Star Wars: Popel Jedhy - Vzpoura na Mon Cale přehled

Star Wars: Popel Jedhy - Vzpoura na Mon Cale https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478587/bmid_star-wars-popel-jedhy-vzpoura-na-mo-vuI-478587.jpg 4 32 32

Star Wars (2015) série

Podaří se Povstalcům získat spojence na umírající Jedě a provést riskantní operaci v moncalamarianském sektoru, jež by mohla zvrátit průběh galaktické občanské války? Povstalecká aliance neúnavně bojuje proti tyranské vládě Galaktického impéria. Princezna Leia, Luke Skywalker a Han Solo se vydávají na zpustošenou Jedhu, aby nabídli spojenectví tamějším partyzánům, kteří i po útoku Hvězdy smrti pokračují ve válce Sawa Gerrery. Na umírající měsíc však míří i královna Trios a nemilosrdný velitel Kanchar, jejichž úkolem je dokončit těžbu krystalů Kyber a zlikvidovat vzbouřence, kteří by se postavili na odpor…... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Egmont (ČR)

Star Wars, Vol. 7: The Ashes of Jedha , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Star Wars: Popel Jedhy - Vzpoura na Mon Cale. Přihlašte se a napište ho.

Atlantis
26.02.2024 3 z 5

2,5* Zííííív. Ale no jo, já nespím. Vidím tu realistickou kresbu, jasně. Ale jo, chápu, admirál Ackbar, je to past, jasnačka. Ale už mě nebuďte. Kvůli takhle nudnému, zbytečnému a otravnému komiksu vstávat nebudu. Ještě nikdy jsem tak moc nesnášel Hana Sola a jeho trapné kecy.

Norri
11.02.2024 3 z 5

Při psaní tohoto hodnocení jsem dlouho přemýšlel nad tím, co to vlastně jsou generické příběhy. Neumím se rozhodnout, jak jsou na tom, v tomto ohledu, příběhy v této knize. Pokud jsou generické příběhy takové, které nijak neovlivní hlavní dějovou linku, pak příběhy v této knize generické nejsou. Byť to spojení s hlavním příběhem je často velmi tenké. V prvním krátkém příběhu Jasona Aarona nakoukneme opět do Obi-Wanova deníku. Je to pěkná vzpomínka na Lukovo dětství a na to, jak mu Obi-Wan dělal tajného strážného anděla. Kresba Mika Mayhewa je pěkná, ale občas to vypadá, že základem panelu je fotka postavy, nebo obličeje, které byly překreslené důležité obrysy. Nepůsobí to tak špatně, jako výtvory Salvadora Larrocy (který, bohům žel, nakreslil zbytek knihy), ale přesto se nad tím pozastavíte, protože to prostě ke zbývající kresbě okolo úplně nesedí.

Hlavními příběhy knihy jsou Popel Jedhy a Vzpoura na Mon Cale. V Popelu Jedhy se podíváme na měsíc Jedha, který byl téměř zničen ve filmu Rogue One. Právě tento příběh bych se nebál nazvat generickým, pokud by v něm nebyl začátek něčeho, co má poté pokračování ve druhém příběhu. V druhém příběhu Vzpoura na Mon Cale se dozvíme, jak rebelská aliance ke flotile přišla. Dějově to navazuje jak na Popel Jedhy, tak i na Moře v plamenech. Děj je sice přímočarý, ale není úplně triviální a nepostrádá humor. Celkově musím říct, že mě dějově celá kniha bavila. To už se ale nedá říct o kresbě. Oba hlavní příběhy kreslil Salvador Larroca, kterého už po několikáté kritizuji za vkládání fotografií obličejů herců do kresby. Vypadá to hrozně pitomě a kazí mi to zážitek ze čtení. Nejenom že ty fotky v kresbě razí jak pěst na oko, ale také někdy dělají příšerné grimasy. No hnus

INCOGNITOREADER
14.11.2022 4 z 5

Velice dobrý díl. Hlavně prostřední příběh Popel Jedhy je skvělý. Má nádhernou kresbu, příběh opět tak trochu navazuje na děj filmu (Rogue one) . Opravdu jsem si čtení užil

Knižní novinky (39. týden)

26.09.2021

Kniha Star Wars: Popel Jedhy - Vzpoura na Mon Cale v seznamech