INCOGNITOREADER INCOGNITOREADER komentáře u knih

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Za mě zatím nejzábavnější díl. Nasmál jsem se rozhodně nejvíc z celé série.

22.09.2022 5 z 5

Tento díl je za mě nejslabší. Humor je více laciný než tomu bylo v předchozích dílech a na mě tolik nefungoval.

22.09.2022 3 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Za mě opět zábavné a nenáročné. Nechci s porád opakovat. Ale je to tak. Navíc mi přijdě, že si autor docela drží nastavenou laťku.

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Pro mě platí to stejné jako pro první díl. Zábavné, nenáročné čtení.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Poslouchal jsem jako audio, která je krásně načtená. Zábavné nenáročné.

22.09.2022 4 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Pevni díl se mi líbil moc. Ale konec nebyl ukončeny až tak napínavě abych hned skočil po dalším. Na ten přišla řada až teď. Je delší než první a podepsalo se to na pomalejším rozjezdu. Dwj se točí okolo série vražd, která vypadá přesně jako série, kterou tým už vyšetřoval a pachatel je ve vězení. Rozjíždí se tedy hodně zamotané vyšetřování. Řeší se tu samozřejmě i Sebastianova závislost na sexu. I jeho příběh, který nás navnadil koncem prvního dílu. Musím říct, že hlavně Sebastian si zde projde dost velkým vývojem a posunem a stává se ještě více sympatickým. A co ten konec? Tenhle konec rozhodně nutí ke čtení dalšího dílu!

25.08.2022 5 z 5

Star Wars: Aphra - Citadela hrůzy Star Wars: Aphra - Citadela hrůzy Jason Aaron

Za mě asi zatím nejslabší kniha. Navíc se mi nelíbí změna stylu kresby v Citadele hrůzy.

17.08.2022 3 z 5

Strategie úniku Strategie úniku Martha Wells

Poslední díl, a za mě jednoznačně nejlepší. Četl jsem hned po díle předchozím a udělal jsem dobře. Navážeme hned na konec a jede se dál. Je třeba děj uzavřít ve velkolepém finále. Máme tady i trošku delší stopáž, takže je o něco více prostoru a musím říct, že tady se podařilo vybudovat i napětí a to se mi líbilo. Za mě jediná malá výtka je, že bych přece jen ještě pár stránek přidal a to finále bych trochu víc "dotáhl do konce". Ale to je opravdu drobnost. Stejně jsem četl do jedné do rána, protože nešlo přestat. Tohle se mi už dlouho nestalo. Za mě krásné 4,5*

16.08.2022 4 z 5

Chybný protokol Chybný protokol Martha Wells

Za mě se jedná o slabší díl než byl ten předchozí. Občas jsem se ztrácel v chaotickém popisu prostředí, na který smaozřejmě není moc prostoru když má "kniha" 150 stránek.
Doufám, že další díl bude lepší.

14.08.2022 3 z 5

Jedná se o příběh lásky, zrady, intrik odehrávající se ve starověkém Egyptě. Historické romány obvykle nečtu, ale Řeku bohů jsem si chtěl přečíst už velice dlouho. Při čtení máte pocit, že se díváte na epický hollywoodský blockbaster. Opravdu by si kniha zasloužila výpravnou filmovou adaptaci. Pokud se nepletu exsituje nějaké tv zpracování.
Většinou je děj opravdu napínavý a nenechá vás vydechnout. Jen občas bych možná trochu krátil a děj zrychlil. Ale jinak opravdu skvělé počtení.

08.08.2022 4 z 5

Život na míru Život na míru Marek Rabij

O problému jako takovém jsem věděl. Ale ne tolik do hloubky a detailně. Kniha je neuvěřitelně poutavě vyprávěná a skvěle namluvená v audio verzi od Českého rozhlasu. Bohužel si myslím, že k cílové skupině, která žije nakupováním rychlé módy se nedostane. Jediná moje výtka směřuje k tomu, že autor nedává žádný příklad jak to dělat jinak. Když budeme kupovat levné oblečení tak je to "špatně". Když budeme na západě tlačit na zvýšení platů švadlen tak je to taky ˇšpatně", protože se vlastně nic nezmění a peníze navíc zmizí jinde a nedostanou se tam kam mají. Chyběla mi třeba jedna kapitola, kde by byla nějaká informace co tedy dělat, pokud čtenář nechce toto moderní otroctví 21. století podporovat.

04.08.2022 5 z 5

Star Wars: Válka na Shu-Torunu / Konec her Star Wars: Válka na Shu-Torunu / Konec her Kieron Gillen

Stále zábavná záležitost. Nulák je prostě super zábavná postava

03.08.2022 4 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Předchozí trilogii autorky naprosto zbožňuju a doporučuji. Moje očekávání bylo tudíž opravdu veliké. Najdeme zde podle mě určitou podobnost a to tu, že hlavní dvojice má určitý bližší vztah s hlavním zaporakem sériovým vrahem. Líbilo se mi prostředí pouště. Reni mi ovšem nebyla tak sympatická jako Jude z předchozích knih. Kniha se čte dobře a rychle. Příběh je svižný. Jen jsem hlavní zvrat odhadl až moc brzo což je škoda.

02.08.2022 4 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Téma, které se v knihách nebo filmech už nejednou objevilo. Jedná se o jednohubku na hodinu a kousek. Z toho důvodu je jasné, že nejde o kdovíjak propracovaný příběh a naprosto dokonale prokreslené postavy. Je to rychlé, žádná omáčka ani odbočky. Kdyby se příběh rozvinul na délku standartní knihy tak si myslím, že by to rozhodně prospělo. Camilla psát umí, čte se to samo. Jen je to takové velice jednoduché.

27.07.2022 3 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Další díl jsem vyhlížel dost netrpělivě. A i když máme doma velký počet nepřečtených knih tak Neklidná krev šla na řadu poměrně rychle po koupi. Tentokrát se vyšetřuje zmizení praktické lékařky. Ale má to jeden háček. Stalo se to už před 40 lety. Stopy dávno vychladly, spousta potencionálních svědků už zemřela nebo zmizela neznámo kam.... Původní verze vyšetřování předpokládala, že se lékařka stala obětí tehdy působícího sériového vraha, který se k této vraždě nikdy nepřiznal. Kniha je enormní. Už když uvidíte rozsah tak je jasný , že tohle není kniha pro bábovky. Příběh je zamotaný. Postav obrovské množství. A i tak se v tom vůbec neztrácíme. Autorka má podle mě dokonalý dar popisovat prostředí. Úplně dokonalé vidíte kde všude se příběh odehrává. Taky máte chuť si objednat čaj a přisednout s ke Strikovi s Robin a ponořit se do debaty o případu. V knize nejde jen o jeden hlavní případ, ale řeší se i paralelní případy, které agentura vyšetřuje a i soukromí Robin a Strika a hlavně i jejich vztah, který tady dostává podle mě konečně víc prostoru k nějakému posunu. Líbí se mi, že autorka nekončí knihu hned po dokončení vyšetřování tak jak se děje většinou. Ale dává prostor na dořešení a dotažení vedlejších linek. Dalo by se krátit? Ano. Ale můj vztah k téhle sérii je schizofrenií. Je to opravdu dlouhá kniha. Když ji čtěte tak na jednu stranu potřebujete vědět jak to dopadne. Ale na druhou stranu se vám nechce loučit a čekat několik let na další díl.

26.07.2022 5 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

První dva díly byly docela brutální. Třetí díl jim nezůstává nic dlužný. Počet vražd je vysoký, provedení je přímo ďábelské. Temto knihy hlavně v poslední třetině je až vražedné a nedá se odložit.
Máme tu dvě dějové linky, které vypadají, že nedávají smysl. Vracíme se tu i do minulosti a autor nám tady odhalí pozadí vztahů, které v předchozích knihách nastínil, ale nešel nijak do hloubky. Také blíže poznáme Maartena a jeho minulost. A ten konec?!
Jedná se o závěr trilogie, ale jak autor sám uvádí, existují další pokračování. Tak sem s nimi!!

14.07.2022 5 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

Laťka byla z prvního dílu nasazená pořádně vysoko a tak jsem měl trochu obavy jak se st tím autoři popasují. Všechny obavy byly naprosto zbytečný! Jedná se o strhující, rychle plynoucí severskou krimi. Všechny postavy z minulého dílu se tu vrací a líbilo se mi, že se důležité vztahové posuny neřeší jakoby bez čtenáře mezi díly , ale postavy si je hezky musí vyřešit v rámci děje a projít tak vývojem. Toto způsobí, že si k postavám vytvoříte ještě hlubší vztah než v prvním díle. Líbí se mi, že zde není jeden nebo dva hlavní hrdinové, ale jedná se o skupinu, kde každý svým unikatnim způsobem přispěje i vyřešení zločinu. A o jaký zločin jde? Neřeknu. Běžte si teď hned knihu přečíst!

09.07.2022 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Čekal jsem, že i přečtu rychle a ano. Za dva dny padla :-)
Angela se opravdu sázka na jistotu a mě čtení opět pohltilo a bavilo.
Máme zde opět dva případy, které se tentokrát neprolnou a jsou samostatné.
První je vyšetřování sebevraždy mladé dívky, na které se Kim něco nezdá.
Její rodiče vypadají, že něco zamlčují a nakonec to vede až k sektě. Téma sekty je tady hodně dobře zpracované. Je to moje oblíbené téma.
I když bohužel vraha jsem odhadl už v polovině knihy.
Druhá linka, která se týká Bryanta a jeho starého případu, který se ho možná až nezdravě stále dotýká. I zde jsem bohužel odhadl jak to skončí.
Opět skvělé čtení, moc se mi to líbilo a nemohl jsem přestat.
4* dávám proto, že se pro mě na konci neodehrálo nějaké velké odhalení nebo překvapení, ale jinak je to opravdu skvělé čtení a doporučuji!

06.07.2022 4 z 5

Mrtvá v Temži Mrtvá v Temži Matthew J. Costello

Pohodová detektivní jednohubka z anglického venkova. Vzhledem k rozsahu tady není místo na nějaké odbočky a zdržování. I když se tu samozřejmě objevují klišé, která žánr provází tak mi to v tomto případě vůbec nevadí a čtení jsem si užil. Navíc mě kniha vytrhla z dlouhé čtecí krize. Takže za mě rozhodně doporučuji a budu v sérii pokračovat.

04.07.2022 4 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Druhý díl je rozhodně svižnější než díl přechozí. Konec je naštěstí mnohem lepší a tak mám z knihy celkově lepší dojem než z prvního dílu. Vyšetřování ze začátku vypadá, že opět tak nějak přešlapuje na místě, ale za chvíli se rozjede. Vztah Freyji a Huldara se tady opět zamotává a byl pro mě mnohem uvěřitelnější a to se mi líbilo. Opět posloucháno jako audiokniha a musím říct, že i na interpretku už jsem si zvykl.

25.06.2022 5 z 5