobře čitelné písmo, kterým byly psané básničky( Mimochodem většinou moc zajímavé a hezké básničky :) )

DominaCZ
26.02.2016

Ze všeho nejdřív jsem četla ty pro mě dobře čitelné vzkazy, který byly plný citu a poeticky laděných slovíček a to dokázalo vnuknout dojem, že to bude citlivé a s výrazným poutem a že mě to asi dojme víc než podělaný Hvězdy... jenže mi pak stačil začáteční okamžik, kdy ji IHNED první den po pohřbu balí nejnádhernější nádherňák, kterej hraje na trapnej nástroj, a snad ten samej večer se k ní tiskne přítel sestry, přičemž mu nad její přítomnosti stojí.
Že what ?!?!
Tu, kterou šíleně přehlížel, teď najednou chce ojíždět - v okamžiku, kdy přišel o tu, kterou si chtěl vzít ??
A ten nej nej si vybere zase zrovna ji, byť jakkoliv zaslouženě?
No tyvadoprostěmariapanna.
Tak to ne... bylo to zklamání... Jak jsem mohla čekat něco víc...

Ta místa psaná tužkou byla prostě nej, četla se mi krásně plynule a já sem kousek vypíšu:
"Přeji si, aby můj stín vstal a šel vedle mě.
Někdo z Baileyiny třídy vykřikl na konci pohřbu BRAVO a všichni vyskočili a začali tleskat. Pamatuji si, že mi přišlo, že žal je místnost plná hladového zoufalého světla. Tleskali jsme devatenácti letům světa, v němž byla Baileyi. Nepřestali jsme tleskat, ani když vyšel měsíc, nepřestali jsme tleskat až do svítání. Museli jsme odejít a jít spát, ale v mé mysli jsme tam bábi, strejda a já zůstali celé týdny , hleděli na zavřené dveře a v dlaních neměli nic než vzduch."
Jen za tohle dávám to hodnocení.