INCOGNITOREADER INCOGNITOREADER komentáře u knih

Star Wars IV: Nová naděje (ilustrované vydání) Star Wars IV: Nová naděje (ilustrované vydání) Ryder Windham

Za plnou cenu bych doporučil knihu minout. Pokud na ní jako já narazíte ve výprodeji za 99Kč tak pro fanoušky ano.

08.12.2022 3 z 5

Alfa a omega Alfa a omega Joe Hill (p)

Epické zakončení Zámku a klíče. Předchozí díl byl bez debat 5*, tady se musím trochu mírnit a říct, že bych dal 4,5*. Finále je pořádně napínavé a krvavé, asi tak jak všichni čekáme. Ale pořád jsem asi čekal něco trochu víc. Hlavně ten úplný konec asi způsobil, že nejsem spokojený. Jako kdyby něco chybělo? Série má rozhodně neuvěřitelný potenciál, který se asi ve finále nepodařilo úplně využít. Ale to nic nemění na to, že je to super jízda od začátku do konce. Rozhodně doporučuji číst celou sérii najednou všech 6 dílů. Věřím, že pak to bude dokonalý.

07.12.2022 4 z 5

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

Po předchozím dílu jsem se oprávněně bál, že kvalita série upadá. Ale vypadá to, že Zpřetrhana pouta byla jen nějaká divná výjimka tento díl je opět skvělý. Brutální vražda bývalé amišky spustí vyšetřování, které Kate dostane do nejedné špatné situace. Čtení jsem si moc užil. 4* dávám jen proto, že jsou určité díly, které se mi líbí ještě víc a je třeba hodnocení odlišit

06.12.2022 4 z 5

Časohrátky Časohrátky Joe Hill (p)

Tohe je jízda! Od začátku až do konce parádní!

01.12.2022 5 z 5

Májové růže Májové růže Dot Hutchison

Sběratel motýlů byl skvělý. Tohle je ... neskutečná nuda. Nedočteno.

30.11.2022 1 z 5

Arabské noci (a dny) Arabské noci (a dny) Bill Willingham

Tento díl byl slabší. Příběhově se nic moc nedělo. Spousta postav neměla vůbec žádný prostor.

29.11.2022 3 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Moje první setkání s autorkou. Hned od začátku začíná neskutečná jízda! Vůbec si neoddychnete. Jedno nebezpečí střídá druhé a ani o zvraty zde není nouze, i když se na ně dá přijít díky indiciím, které autorka čtenářům dává. Anotace v tomto případě je trošku zavádějící a může čtenáře navést na trochu jiný žánr nebo minimálně vybovat jiné očekávání. Mě se kniha velmi líbila. Rozhodně se pustím do dalších od autorky.

27.11.2022 4 z 5

Tajemství prázdného trezoru Tajemství prázdného trezoru Matthew J. Costello

Z počátku zajímavé téma hledačů, pokladů není podle mě tak úplně využité na maximum a celý případ mi tak nějak připadal nevěrohodný.

25.11.2022 3 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Za mě se rozhodně zatím jedná o suverénně nejslabší díl série. Zápletka je bohužel docela průměrná a několikrát a lépe zpracovaná jinde. I když začátek vypadal docela slibně,tak čím dál víc postupujete příběhem se děj začíná táhnout a je to bohužel docela nuda. Mrzí mě, že musím dát 2* , ale na tři to bohužel není.

22.11.2022 2 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Příběh, kde vám autor opravu zamotá hlavu. Musím se přiznat, že se mi do knihy moc nechtělo z důvodu toho hypu, který kniha má. Nakonec mě přesvědčila audio verze. Načtení vám sedne podle toho jestli máte rádi intepretky Kristýnu Podzimkovou a Mášu Málkovou. Kapitoly se střídají a tím i dějové linie a samozřejmě i vypravěčky. V kostce kdybych nechtěl nic prozradit se jedná o toxické vztahy. A těch je tu opravdu hromada a každý je toxický trochu jinak. Konec jsem neodhadl. Autor vás tak zamotá, že je tam tolik možností jak by to mohlo být, že vás to nenapadne. A ted úplný konec je popravdě šokující.

14.11.2022 4 z 5

Star Wars: Popel Jedhy - Vzpoura na Mon Cale Star Wars: Popel Jedhy - Vzpoura na Mon Cale Jason Aaron

Velice dobrý díl. Hlavně prostřední příběh Popel Jedhy je skvělý. Má nádhernou kresbu, příběh opět tak trochu navazuje na děj filmu (Rogue one) . Opravdu jsem si čtení užil

14.11.2022 4 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

Další díl moji oblíbené série. Tentokrát se vyšetřují vraždy dětí s rasistickým podtextem. Téma rasové nenávisti je podle mě dneska ještě více aktuální než v době kdy kniha vyšla (viz přímá rasistická urážka ve francouzském parlamentu). Do vyšetřování se postupně zapoji celá naše skupina. I když někteří členové jsou po většinu děje odsunutí kamsi stranou - čekal jsem jestli to bude mít význam a nic. Tak možná v dalších dílech? Příběh je to zajímavý, jen možná finální rozuzlení až moc překombinované. Trochu moc toho propojení. Jinak za mě opět skvěle.

05.11.2022 4 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Začátek druhé trilogie podivných dětí je podle mě trochu moc dlouhý. Chtělo by to krátit. Takhle to vypadá jako cestopis s trochou podivna. Po přečtení tohoto dílu mám chuť zvednout hodnocení toho přechozího, který byl o poznání akčnější. Ale i tak mě stále zajímá jak příběh bude pokračovat.

28.10.2022 3 z 5

Smrt za úplňku Smrt za úplňku Matthew J. Costello

Další detektivní jedbohudka. Tento díl mě bavil o trochu méně než předchozí. Ale mám další a budu pokračovat

11.10.2022 3 z 5

Warren XIII. a Vševidoucí oko Warren XIII. a Vševidoucí oko Tania del Rio

Jedná se o čtení pro děti, ale to by nemělo žádného dospělého odradit od čtení (nebo poslechu - audio verze je skvostná!)
Kniha je krásně ilustrovaná a připomíná tak jako lehce Addamsovu rodinu a spoustu humoru a ještě je tak trochu šmrcnutá steampunkem.
Je nabitá dějem, pořád se něco děje a navíc jsou tu naprosto úžasné vedlejší postavy.
Rozhodně doporučuji a vrhnu se do dalších dílů.

09.10.2022 5 z 5

Už po druhé. Tě tentokrát jako audiokniha. Mě se příběh podivných dětí moc líbí. Takové to tajemno, které celý příběh obklopuje. Moc příjemné čtení a poslech. Určitě si zopakuji celou sérii znovu.

05.10.2022 4 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Předchozí dva díly se mi moc popravdě až tak nelíbily a docela jsem se bál jak dopadne tento díl. Bál jsem se zbytečně. Připadá mi, že se kvalita blíží prvním dílům série! Sériový vrah, který tu figuruje operuje už dlouho. Má dost zajímavý důvod, pro to co dělá a tím je celý případ zajímavý. Líbí se mi, že je kniha opravdu napínavá.
Samozřejmě mě zajímalo co se bude řešit dál, když Asadova minulost byla odhalena.
Autor se s tím popasoval dost dobře. Vzal událost z minulosti, která je čtenářům známá, ale lehce ji obrátil a mrštil ji hlavním hrdinům do obličeje s takovou sílou, že to asi jen tak někdo nečekal.
Navíc je tu otevřený konec, který přímo křičí po pokračování!!! Tak Jusi, kde je?!

05.10.2022 5 z 5

Záhada panství Mogdon Záhada panství Mogdon Matthew J. Costello

Druhý díl pokračuje ve stejných kolejích jako díl první. Jedná se anglickou detektivní jednohubku. Přečteno za chviličku. Další díly na mě už doma čekají.

05.10.2022 4 z 5

Válka se stromy Válka se stromy Jan Tománek

Velice malá kniha s nádhernou obálkou. Hodnocení knihy bude záležet hodně na samotném čtenáči. Jaký je, jaké má názory. A hlavně jaký má názor na situaci, která rezonovala světem od roku 2020. Už víte? Mě to bohužel z anotace nedošlo a tak nějak jsem si myslel, že se bude jednat o něco podoblého jako film Stalo se, kde se příroda tak nějak postaví proti lidstvu a chce ho zničit.
Jedná se vlastně o sdělení názoru na danou situaci a na to co se dělo hlavně u nás a jak vláda jednala, jaká opratření přijala, jak to společnost přijala a hlavně autorův názor na tyto situace. Něco podobného bylo už v Arše, ale tam to byla jen část příběhu. Zde je to vlastně celá kniha. A proto hodně záleží na každém z vás, jestli o tom chcete číst a hlavně jestli máte a nebo nemáte stejný názor jako autor a jestli o tomto tématu chce číst mimo zpráv i beletrii.

26.09.2022 2 z 5

Nestydaté plavky Nestydaté plavky C. D. Payne

Neurazí nenadchne. Načtení v audio verzi je vlastně stejné. Nenadchne ani neurazí, ale psát domů o tom jak skvěle načtené to bylo rozhodně nebudete. Je to vlastně variace na Nicka Twispa. Autor vlastně ve většině toho co jsem od něj četl má hlavního hrdinu, který je psaný podle jedné a té stejné šablony. Asi jsem na tohle už prostě moc starý...

22.09.2022 3 z 5